چگونه وب سایت خود را برای دروپال ۸ آماده کنید!

تصویر قاسم رادمان
از چه بخشهایی از سایتتان بیشتر استفاده می کنید؟چه بخشهایی دیگر استفاده نمی شوند؟ آیا در سایت شما لینکهای مرده یا فرآیندهایی که بد کار می کنند وجود دارد؟تمام این جزئیات را در گزارشی ثبت کرده و در صورت برخورد با هر ایده، مسئله یا فرآیندی که فکر می کنید برای سایتتان ضروری است، آن را بروز کنید.وقتی شما در روند ساخت یک وب سایت قرار می گیرید، ممکن است این جزئیات کوچک را به سادگی از قلم بیاندازید.
تصویر چگونه وب سایت خود را برای دروپال 8 آماده کنید!

وب کاران:

نویسندگان: این مقاله توسط Kevin Basarab و Derek Reese نوشته شده است.

Kevin Basarab، متخصص در صنعت رسانه و دروپال است، او دانش گسترده ای را در زمینه‌ی اتاق خبر و محیط های رسانه ای به چشم انداز دروپال می افزاید و به شرکتها در ساده کردن فرآیندهای عصر دیجیتال کمک  می کند.

Derek Reese یک برنامه نویس فنی خود آموخته است که در نرم افزار با عملکرد داخلی و مبتنی بر وب، خط توسعه و همچنین ابزار و لوازم طراحی و اجرا تجربه دارد. او مخصوصاً در زمینه ی خط توسعه بسیار مشتاق بوده و علاقه ی  زیادی به ایجاد ابزار جدید به منظور کارآمدتر کردن فرآیندها دارد.

                                               

دروپال ۸ آماده است!

اولین نسخه ی کاربردی دروپال ۸ بیرون آمد و نسخه ی رسمی آن هم منتشر شد.حالا که به اینجا رسیدیم وقت آن است که در مورد برنامه ی خود برای کوچ به دروپال ۸ بیاندیشیم. چه شما آماده ی ارتقاء باشید و چه بخواهید فعلاً چند ماهی آن را به تعویق بیاندازید،چند راه کار وجود دارند که می توانید از طریق آنها سایت خود را برای دروپال ۸ آماده کنید.

سایت فعلی خود را بررسی کنید

 • گزارشی را تهیه کرده و تمام جزئیات سایت فعلی خود را در آن ثبت کنید.
 • همواره با رسیدن به ایده های جدید، آن را بروز کنید.

از چه بخشهایی از سایتتان بیشتر استفاده می کنید؟چه بخشهایی دیگر استفاده نمی شوند؟ آیا در سایت شما لینکهای مرده یا فرآیندهایی که بد کار می کنند وجود دارد؟تمام این جزئیات را در گزارشی ثبت کرده و در صورت برخورد با هر ایده، مسئله یا فرآیندی که فکر می کنید برای سایتتان ضروری است، آن را بروز کنید.وقتی شما در روند ساخت یک وب سایت قرار می گیرید، ممکن است این جزئیات کوچک را به سادگی از قلم بیاندازید.

از کنترل نسخه استفاده کنید

این شاید به معنای تعویض پلت فرم های فن آوری باشد...

 • در گذشته، دروپال با مسائلی از قبیل پیکربندیهای متحرک و رابط کاربری گرافیکی(GUI) بین محیط ها ناسازگاری داشته است.
 • طرح مدیریت پیکربندی (CMI) در دروپال ۸ ، به منظورکاهش این قبیل مسائل و ناسازگاریها می باشد.
 • بروز رسانی ها را از طریق کد دریافت کرده  و سپس در سایتتان اعمال کنید.

درحالیکه دروپال برای ایجاد تغییرات سریع در پیکربندی سایت،از طریق یک کلیک روی گزینه ی مورد نظر،بسیار عالی است،اما به همین راحتی هم می تواند سایت را نیز مختل کند.در گذشته، دروپال با مسائلی از قبیل پیکربندیهای متحرک و رابط کاربری گرافیکی(GUI) بین محیط های مختلف ناسازگاری داشته است.طرح مدیریت پیکربندی (CMI) در دروپال ۸ ، به منظورکاهش این قبیل مسائل و ناسازگاریها می باشد.

اکنون وقت آن است که از کنترل نسخه و ماژول های دروپال ۷ از قبیل ویژگیها و مدیریت پیکربندی استفاده کنید. یاد بگیرید که بروزرسانیها را از طریق کدنویسی دریافت کرده و سپس در سایت خود اعمال کنید.اگر اکنون این کار را انجام دهید، فرآیند دروپال ۸ برای شما بسیار ساده تر خواهد شد و هر زمان که چیزی باعث اختلال در سایتتان شود می توانید تغییرات را برگردانید.

