به دنیای دروپال خوش آمدید

تصویر بهاره کیان پور
تصویر به دنیای دروپال خوش آمدید

وب کاران-

دروپال چیست؟

دروپال یک پلت فرم مدیریت محتوای متن باز به زبان پی اچ پی/ PHP است.دروپال به لطف هزاران طرح و ماژولی که می توان به آن اضافه کرد، با به حداقل رساندن نیاز به برنامه نویسی و در برخی موارد کلاً با حذف آن، به افراد، شرکت‌ها وکسب وکارهای کوچک و حتی سازمانهای تجاری بزرگ ، امکان ساخت یک وب سایت و مدیریت محتوایش را می‌دهد. دروپال تجربیات یک سازنده‌ی سایت را به کاربران مبتدی و تازه‌کار تقدیم می‌کند و به برنامه نویسان و توسعه دهندگان این امکان را می دهد که بدون محدودیت و آنطور که دلخواهشان است برنامه نویسی و سفارشی سازی کنند. دروپال سیستم مدیریت محتوا یی است که هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند.

متن باز

دروپال تحت شرایط گواهینامه‌ی عمومی، GNU یا GPL توزیع شده است. این بدان معناست که هر کسی آزاد است که دروپال را دانلود کرده و یا با دیگران به اشتراک بگذارد. هیچ هزینه‌ای برای اجازه‌ی استفاده از آن وجود ندارد و شرکتها می توانند خدمات و محصولاتی که با استفاده از این نرم افزار تولید کرده اند را بفروشند.به لطف این مدل توسعه باز، دروپال همواره در حال رشد و تکامل است، که آن را تبدیل به بروزترین پلت فرمی می‌کند که  می‌تواند آخرین و جدیدترین فن‌آوریها را پشتیبانی کند.

پروژه‌ی دروپال

در ابتدا در سال ۱۹۹۹، دریس بایتت/Dries Buytaert، نرم افزار دروپال را به شکل سایتی برای بحث و گفتگوی آنلاین در قالب ارسال پیام ‎/message board ،راه اندازی کرد. همچنانکه افراد بیشتر و بیشتری علاقمند به استفاده از دروپال و همکاری و مشارکت در آن شدند، دریس تصمیم گرفت آن را به یک مدل متن باز تبدیل کند.به این ترتیب در سال ۲۰۰۱، Drupal.org راه اندازی شد و از آن زمان تا کنون این جامعه شتابان در حال پیشرفت است.

جامعه‌ی دروپال/Drupal Community

جامعه‌ی دروپال توسط یک جامعه‌ی جهانی متشکل از صدها هزار کاربر و توسعه دهنده که با اصلاح و نوآوری، دروپال را به جلو سوق می‌دهند، توسعه و نگهداری شده است.داوطلبان مشتاق دروپال همواره با حمایت خود کمک به برقراری انجمنها و انجام رویدادهای دروپالی کرده‌اند. همچنین جامعه‌ی دروپال مستندات گسترده‌ای را برای دروپال حفظ و نگهداری می کند.فعال، پرشور، علاقمند و پاسخگو بودن از ویژیگیهای جامعه‌ی دروپال می‌باشد.

 اکوسیستم کسب و کار دروپال

بازار دروپال انواع گوناگونی از شرکتهایی که درک عمیقی از دروپال داشته و در این حوزه متخصص و ماهر هستند را معرفی می کند.این شرکتها خدمات زیادی را ارائه می دهند که از میان آنها می توان به  طراحی و توسعه‌‌ی وب سایت، میزبانی وب، قالب دهی و خدمات آموزشی اشاره کرد.این شرکتها با حمایت مالی خود از پروژه و جامعه‌ی دروپال پشتیبانی کرده و به عنوان شرکای دروپال عمل می کنند. هزینه ای که از این شرکتها گرفته می‌شود مستقیماً به پروژه اختصاص می‌یابد.

درباره‌ی Drupal.org

Drupal.org خانه‌ی پروژه‌ی دروپال است. این وب سایت میزبان تمام کدهای دروپال و پروژه‌های مرتبط می‌باشد.این وب سایت همچنین مجموعه‌ای از اخبار، اطلاعات مربوط به دروپال، منابع آموزشی و مطالعات موردی را منتشر می‌کند.

انجمن دروپال/Drupal Association

جامعه‌ی دروپال مسئول توسعه‌ی نرم افزاری دروپال و بسیاری از مستندات آن می‌باشد. انجمن دروپال یک سازمان آموزشی غیر انتفاعی است که از طریق تامین بودجه، زیر ساخت، آموزش، تبلیغ، توزیع و مشارکت آنلاین در Drupal.org، با جامعه‌ی دروپال همکاری می‌کند. انجمن دروپال مسئول مدیریت وب سایت Drupal.org ، بهبود تجربه‌ی کاربر، حفظ و نگهداری سرورها و محافظت در برابر هکرها و اسپمرها می‌باشد. انجمن همچنین برنامه ها و رویدادهایی مانند DrupalCon که جذب سرمایه می‌کنند را مدیریت کرده و از این سرمایه برای توسعه و پشتیبانی پروژه استفاده می‌کند. انجمن از تمام منابع و شبکه‌های ارتباطی خود استفاده می‌کند تا همواره در طرح‌ها و پروژه‌های جدید تعامل داشته و از این طریق دروپال را به مردم آموزش داده و به رشد و توسعه‌ی پروژه‌ی دروپال کمک کند. 

Adidas footwear | adidas garwen spezial white shoes - New In Shoes for Men

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)