ایجاد یک View

برای ایجاد یک View ابتدا باید ارزش‌های پایه‌ای را تنظیم کرد(مانند یک نام داخلی) که قابل‌تغییر نباشند. پس از ایجاد View می‌توان به کمک ویرایش آن را شخصی کرد. البته پروسه ویرایش هیچ ربطی به ایجاد View ندارد.

در بخش Administer، طراحی سایت، Views ‪(admin/build/views)‬ روی گزینه Add در بالای لیست Viewها کلیک کنید تا صفحه‌ای مشابه شکل ۹-۱۴ ظاهر شود.

در نام View نباید از فاصله استفاده کرد. شما می‌توانید برای اینکه تیتر در دسترس‌تری برای کاربران تهیه کنید تیتر View را تغییر دهید. نام View را نمی‌توان تغییر داد.

شکل ۹-۱۴

شما همچنین باید مشخص کنید از چه داده‌ای برای View استفاده خواهید کرد که همان گونه View است. به خاطر داشته باشید پس از ایجاد view نمی‌توانید گونه آن را تغییر دهید. برخی گونه‌های رایج در لیست این صفحه آورده شده‌اند. اگر ماژول‌های دیگری را نصب و فعال کرده باشید می‌توانید از سایر گونه‌های view استفاده کنید. به عنوان مثال فعال‌سازی ماژول Aggregator که جزو هسته دروپال است گونه ویژه این ماژول را به لیست Viewهای سایت اضافه می‌کند. برخی از Viewها در حالت پیش‌فرض و به صورت غیرفعال قرار دارند چون بخشی از ماژول Views هستند.

گره: تقریبا بیشتر قسمت‌های دروپال نوعی گره محسوب می‌شوند. با انتخاب این گونه View، تمام مقالات، storyها، بلاگ‌ها، موضوعات مباحثه forumها و گونه محتوای به کار رفته در سایت با این روش به نمایش درخواهند آمد. در واقع این گزینه رایج‌ترین گونه View در دروپال است. شما می‌توانید برخی گونه‌های گره خاص را در مورد یک View فیلتر کنید تا به عنوان مثال تنها بلاگ‌ها از این گونه View استفاده کنند یا تنها بلاگ‌ها از آن استفاده نکنند.

نظرات: این گونه View به شما اجازه می‌دهد نظرات کاربران را جدا از گره مربوطه مشاهده کنید. یک View پیش‌فرض و غیرفعال دروپال این ویژگی را ارائه می‌کند: comments_recent view .

فایل: گونه View فایل‌های مدیریت‌شده در دروپال.

Locale Source: ‌ در صورت فعال‌بودن ماژول Locale که بخشی از هسته دروپال است، به ترجمه زبان‌های مختلف در سیستم کمک می‌کند. 

بازبینی گره: این گونه به شما اجازه می‌دهد به نسخه‌های بازبینی‌شده هرگره به طور مستقیم دست پیدا کنید.

اصطلاح: از این گونه View زمانی استفاده می‌شود که محتوای موردنظر دارای اصطلاحات طبقه‌بندی چون View پیش‌فرض taxonomy_term باشد. اغلب از این گونه اصطلاحات برای فیلترکردن Viewها استفاده می‌شود. در این بخش گره‌هایی مشاهده می‌کنید که از برچسب‌های اصطلاحات طبقه‌بندی دروپال در آنها به کار رفته است. در زمان اجرا این کاربر نهایی است که تصمیم می‌گیرد از کدام اصطلاح طبقه‌بندی استفاده کند.

کاربر: گونه View مخصوص کاربران دروپال.

از قسمت توضیحات و برچسب هرView برای سازمان‌دهنی Viewها در سایت استفاده می‌شود. بنابراین پس از ایجاد هرView باید آنها را با دقت تکمیل کرد. البته این قسمت‌ها پس از ایجاد View قابل‌تغییر هستند. 

Sportswear Design | air max ۹۵ animal size ۷

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)