استفاده از wizard ماژول Date

پس از نصب ماژول‌های تقویم و Date گام بعدی شما مراجعه به بخش Administer، مدیریت محتوا، ابزارهای Date ‪(admin/content/date/tools)‬ برای استفاده از wizard است(شکل ۱۰-۱۵). بدین‌ترتیب می‌توانید یک گونه محتوای جدید ایجاد کرده آن را به تقویم خود لینک کنید. 

شکل ۱۰-۱۵

پس از شروع wizard شما باید یک گونه محتوای جدید بسازید و تقویمی که بتوانید این گونه جدید را به ان لینک کنید. گام اول در شکل ۱۱-۱۵ کاملا مشخص است: شخصی‌سازی! 

شکل ۱۱-۱۵

نام پیش‌فرض این بخش، date است و لیبل پیش‌فرض آن، Date. در قسمت توضیحات گونه محتوای آن نیز نوشته شده: یک گونه محتوای date که به یک تقویم Views لینک شده است. البته برخی از مداخل پیش‌فرض ممکن است کمی گمراه‌کننده باشند و شاید بهتر باشد آنها را تغییر دهید. مداخل تقویم به وقایع اشاره دارند. یک date فقط یادآوری در نقطه معینی از زمان است. وقایعی که شما به تقویم اضافه می‌کنید معمولا قسمتی به نام توضیحات دارند چون هرگرهی می‌تواند از یک متن برخوردار باشد. هرچند ممکن است بخشی به تقویم اضافه کرده وقایع را در آن قرار دهید. همچنین می‌توان تنظیمات طبقه‌بندی سایت را در مورد این وقایع نیز اعمال کرد و برای این گونه محتوای جدید از اصطلاحی خاص استفاده کرد.

در مورد ماژول Event

ماژول Event یکی از ماژول‌های مشارکتی دروپال است. برخی کاربران دروپال از نسخه‌های قدیمی ماژول Event و برخی دیگر از نسخه‌های جدید ماژول Date استفاده می‌کنند. 

با تغییر نام، توضیحات و لیبل وقایع می‌توانید بر این نکته تاکید کنید که این یک date ساده نیست. همچنین می‌توان در ابتدای نام آن از پیش‌وندهای مخصوص استفاده کرد تا همه متوجه شوند این یک بخش عمومی نیست و تنها به شما اختصاص دارد. اگر از این گونه محتوا که شما در تقویم استفاده کرده‌اید، شخصی دیگر در جایی دیگر استفاده کند کمی عجیب به نظر خواهد رسید. وقتی کمی در صفحه نمایش‌داده‌شده در شکل ۱۱-۱۵ پایین‌تر بروید، تنظیمات مربوط به بخش date را مشاهده خواهید کرد. البته طبق شکل ۱۲-۱۵ این تنظیمات به طور اتوماتیک در گونه محتوای جدید جای خواهند گرفت. تنظیمات مهم برای شما تصمیم برای استفاده یا عدم‌استفاده از تقویم pop-up و امکان تکرار گزینه‌های date در بازه زمانی ماهانه یا هفتگی است. 

شکل ۱۲-۱۵

گونه محتوایی که شما ایجاد می‌کنید(واقعه pg_event در مورد مثال ما) به تقویم لینک می‌شود و در گونه گره برای نمایش تقویم از فیلتر استفاده می‌کند. بنابراین نیازی نیست شما نگران نمایش تصادفی field_date در تقویم باشید. اصولا هر بخش date تنها در تقویم به نمایش درنمی‌آید و این یک روند عادی است. تنها ابهامی که ممکن است به وجود بیاید در مورد نام این گونه محتوای جدید است. به همین دلیل پیشنهاد شده از نامی چون pg_event استفاده شود. برای اینکه بتوانید از ماژول Date به خوبی استفاده کنید به سه سوال مطرح‌شده در قسمت پایین صفحه (شکل ۱۲-۱۵) پاسخ مثبت دهید:

  • یک تقویم برای این گونه محتوا و بخش date ایجاد کنید.
  • بلوک‌های تقویم را به قالب‌های موجود اضافه کنید(به بخش Administer، طراحی سایت، بلوک‌ها مراجعه کنید تا بتوانید آنها را در این قسمت جای دهید).
  • قسمت signups را روشن(فعال) کنید.  

تنظیمات پیشرفته نمایش‌داده‌شده در شکل ۱۳-۱۵ را می‌توان به همان‌گونه که هست مورداستفاده قرار داد. تنها تغییری که ممکن است لازم باشد در مورد بازه‌های زمانی سایت است. اگر به بازه‌های زمانی دقیق‌تری نیاز دارید می‌توانید از دقیقه یا حتی ثانیه استفاده کنید(بازه زمانی یک‌چهارم ساعت در سایت وجود ندارد).

شکل ۱۳-۱۵

Buy Sneakers | Nike

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)