تیم خود را آماده کنید

 • خود را برای یک تجربه ی ماژولارتر و مقیاس پذیرتر آماده کنید.
 • به منظور کارآیی بیشتر، پیاده سازیها را تفکیک کرده و جداگانه انجام دهید.

ظاهراً ساختار تیمی که بر روی یک سایت دروپالی ۶ یا ۷ کار می کنند باید متفاوت از ساختار تیمی باشد که مسئولیت یک سایت دروپالی ۸ را برعهده دارند، و این چیز خوبی است. دروپال ۸ رویکرد ماژولارتر و مقیاس پذیرتری به طراحی CMS /سیستم مدیریت محتوا دارد و تیم شما باید از این واقعیت بهره ببرد.

به جای اینکه وظیفه ی رسیدگی فنی به یک ماژول را به عهده ی یک توسعه دهنده ی تنها قرار دهید، تیمی متشکل از چند توسعه دهنده و یک سرگروه را تشکیل داده و به این ترتیب هر توسعه دهنده را مسئول رسیدگی به یک رابط واحد یا فایل کلاس/Class file قرار دهید. به منظور کارآیی بیشتر،تا جائیکه می شود پیاده سازیها را تفکیک کرده و جداگانه انجام دهید.سرگروه ضمن آماده سازی کل پروژه برای حرکت سریعتر نسبت به آنچه که در نسخه های قبلی دروپال امکان پذیر بود، می تواند به هماهنگی دیدگاه کلی هم کمک کند.

کاربرد و  سازگاری ماژول ها را بررسی کنید

 • هر ماژول را با مراجعه به صفحه ی آن در سایت Drupal.org بررسی کنید.
 • بسیاری از ماژول ها ممکن است برای استفاده در نسخه ی ۸ دروپال آماده نشده نباشند.
 • برخی از ماژول ها ممکن است در هسته ی دروپال ۸ ادغام شده باشند.

کدام ماژول ها در سایتتان استفاده می شوند و در مقابل چه ماژول هایی استفاده نمی شوند؟ آیا بیهوده فضایی را اشغال کرده اند؟هر ماژول را با مراجعه به صفحه ی آن در سایت Drupal.org بررسی کنید تا بفهمید کدامشان بروز شده اند، کدام ماژول منسوخ شده، کدام یک محبوبیت خود را از دست داده،کدام ماژول توسعه یافته تا عملکرد بهتری داشته باشد.

مواردی که باید مدنظر قرار دهید عبارتند از: فعالیت در issue queue ،آخرین تغییرات اعمال شده روی ماژول و کاربرد ماژول. بسیاری از ماژول ها ممکن است فعلاً در نسخه ی ۸ دروپال قابل استفاده نباشند، اما بررسی کنید تا بفهمید که آیا در نسخه ی ۷ دروپال حفظ و نگهداری می شوند و آیا فعال هستند.برخی از ماژول ها ممکن است در هسته ی دروپال ۸ ادغام شده باشند.

اگر در سایت خود از ماژول های سفارشی سازی شده استفاده می کنید ، نگاهی به ارتقاء دهنده ی ماژول دروپالی/      Drupal Module Upgrader بیاندازید.این یک خط فرمان اسکریپتی(command-line script) است که برای بروزرسانی و تبدیل ماژول های دروپال ۷ به دروپال ۸ بسیار خوب است.ممکن است در همه ی زمینه ها به کار نیاید ولی برای شروع بسیار خوب است.

بروزرسانی های امنیتی را انجام کنید

 • بروزرسانی های امنیتی هسته و ماژول ها، بایدجزئی از روند عادی و منظم حفظ و نگهداری ساییتان باشد.
 • عدم تامین امنیت هسته یا ماژول ها می تواند باعث آسیب پذیری سایت شما در مقابله با حملات شود.

نباید هنگام مهیا شدن برای نسخه ی جدید هسته ی دروپال، تازه به یاد انجام بروزرسانی های امنیتی بیافتید،بروزرسانی های امنیتی هسته و ماژول ها، بایدجزئی از روند عادی و منظم حفظ و نگهداری ساییتان باشد.عدم تامین امنیت هسته یا ماژول ها می تواند باعث آسیب پذیری سایت شما در مقابله با حملات شود. به منظور بروزرسانی دروپال، قبل از اجرای هرگونه ارتقاء سازی،لازم است اطمینان حاصل کنید که سایت شما با آخرین نسخه ی موجود در حال اجرا باشد.در اصل این بدان معناست که ممکن است قبل از انتقال سایتتان به دروپال ۸، ابتدا لازم باشد دروپال ۷ را به آخرین نسخه ی آن ارتقاء دهید.

