دروپال چیست؟

تصویر مصطفی الهیاری
تصویر دروپال چیست؟

درباره دروپال

دروپال یک نرم افزار رایگان، متن باز و همچنین یک پلت فرم توسعه وب می باشد که برای محتوای آنلاین و شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از پربازدیدترین سایت های دنیا با دروپال طراحی شده اند و تقریبا با همه نوع طراحی و ساختاری قابل تطابق است.

میلیون ها سایت از قبیل: سایت کاخ سفید (WhiteHouse.gov)، توییتر (dev.twitter.com)، مجمع جهانی اقتصاد (weforum.org)، دانشگاه استنفورد (stanford.edu‏)، examiner.com و ... با دروپال اجرا می شوند.

دروپال متن باز است

دروپال بیش از ده سال پیش خلق شد و به عنوان یک نرم افزار متن باز، تحت مجوز عمومی GNU منتشر شد.این بدان معناست که دانلود،استفاده و تغییر دروپال کاملا رایگان می باشد و هیچ هزینه ای برای خرید، مجوز یا پشتیبانی آن وجود ندارد.

دروپال توسعه دهنده وب است

نصب پیش فرض دروپال یک پلت فرم وب بر پایه دیتابیس، همراه با ابزارهای پشتیبانی فایل و سطح بالای امنیت است. بسیاری از توسعه دهندگان، با استفاده از ساختار توسعه پذیر دروپال، بسیار فراتر از هسته اولیه ی آن پیش می روند.

دروپال یک اجتماع است

دروپال یک سیستم چند کاربری است که به بازدیدکنندگان سایت این امکان را می دهد که به عنوان یک کاربر تایید شده وارد سایت شوند (log in  کنند)، یا به عنوان کاربر نا شناس بدون ورود به سایت، فقط در سایت بچرخند. شما می توانید سطح دسترسی ها را کنترل کنید و همچنین نقشهایی را برای سطوح اجازه متعدد اختصاص دهید.

دروپال محتوا محور است

دروپال هم مطالب شما را میزبانی می کند و هم ارتقا می دهد،حتی به فراتر از سایت شما دسترسی یافته و امکان حضور شما در توئیتر،فیس بوک و ... را فراهم می آورد. ویژگیهای ذاتی دروپال، هرآنچه را که موتورهای جستجو لازم دارند در اختیارشان قرار می دهد و به طور خودکار تاثیر سایت شما را در موتورهای جستجو ارتقا می دهد.

دروپال مقیاس پذیر است

دروپال بارها و بارها در زمینه ی سایتهایی با بیش از یک میلیون صفحه و ۲۰.۰۰۰ درخواست در ثانیه، قابلیت خود را ثابت کرده است. نصب هسته ی اولیه ی دروپال از عهده ی بیش از ۹۹% موارد برمی آید، درحالیکه ابزارهای بهینه سازی رایگان و پایگاه بزرگی از مدیران آموزش دیده دروپال بقیه ی ۱% را پوشش می دهند.

دروپال طراحی است

طراحی سایتهای دروپالی با استفاده از "قالب گرافیکی" می باشد که با استفاده از استانداردهای CSS اجرا میشود. Drupal.org صدها قالب گرافیکی رایگان و قابل تنظیم را ارائه می دهد که شامل چند قالب گرافیکی پایه است که به شما کمک می کند تا طراحی های خودتان را اجرا و راه اندازی کنید.

دروپال همه جا است

میلیون ها وب سایت از دروپال استفاده میکنند که بسیاری از بزرگترین سایت های دنیا را شامل می شود. دروپال مخصوصا در میان دولتهای بزرگ و شرکتهای پیشرو در صنعت بسیار معتبر می باشد، اما به اندازه ی کافی هم آسان است که بتواند پلت فرم انتخابی افراد و شرکت های کوچک و متوسط باشد.

دروپال امن است

دروپال توسط هزاران وب سایت با کاربران خیلی زیاد استفاده می شود که هم در معرض تست دقیق امنیتی جامعه ی دروپال و هم در معرض کارشناسان امنیتی سرار دنیا قرار دارد.

کد هسته ی دروپال در جلوگیری از آسیب های امنیتی معمولی از قبیل آنهایی که توسط پروژه امنیتی نرم افزار باز متن (OWASP) تعریف شده، اثبات شده است.

 

برای آشنایی بیشتر و همچنین آموزش دروپال، میتوانید به کتاب آنلاین "آموزش دروپال در ۲۴ساعت !" که در سایت وب کاران قرار داده شده است مراجعه نمایید.

latest Running Sneakers | adidas NMD R۱ FX۶۷۹۴ FX۶۷۹۵ Release Date - nmd legion ink goat costume ideas for boys

برچسب ها: 
میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)