معرفی تقویم و وقایع ماژول‌های Date و تقویم

برای بسیاری از کاربران این نکته که ماژول Date تاریخ‌هایی به صورت گونه CCK ایجاد می‌کند، اهمیت چندانی ندارد. آنها فقط انتظار دارند یک تقویم یا لیستی از وقایع پیش‌رو در اختیار داشته باشند. در این بخش با عملکرد کامل ماژول‌های تقویم و Date آشنا می‌شوید.

در ماژول تقویم دو تقویم مجزا و متفاوت وجود دارد:

  • یک تقویم وقایع‌محور که به نمایش وقایع می‌پردازد. این وقایع از گونه محتوا استفاده می‌کنند که به راحتی می‌توان توسط wizard ماژول Date آنها را ایجاد کرد. شما می‌توانید بخش‌های دلخواه خود را به این گونه محتوا اضافه کنید اما در هنگام شروع همیشه از یک بخش Date استفاده می‌کند(به همراه تیتر، متن، تنظیمات منو و ضمایم فایل که همه از گونه محتوا استفاده می‌کنند). نمونه‌هایی از View که در این ماژول موجود است یک تقویم ماهانه را به نمایش درمی‌آورند. در این تقویم وقایع به صورت لینک در رزوهای مختلف قرار می‌گیرند.
  • تقویم دوم نیز به نمایش لینک‌ها می‌پردازد اما نه لینک‌های وقایع. این لینک‌ها روزهایی را نشان می‌دهند که گره‌های دروپال برای آخرین بار بازبینی شده‌اند. استفاده از این تقویم روش مناسبی است برای کسب اطلاع درمورد تاریخ ایجاد مداخل مختلف در سایت. 

شکل ۱-۱۵ View تقویم را به نمایش درآورده است. 

شکل ۱-۱۵

با کلیک‌کردن روی یک روز در تقویم، نمونه View نمایش‌داده‌شده در شکل ۲-۱۵ باز می‌شود. شما در قسمت بالای صفحه می‌توانید Viewهای مختلف را مرور کرده(سال، ماه، روز و هفته)،‌ وقایع جدید به روزهای تقویم اضافه کنید.

شکل ۲-۱۵

اگر از Viewهای بزرگ‌تر استفاده کنید می‌توانید روی وقایع کلیک کنید. طبق شکل ۳-۱۵ با کلیک‌کردن روی یکی از این وقایع، خلاصه‌ای از آن به شکل pop-up به نمایش درمی‌آید.  

شکل ۳-۱۵

سپس می‌توانید طبق شکل ۴-۱۵از آن خلاصه استفاده کرده وارد متن کامل واقعه شده آن را ویرایش کنید. 

شکل ۴-۱۵

طبق شکل ۵-۱۵ به راحتی می‌توان با استفاده از تقویم‌های pop-up ماژول Date مدخل تاریخ جدیدی ایجاد کرد. معمولا هرکدام از این وقایع برای شروع و پایان از ساعت و روز استفاده می‌کنند. 

شکل ۵-۱۵

اگر تاریخ یکی از این وقایع را عوض کنید و آن را به آینده موکول کنید، طبق شکل ۶-۱۵ می‌توانید آن را در لیست وقایع پیش‌رو ببینید. 

شکل ۶-۱۵

البته برای نمایش تقویم و وقایع پیش‌رو، از بلوک استفاده می‌شود. شما می‌توانید این بلوک‌ها را در صفحات مختلف سایت قرار دهید چون نیازی نیست لزوما در کنار هم باشند.

وقایع پیش‌رو را پنهان نکنید

برخی از کاربران مایل نیستند بخشی از سایت گاه و بی‌گاه از صفحه حذف شود و برخی دیگر مشکلی در این رابطه احساس نمی‌کنند. اما شما می‌توانید یکی از وقایع را در روزی در ماه‌های پیش‌رو مشخص کنید تا تقویم وقایع پیش‌رو همواره در صفحه سایت شما موجود باشد.

در نهایت می‌رسیم به آیکون تقویم که در قسمت پایین سمت راست View دیده می‌شود. طبق شکل ۷-۱۵ این آیکون می‌تواند اطلاعات تقویم را به iCal یا هر ابزار تقویمی دسک‌تاپ کامپیوتر شما منتقل کند.

شکل ۷-۱۵

Authentic Sneakers | yeezy nike money green light

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)