خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

در این بخش با دریافت مطلب از سایر نقاط وب آشنا شدید. بدین‌ترتیب سایت پویاتری در اختیار خواهید داشت و می‌توانید همکاران و شرکای جدیدی بیابید.

سوال و جواب

سوال: من بخش نظرات و مباحثه را در سایت فعال کردم. حالا چطور باید کار را آغاز کنم؟

جواب: هدف ما تنها جذب کاربران بیشتر به سایت نیست بلکه ما می‌خواهیم با این روش همکاران و شرکای جدیدی بیابیم که بستگی به نوع سایت و انتظارات شما دارد. علاوه بر تکنیک‌هایی که در این بخش گفته شد، شما می‌توانید خلاقیت خود را نشان داده به عنوان مثال برخی مطالب را با جمله "نظر شما در این رابطه چیست؟" به پایان برسانید. سپس اگر پیام‌هایی درمورد سایت و موضوعات آن از طرف دوستان، همکاران و حتی افراد ناشناس دریافت کردید، آنها را به فضای مباحثه سایت خود دعوت کنید تا تنور بحث‌ها گرم‌تر شود. هرگز از حضور انبوه کاربران در سایت خود نهراسید.

سوال: یکی از کاربران نظر خود را به بدترین شکل در سایت ابراز کرد و حالا رئیس من از من خواسته تمام نظرات افزوده شده به مطالب سایت را کنترل کنم. آیا این کار کمی زیاده‌روی نیست؟

جواب: این بستگی به شما، سایت و سیاست‌های کلی سایت دارد. به هرحال چنین اتفاقاتی بسیار محتمل هستند و مدیران و کاربران سایت باید از این موضوع مطلع باشند. به هرحال شما می‌توانید اکانت چنین کاربرانی را غیرفعال کنید. همچنین شما می‌توانید از اعطای مجوز این بخش به نقش‌های سایت استفاده کنید تا تنها کاربران تاییدشده بتوانند نظرات خود را به مطالب سایت اضافه کنند. برای این کار می‌توانید نقش جدیدی به سایت اضافه کنید که نظرات اعضای آن هیچ نیازی به کنترل‌شدن نداشته باشد. درضمن به مطالبی که باعث بروز چنین مشکلاتی در سایت می‌شوند توجه کنید تا در صورت لزوم بخش نظرات کاربران را برای این چنین مطالبی غیرفعال کنید.

کارگاه

امتحان
  1. منظور از جمع‌آوری فیدها چیست؟
  2. آیا می‌توان به کاربران بی‌نام اجازه شرکت در نظرسنجی داد؟
  3. آیا می‌توان بخش نظرات کاربران را تنها برای یک کاربر غیرفعال کرد؟
جواب‌
  1. پست‌های مختلف از فید‌های سایت در کنار هم قرارگرفته به کاربران ارائه می‌شود. در ضمن این قسمت را هم می‌توان مثل قسمت فیدها در حاشیه صفحات دروپالی قرار داد.
  2. بله، دروپال آدرس IP این نوع کاربران را ثبت خواهد کرد تا آنها نتوانند چندبار در نظرسنجی شرکت کنند. اما اگر سایت شما داخلی است، نباید از این گزینه استفاده کرد(مثل شبکه داخلی یک مدرسه). درضمن تکنیک ثبت آدرس IP نیز چندان قابل اعتماد نیست چون چنین آدرس‌هایی به سرعت تغییر می‌کنند(مثل DSL یا آدرس IP مودم کابلی)
  3. نه، شما می‌توانید این بخش را برای گره‌ها یا نقش‌های سایت فعال یا غیرفعال کنید. به هرحال می‌توانید چنین کاربرانی را از نقشی که مجوز اضافه‌کردن نظرات دارد به نقشی که چنین مجوزی ندارد منتقل کنید.

فعالیت‌ها

فیدهای مناسب سایت خود را جمع‌آوری کنید. از نظرات کاربران سایت برای تعامل بیشتر و بهتر با مخاطبان سایت استفاده کنید.    

latest jordan Sneakers | THE SNEAKER BULLETIN

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)