خودتان امتحان کنید/افزودن فیلترها

خودتان امتحان کنید

افزودن فیلترها

در این قسمت برای به دست آوردن داده‌هایی خاص باید از فیلتر استفاده کنید. همچنین در این بخش می‌توانید به کاربران نهایی سایت اجازه دهید این فیلترها را تغییر دهند.

  1. در قسمت Filters روی گزینه Add کلیک کنید. لیستی از بخش‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما می‌توانید بخش‌هایی که قصد دارید از آنها به عنوان فیلتر استفاده کنید را انتخاب کنید. البته نباید این بخش‌ها را قبلا برای گونه‌های محتوای سایت انتخاب کرده باشید. در این مورد Taxonomy: Term انتخاب شده و می‌توان براساس ارزش طبقه‌بندی به فیلترکردن بخش‌ها پرداخت. پس از انتخاب روی گزینه Add کلیک کنید.
  2. دروپال گزینه‌های منتخب شما را مرور خواهد کرد و شما می‌توانید طبق شکل ۱۵-۱۴ نمای دلخواه خود را انتخاب کنید. در مورد مثال ما بهتر است از منوی drop-down استفاده کنیم نه انتخاب کاملا اتوماتیک! پس از اتمام کار روی گزینه Update کلیک کنید.
  3. حالا دروپال از شما می‌خواهد طبق شکل ۱۶-۱۴ به پیکربندی فیلتر بپردازید. در مورد هرفیلتر شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کاربران نهایی می‌توانند فایل‌های درونی فیلتر را مشاهده کنند یا نه.

شکل ۱۵-۱۴

اگر پاسخ شما نه باشد، این دستور در زمان اجرای View اعمال می‌شود و قسمت پایین این بخش (شامل پنج چک‌باکس و سه بخش متنی) به نمایش درنخواهد آمد. و اگر پاسخ شما بله باشد این تنظیمات در اختیار کاربر نهایی قرار می‌گیرد و از تنظیمات شما به عنوان تنظیمات پیش‌فرض استفاده می‌شود تا کاربرنهایی درصورت نیاز آنها را تغییر دهد. البته شما می‌توانید برخی از این چک‌باکس‌ها را به صورت Limit List درآورید. با این کار اگر طبق شکل ۱۶-۱۴ یک لیست dropdown در اختیار داشته باشید، شما می‌توانید یک یا چندمورد را انتخاب کنید تا لیستی که در اختیار کاربرنهایی قرار می‌گیرد تنها شامل موارد منتخب شما باشد. همچنین شما می‌توانید لیبل موارد منتخب را تغییر دهید. همان‌طور که قبلا در شکل ۳-۱۴ مشاهده کردید لیبل Choose Topic لیبل بهتری برای کاربران است تا لیبل پیش‌فرض Taxonomy: Term . همچنین شکل ۳-۱۴ به خوبی این نکته را نشان می‌دهد که تنها موارد منتخب شما در منوی dropdown کاربرنهایی قرار می‌گیرد.

شکل ۱۶-۱۴

short url link | Nike sneakers

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)