ساعت پانزدهم /کاربرد Eventها(وقایع) و تقویم‌ها

آنچه در این بخش خواهید آموخت:

  • استفاده از ماژول‌های تقویم و Date
  • راه‌اندازی یک تقویم وقایع‌محور
  • ایجاد یک تقویم برای سازمان‌دهی گره‌ها براساس تاریخ انتشار
  • تغییر Viewهای تقویم

مقدمه

بسیاری از وب‌سایت‌ها باید به مدیریت تاریخ وقایع مختلف بپردازند. این وب‌سایت‌ها که متعلق به سازمان‌های دولتی و غیردولتی هستند باید به تعقیب وقایعی چون گردهمایی‌ها و همایش‌ها بپردازند. البته برخی از آنها نیز متعلق به جوامعی هستند که اخباری خاص را از منابع مختلف پی‌گیری می‌کنند. البته مدیریت وقایع و تقویم‌ها کار دشواری است و برای انجام این کار ابزارهای مختلفی پیش‌بینی شده که هرکدام محدودیت‌هایی دارند.

دروپال با استفاده از ساختار منسجم سیستم، ماژول View، CCK و ماژول مشارکتی Date ، از روش‌های پیچیده‌ای برای مدیریت تقویم و وقایع استفاده می‌کند تا همه انتظارات از یک تقویم وقایع در وب‌سایت‌ها تامین شود. در این بخش شما با نحوه به کارگیری آنها در سایت خود آشنا خواهید شد.

البته چون این کار بسیار پیچیده است پیشنهاد می‌کنیم از ماژول Date و ماژول‌های مشابه آن استفاده کنید. یا حداقل در یک فضای کاملا آماده دروپالی آن را نصب کرده تست کنید. در صورت نیاز شما می‌توانید تغییرات لازم را در بخش‌های فرعی آن اعمال کنید. بخش‌های فرعی قسمتی از بخش Date در ماژول Date هستند.

همچنین شما می‌توانید Viewهای مخصوص خود را ایجاد کرده یا Viewهای ماژول Date را کلونی کنید(تغییر دهید). اگر از تغییر بخش‌های ماژول Date و Viewها کار خود را آغاز کردید، ممکن است وقت خود را برای کارهای غیرضروری صرف کنید. 

short url link | Nike, adidas, Converse & More

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)