راه‌اندازی WYSIWYG و IMCE

ماژول WYSIWYG به راحتی می‌تواند با IMCE کار کند. ابزاری چون IMCEعلاوه بر محبوبیت به راحتی به شما اجازه می‌دهد عکس‌های مختلف خود را در سایت آپلود کرده، استفاده کنید. برای شروع IMCE را طبق جدول ۳-۱۱ دانلود، نصب و فعال کنید.

اگر از IMCE درکنار WYSIWYG و ویرایشگر TinyMCE استفاده می‌کنید، باید WYSIWYG IMCE API Bridge را طبق جدول ۴-۱۱ دانلود، نصب و فعال کنید. 

در مورد IMCE هم شما می‌توانید پروفایل‌های جدید بسازید و آنها را به نقش‌های خاص اختصاص دهید. برای این کار طبق شکل ۱۷-۱۱باید به بخش Administer، پیکربندی سایت، IMCE ‪(.admin/settings/imce)‬ مراجعه کنید. 

شکل ۱۷-۱۱

طبق شکل ۱۸-۱۱ تنظیمات قسمت پایین این صفحه به شما اجازه می‌دهد آپلودها و thumbnailها را کنترل کنید. با مراجعه به پروفایل‌ها می‌توانید بیشتر آنها را شخصی کنید. 

شکل ۱۸-۱۱

با استفاده از پروفایل‌ها کاربران می‌توانند در سرورسایت، عکس آپلود کنند پس بهتر است تنظیمات پروفایل را چک کنید تا سوء‌استفاده‌ای از سرور سایت صورت نگیرد. شکل ۱۹-۱۱ نمونه‌ای از یک پروفایل ویرایش‌شده را نشان می‌دهد. 

شکل ۱۹-۱۱

به خاطر داشته باشید می‌توان تنظیمات هرپروفایل را به پروفایل دیگر منتقل کرد. مهم‌ترین قسمت تنظیمات در شکل ۱۹-۱۱ مشخص است. این تنظیمات مربوط به اندازه و تعداد فایل‌هایی است که می‌توان آپلود کرد. پروفایل کاربر-۱ که به کاربر اصلی اختصاص می‌یابد، محدودیت کمتری دارد. شکل ۲۰-۱۱ قسمت تعیین دایرکتوری‌های کاربران سایت را نشان می‌دهد. شما می‌توانید سه دایرکتوری مشخص کنید که هرکدام مجوزها و ساب‌دایرکتوری‌های مختلفی داشته باشند. 

شکل ۲۰-۱۱

اگر هرسه دایرکتوری را انتخاب کنید و پروفایل را ذخیره کنید، ردیف‌های خالی بیشتری در صفحه بعد خواهید داشت. برای تعیین مسیر دایرکتوری می‌توانید از  در کنار شناسه کاربر استفاده کنید. رایج است که به هرکاربر سایت، یک دایرکتوری و برای کاربرانی که باهم کار می‌کنند یک دایرکتوری اشتراکی اختصاص یابد. درنهایت اطلاعات مربوط به thumbnail که در شکل ۲۱-۱۱ مشخص است، به شما اجازه می‌دهد برای آنها نام و ابعاد انتخاب کنید. سپس کاربران می‌توانند نمونه دلخواه را انتخاب کنند اما نمی‌توانند آنها را تغییر دهند. 

شکل ۲۱-۱۱

پس از پیکربندی IMCE و پروفایل‌های آن، یک مرحله دیگر باقیست تا به افزودن عکس به مطالب سایت بپردازید. حالا بخش Buttons و Plugins پروفایل‌های WYSIWYG یک چک‌باکس جدید برای IMCE دارد که در قسمت پایین سمت راست شکل ۲۲-۱۱ کاملا مشخص است. 

شکل ۲۲-۱۱

شما باید روی چک‌باکس‌های image و IMCE کلیک کنید. بدین‌ترتیب کلید image در toolbar شما قرار می‌‌گیرد و IMCE فعال می‌شود.

Sport media | Michigan Reveals New Air Jordan ۵ PE University Blue ۵۵۵۰۸۸-۱۳۴ Release Date - SBD

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)