خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

بهترین و اصلی‌ترین ابزار نمایش داده در سایت‌های دروپالی View است. البته Viewهای پیش‌فرض به عنوان بخشی از دروپال همیشه در دسترس هستند اما برخی ماژول‌ها Viewهای خود را نیز به لیست اضافه می‌کنند. شما می‌توانید این Viewها را همان‌طور که هست به کار گیرید یا آنها را تغییر دهید.

سوال و جواب

سوال: آیا کاربر همیشه باید به تنظیمات کنترل View دسترسی داشته باشد؟

جواب: بستگی به کاربر و داده مربوطه دارد. البته این تنها مختص دروپال نیست چون مسئله مشترک وب‌سایت‌هایی است که از پایگاه داده استفاده می‌کنند. سوال اصلی اینجاست که شما تا چه حد دوست دارید سایتی فنی یا پیچیده دراختیار داشته باشید؟ یا آیا کاربران سایت شما همه حرفه‌ای هستند؟ البته با استفاده از سیستم نقش‌دهی دروپال شما می‌توانید این‌گونه تنظیمات را تنها در اختیار نقش‌های خاصی قرار دهید.

سوال: کاربران سایت من از گونه‌های مختلفی از View برای نمایش یک نوع داده استفاده می‌کنند. آیا این نکته باعث بروز overhead در مورد Viewها می‌شود؟

جواب: نکته اصلی در مورد overhead در دروپال، مسئله نگه‌داری است: نگه‌داری بیست View گران‌تر از نگه‌داری دو View است. راه‌حل پیشنهادی ایجاد یک View با تمام ویژگی‌های رایج در سایت مربوطه است(یا شاید دو یا سه View پایه‌ای). سپس می‌توان آنها را کنار هم قرار داده کلونی کرد و تغییرات کوچکی در آنها اعمال کرد: تغییر در تیتر یا پیجر جستجوی صفحه. 

سوال: بهترین راه تست View ها چیست؟

جواب: چون Viewها query پایگاه داده را با یک روش نمایش داده ترکیب می‌کنند، شما باید مطمئن باشید چه داده‌ای باید نمایش داده شود(و چه داده‌ای نباید). اگر از یک بخش برای فیلترکردن View استفاده می‌کنید، لازم نیست این بخش به نمایش درآید. اما برای تست می‌توانید تنظیمات را به‌گونه‌ای طراحی کنید که تمام فیلترها به همراه بخش‌های معمولی به نمایش درآیند. اطمینان حاصل کنید که از محتویات پایگاه داده خود مطلع هستید تا هیچ مشکلی در مورد Viewها به وجود نیاید.

کارگاه

امتحان
  1. آیا در مورد تعداد بخش‌ها یا فیلترهای یک View محدودیتی وجود دارد؟
  2. چگونه می‌توان به یک View دسترسی پیدا کرد؟
جواب‌
  1. نه.
  2. همیشه چنین صفحاتی از مسیری مشخص برخوردار هستند. شما می‌توانید مستقیما آن مسیر را تایپ کرده یا آن را به صورتی یک لینک درآورده در منو قرار دهید.

فعالیت‌ها

با Viewهای سایت بیشتر کار کرده گزینه‌های مختلفی به کاربران سایت خود ارائه دهید. سپس در مورد انتخاب‌های مختلف بحث و بررسی کنید. در اکثر سایت‌ها بهترین کار (هم برای طراحان و هم برای کاربران) محدودکردن گزینه‌ها و ویژگی‌هاست. یعنی می‌توان از اجزایی ثابت چندباره استفاده کرد به جای آنکه سیلی از گزینه‌های مختلف را مقابل کاربر (و طراح) چید و باعث سردرگمی بیشتر آنها شد.

طراحی نمای سایت یک کار فنی یا حتی زیباشناختی نیست. بسیاری از حرفه‌ای‌ها در این زمینه می‌گویند:"داده دروغ نمی‌گوید." از داده‌های تستی استفاده نکنید و تنها داده‌های واقعی را به کار گیرید.    

Running Sneakers Store | Nike

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)