چرا با انجام مرتب و منظم این بروزرسانی ها در وقتتان صرفه جویی نمی کنید؟ به این ترتیب می توانید به محض در دسترس بودنشان از امنیت و مزایای آنها بهره مند شوید. اگر برای شرکت شما مسئله ی زمان، مانعی برای انجام منظم این بروزرسانی ها می باشد، شرکت هایی مانند Mediacurrent هستند که با توافق برای ارائه ی خدمات پشتیبانی سایت دروپالی، این مشکل را حل می کنند.

بهترین روش ها را انتخاب کنید

 • از آنجائیکه دروپال ۸ منتشر شده است، ممکن است وب سایت های دسته سوم، ماژول های شما را تست کنند و در طول فرآیند ارتقاء سازی شما را هدایت و راهنمایی کنند.
 • در مورد تغییر روش خود و استفاده از موجودیت ها/ entities و یا استفاده از یک راه حل ماژولی موجود مانند Ctools Content Types، فکر کنید.

آیا کد سفارشی موجود در سایت شما جزء بهترین روش ها ست و مطابق با استاندارهای برنامه نویسی می باشد؟ آیا به منظور جلوگیری از"und"درکد خود،پاسخ به فیلدها را با field_get_items یا entity_metadata_wrapper پوشانده‌اید؟ اگر از توابع API استاندارد استفاده کنید، آنگاه هرگونه تغییر مورد نیاز برای ارتقاء به دروپال ۸ مستند می شود که فرآیند ارتقاء را بسیار آسان تر خواهد کرد. از آنجائیکه دروپال ۸ منتشر شده است، ممکن است وب سایت های دسته سوم، ماژول های شما را تست کنند و در طول فرآیند ارتقاء سازی شما را هدایت و راهنمایی کنند.

علاوه بر این، باید از بهترین روش های موجود برای پیکربندی سایتتان استفاده کنید. آیا برای داده هایی که محتوا نیستند هنوز از نودها/nodes استفاده می کنید؟در مورد تغییر روش خود و استفاده از موجودیت ها/ entities و یا استفاده از یک راه حل ماژولی موجود مانند Ctools Content Types، فکر کنید.در دروپال ۶ بسیاری از سایت ها به منظور ایجاد تصاویر به همراه متا داده های مرتبط با آنها، از نوع محتوای تصویر ‎/ image content type استفاده می کردند.که باید یک فیلد از نوع node reference استفاده می شد تا آن را در یک مطلب بگنجاند.در دروپال ۷ و ۸ روش ساده تری برای انجام این کار وجود دارد که افزودن فیلدهای متاداده به موجودیت فایل می باشد.

از آنچه که در حال تغییر است آگاهی داشته باشید

 •  ماژول های موجود

در دروپال۸ بسیاری از ماژول ها در حال تبدیل شدن به بخشی از هسته ی دروپال هستند. همراه بودن با آخرین بروزرسانی ها و تغییرات، کوچ به دروپال ۸ را بسیار آسان تر خواهد کرد.

 •  ماژول های منسوخ شده

در دروپال ۸ برخی از ماژول ها در حال مردود شدن هستند.

 • ماژول های حذف شده

و برخی از ماژول ها حذف شدند.

خلاصه

چه برنامه ی شما این باشد که به محض انتشار دروپال ۸ سایت خود را به آن ارتقاء دهید و چه بخواهید چند ماهی صبر کنید، پیروی از این پنج مرحله نه تنها فرآیند ارتقاء را برای شما آسان تر خواهد کرد بلکه این همراه شدن با آخرین تغییرات و بروزرسانی ها و حفظ و نگهداری منظم از سایتتان باعث بهبود عملکرد آن خواهد شد، بنابرین روش بسیار آسان تری است.

اگر مایل هستید جزئیات مشخصی را در مورد مواردی از قبیل:

 • تغییر روش از انواع محتوای تصویر/Image Content Types همراه موجودیت از نوع reference nodes به روش موجودیت های فایل همراه فیلدهای متا دیتا
 • کوچ از ماژول های منسوخ شده مانند Trigger ،Picture یا Cache Tags
 • بروزرسانی ماژول های سفارشی موجود برای سازگاری

کسب کنید،یا اگر تمایل دارید در مورد نیازمندی های شخصی خود در زمینه ی پشتیبانی دروپال صحبت کنید،به صفحه ی دروپال ۸ ما مراجعه کنید یا هر زمان که خواستید با ما تماس بگیرید.

buy shoes | NIKE

برچسب ها: 
میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)