معرفی Views

تنظیمات پیش‌فرض دردروپال بدین‌شکل است که هر محتوای جدید پس از انتشار در صفحه اصلی سایت قرار می‌گیرد. طبق شکل ۱-۱۴ ترتیب قرارگیری مطالب در این صفحه از جدیدترین مطلب منتشرشده آغاز می‌شود.

شکل ۱-۱۴

اگر از برچسب‌ها یا سایر ویژگی‌های طبقه‌بندی سایت استفاده کرده‌اید می‌توانید آنها را در قسمت پایین سمت راست صفحه هرگره مشاهده کنید. همان‌طور که در شکل ۲-۱۴ مشخص است با کلیک‌کردن روی هرکدام از این اصطلاحات طبقه‌بندی، تمام مداخل ورودی آن اصطلاح بازیابی و نمایش داده می‌شود. در این صفحات پویا، یک آیکون RSS feed نیز درنظر گرفته شده است تا کاربران با عضویت در این قسمت از مطالب جدید اصطلاحات خاص استفاده کنند.  

ماژول Views به شما اجازه می‌دهد انتخاب‌های دقیق‌تری داشته باشید. همان‌طور که در شکل ۳-۱۴ مشخص است با استفاده از آن، کاربرنهایی می‌تواند از بین طبقه‌بندی‌های مختلف گزینه دلخواه خود را انتخاب کنند. به علاوه ویژگی‌های تصویری این ماژول به شما اجازه می‌دهد نحوه نمایش داده در سایت را شخصی کنید یا از یک pager استفاده کرده به مدیریت لیست کاملی از نتایج جستجو در سایت بپردازید. (یک pager در شکل ۳-۱۴ در قسمت پایین سمت راست نمایش داده شده و اطلاعات "یک از دو" را به کاربر نشان می‌دهد و به او اجازه می‌دهد کنترل جلوبردن یا عقب کشیدن اطلاعات را به دست بگیرد.)

شکل ۲-۱۴

شکل ۳-۱۴

کاوش Viewهای غنی

ماژول Views واقعا ابزار قدرتمندی است. این بخش نمای کلی از این ماژول و عملکرد آن را ارائه می‌دهد. البته اطلاعات بیشتر را در بخش‌های بعدی نیز کسب خواهید کرد و تنها هدف این بخش آشنایی با جنبه‌های پرکاربرد این ماژول است. 

Running sport media | Air Jordan ۱ High University Blue Hoodie to Match

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)