خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

فرم‌ها بخش مهمی از هرسایت هستند که امکان جمع‌آوری اطلاعات کامل برای بهبود و پیشرفت روند سایت را فراهم می‌کنند. در مورد بررسی Webformها شما می‌توانید علاوه بر استفاده از ایمیل، نتایج را به یک spreadsheet یا پایگاه داده منتقل کرده تحلیل کنید. در کل نکته مثبت این گونه فرم‌ها جمع‌آوری اطلاعات بدون مشخص‌بودن آدرس ایمیل گیرنده است.

سوال و جواب

سوال: هرکاربری به دنبال تضمین برای حفظ حریم شخصی و عدم دریافت پیام‌های ناخواسته است. بنابراین چه کار باید کرد؟

جواب: کاربرانی که بی‌نام وارد سایت می‌شوند دچار چنین مشکلاتی نمی‌شوند. کاربران مورداعتماد آدرس ایمیلی در اختیار سایت قرار می‌دهند که تنها دردسترس مدیران سایت است. آنها نیز می‌توانند با مراجعه به بخش ویرایش اکانت کاربری، گزینه فرم ارتباط شخصی را غیرفعال کنند تا هیچ کاربری نتواند ایمیلی برای آنها ارسال کند.

سوال: چطور می‌توانم submissionهای Webform را تست کنم؟ هربار که سعی می‌کنم این کار را انجام دهم، عملیات مسدود می‌شود؛ چون قبلا فرم را ارائه کرده‌ام!

جواب: اول در بخش پیکربندی Webform تنظیمات را تغییر داده مجوز ارائه نامحدود فرم را کسب کنید. سپس اطمینان حاصل کنید مجوز ویرایش Webform ارائه‌شده توسط خود (یا سایر submissionها) را در اختیار دارید. به آخرین ارائه فرم مراجعه کنید، آن را ویرایش کرده حذف کنید. حالا می‌توانید آن را دوباره ارائه کنید. راه‌حل بهتر این است که سه اکانت تست در اختیار داشته باشید: یک اکانت webmaster (نقشی جدید در دروپال که باید ایجاد کنید و در وب‌سایت‌های دروپالی بسیار رایج است)، یک اکانت کاربر مورداعتماد و یک اکانت با دسترسی به اکانت کاربری اصلی برای شرایط اورژانسی. البته می‌توانید گاهی با استفاده از دسترسی بی‌نام وارد سایت خود شده این ویژگی را تست کنید.

کارگاه

امتحان
  1. چند نوع فرم ارتباط درون‌سایتی در دروپال وجود دارد؟   
  2. می‌توان یک نظرسنجی را از دروپال حذف کرد. چگونه می‌توان Webformی که توسط چندنفر bookmark هم شده را حذف کرد؟
  3. من می‌خواهم از ابزارهای CCK در کنار اجزای Webform استفاده کنم اما نمی‌دانم چطور باید این کار را انجام دهم؟
جواب‌
  1. تنها یک نوع فرم ارتباطی درون‌سایتی در دروپال وجود دارد. اما این فرم از چند طبقه‌بندی متفاوت برخوردار است و می‌توان آن را برای آدرس‌ها و اشخاص مختلف ارسال کرد. 
  2. آن فرم را با برچسب منتشرنشده نشان‌دار کنید. با حذف‌کردن آن می‌توانید submissionها را نیز حذف کنید. البته تمام این کارها را پس از دانلود داده‌ها در یک spreadsheet یا پایگاه داده انجام دهید.
  3. اجزای Webform را نمی‌توان در بخش‌های CCK جای داد. در کل نمی‌توان از این اجزا در کنار ابزارهای CCK استفاده کرد.

فعالیت‌ها

اگر به فکر ایجاد یک پایگاه داده جدید هستید از همین حالا به فکر ایجاد فرم‌های بازخورد باشید. به سوالاتی فکر کنید که باید از کاربران در مورد سایت بپرسید. اگر پروژه شما یک کار گروهی است در مورد سوالات این فرم با همکاران خود بحث کنید. این فرم‌ها در صورت کاربرد بجا و مناسب پلی به سوی توسعه و طراحی بهتر سایت شما خواهند بود. 

Adidas shoes | Nike Running

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)