انتقال لیست Viewها

هر لیست View شامل یک نوار تیتر به همراه چندین بخش توضیحات است. در بالای لیست چهار منوی pop-up قرار دارد تا شما بتوانید ارزش‌های یک یا چند جزء View را انتخاب کنید. در قسمت پایین‌تر، دو منوی pop-up دیگر وجود دارد که امکان مرتب‌کردن لیست‌ها را فراهم می‌کنند. برای اجرای عملیات نمایش و مرتب‌کردن روی کلید Apply کلیک کنید. اگر لیست شما چندان طولانی نیست نیاز چندانی به انتخاب و مرتب‌کردن لیست Viewها نیست.

ذخیره‌کردن: در ابتدا تنها Viewهای پیش‌فرض را در اختیار دارید اما می‌توانید با استفاده از کلید Add در بالای لیست Viewها در شکل ۴-۱۴ می‌توانید نمونه‌های جدیدی بسازید. نمونه‌های جدید View که بدین‌ترتیب ایجاد می‌کنید همان Viewهای نرمال هستند که در پایگاه داده دروپال ذخیره می‌شوند. شما همچنین می‌توانید Viewهای Overridden ایجاد کنید که براساس Viewهای پیش‌فرض طراحی می‌شوند و در پایگاه داده دروپال ذخیره می‌شوند. البته شما می‌توانید عملیات ایجاد چنین نمونه‌هایی را به عقب برگردانید تا نسخه ذخیره‌شده در پایگاه داده حذف شده نمونه اولیه دوباره مورداستفاده قرار گیرد.

گونه: یک View شامل داده‌های گونه‌ای خاص از داده‌های دروپالی است مثل گره‌ها یا نظرات کاربران. پس از ایجاد هر View باید گونه آن را مشخص کنید و به یاد داشته باشید که در آینده هم نمی‌توانید آن را تغییر دهید.

نام: هر View باید نامی متشکل از کاراکتر‌های الفبایی و علامت (-) داشته باشد. در شکل ۴-۱۴ نام سه View اولیه صفحه اصلی، آرشیو، backlinkها و comments_recent است.

برچسب: مانند سایر قسمت‌های دروپال، برای Viewها نیز می‌توان از برچسب استفاده کرد. این روش می‌تواند به شما در مرتب‌کردن و سازماندهی Viewها کمک کند. برچسب‌های هرView در پرانتز پس از نام View قرار می‌گیرد. در شکل ۴-۱۴ چهار View اولیه دارای برچسب پیش‌فرض هستند.

در کل Viewها به ترکیب query با یک یا چند نما برای داده‌ها می‌پردازند. نحوه نمایش ممکن است تمام‌صفحه‌ای، بلوکی، تکه‌تکه(برای پنل‌ها)، ضمیمه‌ای(برای ترکیب Viewها) یا به صورت RSS feed باشد. البته به کمک سایر ماژول‌های دروپال می‌توانید انواع دیگری از نمایش داده‌ها در سایت را نیز بیابید. مهم‌ترین ویژگی Viewها امکان استفاده از چند روش نمایش برای یک View ثابت است.

در قسمت پایین نوار تیتر بخش‌های جانبی دیگری نیز برای هرView وجود دارد:

تیتر: ممکن است یک View دارای تیتری باشد که در بین کاراکتر‌های آن از فاصله استفاده شده باشد. این نکته باعث خوانایی تیتر آن می‌شود.

مسیر: مسیر دست‌یابی به صفحه یا نمایش feed هرView را مشخص می‌کند.

نحوه نمایش: در قسمت پایین تیتر و مسیر View لیستی از گونه‌های مختلف نمایش پشتیبانی‌شده توسط آن View نمایش داده می‌شود.

توضیحات: این قسمت که در سمت راست هر لیست قرار می‌گیرد مخصوص تشریح نحوه کار با هر View است. البته این توضیحات مربوط به تمام روش‌های نمایش View مربوطه است نه فقط یکی از آنها. توضیحات هرView در بخش برچسب آن وارد می‌شود. 

latest jordan Sneakers | New Balance ۳۲۷ WOMENS White Birch - Afterpay Available

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)