چگونه دروپال را بیاموزیم

تصویر پدرام احمدی
تصویر چگونه دروپال را بیاموزیم

شاید آموختن دروپال روال ساده ای نداشته باشد ولی امیدواریم با تمرین های ذکر شده بتوانیم آموزش با وصل کردن شما به دانش توسعه یافته آن را برای شما ساده تر کنیم.

برای آنهایی که دروپال برایشان مفهوم تازه ای دارد سری ازسوالات گوناگون پیش می آید. از جمله اینکه آیا دروپال ویژگی های مطلوب را دارد؟ آیا با سرویس های ما توانایی تطابق دارد؟پاسخ بیشتر این سوالات در حین ایجاد ساختار های برنامه توسط خود کاربر یافت می شود. مراحل خلاصه شده و  ارزیابی آن را در چگونه دروپال را بیاموزیم در کلاس P۲PU قرار داده ایم. آموختن آن روال مستقیمی ندارد ولی قانونی دارد که به کمک آن یادگیری برای شما آسانتر خواهد شد. پیام اصلی: کدنویسی را در آخر انجام دهید. دروپال را به عنوان تعدادی ساختار بلوک مانند فرض کنید.

لگوی دروپال

سوالی که اخیرا در مورد گروه دروپال مخصوص LinkedIn که در پوستر پرسیده شده بود که "قدم بعدی من دروپال چه خواهد بود؟".برخی از کاربران خریدن کتاب Pro Drupal Development را توصیه کرده بودند.پاسخ من اینگونه بود:"لازم است که ابتدا ساختار و اجزای سایت و سپس کدزنی در آن را بیاموزید". API مخصوص دروپال در شروع نقطه شروع خوبی برای برنامه نویسان دروپال نیست بخصوص آنهایی برنامه نویسی را در سیستم های دیگر تجربه کرده اند. در Acquia ما بهطور مستمر به مشکلات در جایی که برنامه نویسان کارایی موجود در دروپال را بدتر خراب کرده بودند رجوع کردیم تا بفهمند که Acquia  یک framework نیست بلکه یک  ابزار خاص است.

مهارت های ایجاد سایت همانند دروپال در مراحل نخست شکوفایی هستند.  به کد ها جوع می کنیم زمانی که تمامی مسیر ها یافت شوند. حتی زمانی که شما کدنویسی می کنید به دنبال این باشید که از زحمت کپی برداری در محتوای سایت خودداری کنید.

پیاده سازی سایت با کمک ماژول ها بدین گونه است که بتوانیم شناسایی کنیم که دروپال چه کارهایی را می توان و یا نمی توان انجام داد. اگرچه به تعریف آن علاقه مندم ولی می توانید آن را در Drupal Site Building Training نیز یاد بگیرید. با کمک ساخت وبسایت شما می توانید محدوده قابلیتهای دروپال را  بیابید. Query هایی رابه خاطر داریم که انجامشان در MySQL امکان پذیر نبوده. همچین بر خلاف توقعمان هیچ کسی هم قبلا به آن برخورد نکرده بود.

اگرچه آموختن دروپال روال خاصی ندارد ولی با این تمرینات می توانیم روال آنرا برای شما ساده تر کنیم . مهم ترین روال یادگیری دروپال به صورت زیر می باشد.

 1. کتاب Pro Drupal Development را خریداری کنید
 2. ماژول های CCK و Views را نصب و به سایت اضافه کنید
 3. یک سایت ساده بسازید و شروع به افزودن متن کنید
 4. قسمت های Setting, Rules, Permissions, Users  را تمرین کنید
 5. سایت خود را ویرایش کنید
 6. وبلاگ های مخصوص به ماژول های مهم را پیدا کرده و نصب کنید
 7. سایت خود را مجددا ویرایش کنید
 8. شروع به خواندن کتاب Pro Drupal Development کنید
 9. ویدئوهای مخصوص به آموزش دروپال را ببینید
 10. با دانسته های جدید خود سایت را تغییر دهید
 11. سایت را مجددا ویرایش کنید
 12. انون صاحب تخصصی جدید شده اید
 13. یک سایت وردپرس ایجاد کنید
 14. سایت خود را ویرایش کنید
 15. شروع به ساختن سایت های متعدد دروپال کنید
 16. از امکانات Trial-By-Fire استفاده کنید
 17. اولین سایت خود را اجرا کنید
 18. عاشق دروپال شوید
 19. در انجمن های دروپال فعال باشید
 20. به بقیه برای آموزش دروپال کمک کنید

لطفا قسمت هایی را که در چگونه دروپال را بیاموزیم چک کنید و قسمت های آن را ذخیره کنید.

Running sports | Releases Nike Shoes

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)