خودتان امتحان کنید/افزودن بخش به View

خودتان امتحان کنید

افزودن بخش به View

برای اضافه‌کردن بخش به View طبق شکل ۱۰-۱۴روی آیکون Add Field در قسمت Fields کلیک کنید.

۱. پس از انجام این کار لیست بخش‌ها طبق شکل ۱۱-۱۴ در زیر قسمت اصلی ویرایشگر View به نمایش درخواهد آمد. البته بخش‌ها در این قسمت طبق طبقه‌بندی‌های گونه‌های مختلف View در شکل ۸-۱۴ دسته‌بندی می‌شوند. به علاوه بخش‌های CCK نیز بخشی از این لیست محسوب می‌شوند و در گروه Content قرار می‌گیرند.

شکل ۱۱-۱۴

اگر بخشی انتخاب شود و برای گره موردنظر در دسترس نباشد هیچ پیام خطایی داده نمی‌شود. چون بخشی وجود ندارد هیچ داده‌ای نیز ایجاد نشده مشکلی به وجود نمی‌آید. اما اگر بخشی را انتخاب کنید که متعلق به گونه محتوای منتخب شما باشد، در محل مناسب خود به نمایش درخواهد آمد. پس از انتخاب بخش دلخواه خود روی گزینه Add کلیک کنید.

۲. سپس ویرایشگر View به مرور بخش‌های منتخب شما خواهد پرداخت. طبق شکل ۱۲-۱۴شما برای هرکدام از آنها می‌توانید یک تیتر و چند گزینه نمایش انتخاب کنید. در این مرحله معمولا کاربران لیبل پیش‌فرض بخش را حذف می‌کنند. چون تعدادی از بخش‌های رایج در دروپال نیازی به لیبل ندارند. به عنوان مثال یک تیزر گره تنها اطلاعات ارائه می‌‌کند و نیازی نیست به عنوان تیزر نامیده شود پس می‌توانید لیبل آن را حذف کنید. البته به یاد داشته باشید پس از اتمام کار روی گزینه Update کلیک کنید.

شکل ۱۲-۱۴

۳. شما می‌توانید لینک‌ها را برای هربخشی پیکربندی کنید. طبق شکل ۱۳-۱۴ معمول‌ترین انتخاب در این مرحله انتقال تیتر به یک لینک مربوط به خود گره است. 

شکل ۱۳-۱۴

۴. در صورت نیاز می‌توانید از فلش‌های بالا و پایین برای جابجاکردن بخش‌ها در View استفاده کنید. این فلش‌ها قسمتی که در شکل ۱۴-۱۴ به نمایش درآمده را باز می‌کنند. شما می‌توانید این بخش‌ها را جابجا کرده یا از آیکون سمت راست صفحه استفاده کرده آنها را حذف کنید. پس ازاتمام کار باید روی گزینه Update کلیک کرده با اتمام عملیات ویرایش روی گزینه Save کلیک کنید(اگر از اتصال ضعیفی برای استفاده از اینترنت استفاده می‌کنید بهتر است در خلال انجام کار چندبار تغییرات اعمال‌شده را ذخیره کنید تا در صورت قطع ارتباط مشکل زیادی به وجود نیاید).   

شکل ۱۴-۱۴

Sports brands | 【国内۴月۲۴日発売予定】ナイキ ウィメンズ エア アクア リフト 全۲色 - スニーカーウォーズ

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)