خودتان امتحان کنید/ایجاد یک webform

خودتان امتحان کنید

ایجاد یک webform

برای انجام این کار باید در ابتدا webform دلخواه را ایجاد کرده توسط یک تیتر و سایر قسمت‌های لازم پیکربندی کنید. سپس به ایجاد و ویرایش اجزای آن بپردازید:

۱. با استفاده از دستور Create Content موجود در منو، یک webform جدید بسازید. این حرکت باعث می‌شود صفحه‌ای مشابه آنچه در شکل ۱۵-۱۳ می‌بینید باز شود. همانند سایر گره‌ها، شما باید تیتری برای آن برگزینید. همچنین بهتر است قسمت توضیحات و پیام تایید را هم همین جا آماده کنید تا روند کار منظم پیش رفته باشد. 

شکل ۱۵-۱۳

۲. در قسمت پایین صفحه می‌توانید طریقه دسترسی به webform را طبق شکل ۱۶-۱۳ مشخص کنید. معمولا کاربران بی‌نام اجازه ندارند چنین فرم‌هایی برای مدیر سایت ارسال کنند. مگر اینکه شما بخواهید فرم‌هایی تحت عنوان ارسال اطلاعات تهیه کنید تا بتوانید نظرات همه کاربران سایت را گردآوری کنید.

شکل ۱۶-۱۳

۳. طبق شکل ۱۷-۱۳ در قسمت پایین صفحه تنظیمات ایمیلی webformها را پیکربندی کنید. شما می‌توانید از ارزش‌های پیش‌فرض استفاده کنید یا از ارزش‌های شخصی استفاده کنید. پس از ایجاد اجزاء، می توانید از آنها در تنظیمات ایمیلی استفاده کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید بخشی از فرم را به تایپ موضوع فرم از سوی کاربران سایت اختصاص دهید و سپس از محتویات آن بخش به عنوان موضوع ایمیل استفاده کنید. 

شکل ۱۷-۱۳

۴. تنظیمات پیشرفته که در شکل ۱۸-۱۳ نمایش‌داده شده‌اند به شما اجازه می‌دهند، کدهای PHP به این فرم‌ها اضافه کنید. مهم‌ترین قسمت این تنظیمات مشخص‌کردن تعداد ارسال یک فرم و امکان تغییرنام کلید Submit است. در دروپال برای جلوگیری از ارسال webformهای تکراری، نام کاربری و آدرس IP ارسال‌کننده فرم چک می‌شود. 

شکل ۱۸-۱۳

۵. در اکثر موارد شما باید گزینه افزودن نظرات کاربران به webformها را غیرفعال کنید. البته در داخل چنین فرم‌هایی باید فضایی مخصوص ارائه نظرات و پیشنهادات کاربران در نظر گرفته شود. 

۶. پس از پایان این عملیات، روی کلید Save کلیک کنید. البته لازم نیست در همین مرحله آن را منتشر کنید چون می‌توانید پس از بررسی‌های بیشتر، نمونه‌ای از آن را در صفحه اول سایت یا بخش مربوطه مثل Contact Us قرار دهید.

۷. اگر این اولین Webform شماست شاید بهتر باشد گزینه نمایش اطلاعات پست Webformها را غیرفعال کنید. برای انجام این کار باید طبق شکل ۱۹-۱۳ به بخش Administration ، طراحی سایت، قالب‌ها، پیکربندی، تنظیمات جهانی مراجعه کنید. زیر بخش نمایش اطلاعات پست، چک‌باکس مربوط به Webform را خالی کنید. البته این تنظیمات در مورد تمام Webformها اعمال می‌شود نه فقط یکی. 

شکل ۱۹-۱۳

مرحله بعدی افزودن اجزای جدید به این Webform است. 

bridge media | Sneaker Release Dates ۲۰۲۱ - Nike, Yeezy, Kobe, LeBron, KD

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)