چهار روش برای بهینه سازی سایت دروپال

تصویر چهار روش برای بهینه سازی سایت دروپال

اخیرا  از سایت acquia.com برای نمایش نحوه افزایش ترافیک سایت  دروپال با استفاده از خرید آنلاین استفاده کرده بودیم. این مصاحبه به فکرم انداخت که می توانیم برخی از موارد مهمی را که در acquia.com انجام می دهیم را با سایر مدیران دروپال به اشتراک بگذاریم. برای مبتدیان و SEO ابزار های مناسبی در دروپال موجود است که به ما کمک می کند.

مرحله ۱:

لطفا با فعال سازی URL های مختصر شده در تنظیمات سیستم خود شروع کنید. بسیار ساده است تنها یک Checkbox مورد نیاز است.

مرحله ۲:

اکنون برای کار بیشتر. ما ۵ عدد از بهترین ماژول ها را لیست کرده ایم که توصیه می کنیم در وبسایت خود قرار دهید تا با SEO به شما کمک شود.

​             این ماژول کارهای بسیاری انجام می دهد ولی مهم ترین آنها چک کردن نام های مستعار چندگانه برای یک URL و redirect کردن آنها به یک URL مناسب می باشد.دروپال به طور پیشفرض مسیر اصلی و یا قدیمی                   را پاک نمی کند مگر آنکه شما یک نام مستعار را که می تواند باعث کپی محتوا در موتور های جستجو  و یا  زحماتی در بهینه سازی موتور جستجو  شود.

​             این ماژول به شما امکان کنترل صفحه جستجو را می دهد تا امتیاز خود را در SERPs بدهد  و  به SEO شما کمک کند چون شما از کلمات غنی در عنوان صفحه خود استفاده می کنید.  

 یکی از موارد جالبی که در مورد دروپال مذکور استایناست که راههای بسیاری برای انجام یک کار وجود دارد پس یکی از آنهایی که بهترین مزایا را برای شما دارد را انتخاب کنید. من شخصا از Quick MetaTag برای                    برای کلمات خود استفاده می کنم توضیحات و تگ ها هم  می توانند اینگونه باشند. اگر شما به سایت Drupal.org  و meta data را جستجو کنیدبسیاری از انواع دیگر آنرا خواهید یافت. یکی از آنهایی را که علاقه دارید انتخاب کنید. این تنها روشی برای گرفتن توضیحات مربوط به صفحات شماست.

 این ماژول به طور اتوماتیک  URL های صفحه شما را بر اساس محتوای متن های شما ایجاد می کند. برای مثال شما می توانید content type  را از نوشته انتخاب کنید که همیشه یک URL داشته باشد. به این روش کاربر نیازی ندارد مسیر مخصوصی را برای نام مستعار اختصاص دهد.اگر شما کلماتکلیدی محتوای متن خود را به آن بدهید URL شما شامل بخش هایی خواهد بود که بهینه سازی موتور جستجو شما را راحت تر می کند.    

این ماژول sitemap را برای موتور های جستجو برای یافتن سریع و راحت صفحات مهم در سایت شما استفاده می شود. این ماژول  همچنین به شما اجازه می دهد تا  sitemap خود در موتور های جستجو معروف ثبت کنید.البته ماژول های دیگر بسیاری هستند که شما می توانید آنها را به سایت خود اضافه کنید و آنها را برای استفاده در آینده در نظر بگیرید.ابزار مناسبی که من در aquia.com  برای چک کردن سایر ماژول ها استفاده کردم  تا SEO را توسعه دهم SEO Grader بهمراه Acquia Insight  بود.

مرحله ۳:

حال شما تمامی ماژولهای لازم را برای SEO دارید, توصیه من این خواهد بود که لیستی از اهداف خود را مشخص کنید. ابزار Google Keyword Planner شماره جستجو ها را برای استفاده های مخصوص نمایش می دهد که می تواند به شما بگوید که اگر کلماتی مشخص شده شما قادر به امتیاز دهی به آن هستید یا خیر:

  • Google Trends  -  به شما اجازه می دهد تا سیر معروف شدن کلمات را در طی سالهای اخیر مشاهده کنید
  • WordTracker - تعدادی ابزار را را برای شما محیا می کند تا به شما کمک کند تا بهترین کلمات را بیابید
  • WebCEO - این نرم افزار ابزارهایی را برای گزارش دهی و بینندگان سایت و جستجوی کلمات و لینکها دارا می باشد که به صورت رایگان و یا فروشی قابل دسترسی است و  بهترین گزینه برای تیم DIY می باشد.

اولین بار که از ابزارکلمات کلیدی استفاده کردید می بایست لیستی از کلماتی را که بر روی SEO شما متمرکز بوده را پیدا می کردید.

مرحله ۴:

کلمات مورد نظر خودتان را در صفحات مخصوص نمایان کنید. این به شما شانس بهتری می دهد. هر صفحه باید ۱ یا ۲ کلمه کلیدی داشته باشد. دفعه اول که روال طرح کلمات کلیدی شما به پایان رسیدو صفحه ای توضیح برای صفحه مخصوص بنویسید. عنوان صفحات را در محیط ماژول تغییر بدهید و ویرایش کنید و مطمئن باشید که محتوای صفحات را به آن کلمات متصل کنید.

الگوریتم های موتورهای جستجو دائما در حال تغییر اند پس شما می توانید مطمئن شوید که نوعی نرم افزار تحلیل فعال شده تا کلمات متمایل به سایت شما و ترافیک آن را نمایش دهد.

-آیا هنوز به برای بهینه کردن موتور جستجو دروپال به کمک نیاز دارید؟  سایت Acquia را چک کنید و ازSEO grader tool استفاده کنید و یا سایت خود را با Free scan of Insight  اسکن کنید.

short url link | シューズ

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)