خودتان امتحان کنید/تعیین ترتیب نمایش و پایان عملیات نمایش

خودتان امتحان کنید

تعیین ترتیب نمایش و پایان عملیات نمایش

ماژول View می‌تواند به مرتب‌کردن داده‌ها بپردازد. همچنین شما به کمک آن می‌توانید به صفحه‌بندی داده‌ها بپردازید. بدین‌ترتیب یک لیست غیرقابل‌مدیریت به منبعی مفید برای کاربران نهایی تبدیل می‌شود. دونوع pager در دروپال وجود دارد. شکل ۳-۱۴ یک minipager را به نمایش درآورده است. یک pager کامل به شما اجازه می‌دهد از صفحه‌ای که باز کرده‌اید چندصفحه جلوتر یا عقب‌تر بروید(نه فقط یک صفحه به جلو و به عقب).

۱ . با استفاده از کلید Add یک ترتیب جدید به Sort Criteria اضافه کنید. بخش‌های ورودی جدید نیز مانند سایر تنظیمات در قسمت پایین بخش اصلی ویرایشگرView به نمایش در‌می‌آید. در ابتدا همان لیست قبلی فیلترکردن بخش‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید با کلیک‌کردن روی چک‌باکس‌ها، بخش‌های دلخواه خود برای مرتب‌کردن بخش‌ها را انتخاب کنید. طبق شکل ۱۷-۱۴ پس از انجام این کار دروپال به مرور نمونه‌های انتخابی شما می‌پردازد تا ترتیب دلخواه را انتخاب کنید. روی گزینه Update کلیک کنید.

شکل ۱۷-۱۴

۲ . تا این قسمت از تنظیمات پیش‌فرض نمایش داده استفاده می‌کردید. اما اینجا باید یک روش نمایش صفحه به سیستم اضافه کنید: از منوی pop-up در سمت چپ صفحه گزینه Page را انتخاب کنید و روی گزینه Add Display کلیک کنید. حالا در لیست سمت چپ ویرایشگرView می‌توانید این گزینه تازه اضافه‌شده را مشاهده کنید. همچنین تنظیمات جدید در ستون دوم در اختیار شما قرار دارند. در اینجا باید طبق شکل ۱۸-۱۴ تنظیمات مسیر صفحه را نهایی کنید. بدین‌ترتیب کاربران می‌توانند با تایپ مسیر(یا کلیک‌کردن روی یک کلید یا ستون منو که به این مسیر لینک شده) وارد صفحه مربوطه شوند. البته بقیه عملیات توسط دروپال و View انجام می‌شود. به یا داشته باشید وقتی در حال نهایی‌کردن تنظیمات روش مخصوص نمایش داده هستید برخی از آنها با فونت مایل به نمایش درمی‌آیند که نشان‌دهنده تنظیمات پیش‌فرض است. و تمام تنظیماتی که از فونت مایل استفاده نمی‌کنند تنظیمات روش مخصوص نمایش هستند.

۳ . حالا pager را روشن کنید و طبق شکل ۱۹-۱۴ تعداد مواردی که در هرصفحه باید به نمایش درآید را پیکربندی کنید. (برای تست‌کردن سیستم از اعداد کوچک استفاده کنید تا مجبور نشوید داده‌های زیادی وارد کنید.)

شکل ۱۸-۱۴

شکل ۱۹-۱۴

۴ . طبق شکل ۲۰-۱۴ گونه pagerی که به کار گرفته‌اید را مشخص کنید.   

شکل ۲۰-۱۴

bridge media | NIKE AIR HUARACHE

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)