تغییر Viewها و گونه محتوای تقویم

با کلیک‌کردن روی گزینه Save کار wizard به اتمام می‌رسد و view مخصوص تقویم ایجاد می‌شود. البته بهتر است در این قسمت تغییری در تقویم سایت اعمال نکنید. البته هنوز کار شما به پایان نرسیده است.

ابتدا باید به بخش Administer، مدیریت محتوا، گونه‌های محتوا رفته گزینه ویرایش بخش‌های گونه محتوای وقایع(که در مرحله قبلی ایجاد کردید) را انتخاب کنید. طبق شکل ۱۴-۱۵ یک بخش Location به واقعه اضافه کنید و بخش جدید را ذخیره کنید. حالا می‌توانید تنظیمات بخش Location را تغییر دهید. شما می‌توانید ارزش‌های پیش‌فرض را ذخیره کنید یا این بخش را به بخشی لازم و ضروری در این قسمت تبدیل کنید. 

شکل ۱۴-۱۵

همان‌طور که قبلا گفته شد CCK به شما کمک می‌کند به ایجاد، کاربرد و استفاده دوباره از بخش‌های CCK بپردازید. این بخش‌ها ثابت هستند اما در قسمت‌های مختلف سایت تنظیمات مختلفی دارند. بنابراین بخش Locationی که قسمتی از یک واقعه در سایت است ممکن است بخشی ضروری و لازم به شمار نیاید اما همان بخش در قسمتی دیگر، کاملا ضروری و حیاتی باشد. (احتمالا یک واقعه عمومی شامل وقایع دیداری و وقایعی باشد که نیاز ضروری به یک Location دارند، باشد.) در این قسمت ممکن است شما بخواهید به جابجاکردن بخش‌ها بپردازید. 

کاربرد بهینه بخش‌ها

ممکن است این سوال برای شما به وجود آید که چرا قراردادن اطلاعات Location در متن گره واقعه کافی نیست. هرگاه المان داده‌ای خاصی چون Location در اختیار داشته باشید، در واقع آن المان قسمتی از یک یا چند گونه محتوا به حساب می‌آید. بنابراین نباید از یک بخش برای کاری غیر از آنچه در لیبل مشخص شده استفاده کرد. چون استفاده از یک بخش Location جدید برای جای‌دادن ارزش داده‌ مشکلات عدیده‌ای برای مدیریت داده‌های سایت شما به وجود می‌آورد. 

درحالی که در بخش مدیریت محتوای گونه محتوای واقعه جدید هستید، روی گزینه Manage Fields کلیک کنید تا بتوانید بخش‌های CCK‌ای که به سایت اضافه کرده‌اید را ویرایش کنید: Date و Location .

شکل ۱۵-۱۵ تنظیمات اضافی برای بخش Date را به نمایش درمی‌آورد. 

شکل ۱۵-۱۵

در این قسمت می‌توانید ارز‌ش‌های پیش‌فرض برای تاریخ شروع و پایان بخش را معین کنید. همان‌طورکه در شکل ۱۶-۱۵ مشخص است دراین قسمت قالب‌ها را نیز می‌توانید مشخص کنید. همچنین باید بخش Custom Input Format را خالی بگذارید مگر اینکه بخواهید از تنظیماتی ویژه استفاده کنید. به عنوان مثال تنظیمات پیش‌فرض نمایش‌داده‌شده در شکل ۱۶-۱۵ قالبی را مشخص می‌کند که در آن از H برای نمایش ساعت استفاده می‌کند. در زبان PHP قالب زمان ۲۴ساعته است. بنابراین بدون درنظرگرفتن سایر تنظیمات قالب‌‌ها، شما باید ارزش‌های ۲۴ساعته وارد سیستم کنید نه ارزش‌های ۱۲ساعته(AMبرای صبح و PM برای عصر).

شکل ۱۶-۱۵

شکل ۱۷-۱۵ تنظیمات اضافی این قسمت را به نمایش درآورده است. 

شکل ۱۷-۱۵

پس از پایان کار بخش Date باید به بخش Administer، مدیریت محتوا، طبقه‌بندی مراجعه کنید. در این قسمت می‌توانید اصطلاحاتی که برای طبقه‌بندی مقالات و storyها استفاده می‌کنید را انتخاب کنید. شما می‌توانید با ویرایش این اصطلاحات آنها را درکنار گونه محتوای واقعه جدید به کار گیرید. (استفاده دوباره از اصطلاحاتی که قبلا از آنها درمورد مقالات و storyها استفاده کرده‌اید به این معناست که وقایع مربوط نیز در لیست‌های طبقه‌بندی به نمایش درخواهند آمد.)

همچنین ممکن است شما بخواهید تنظیمات پیش‌فرض نظرات کاربران را برای گونه محتوای وقایع تغییر دهید. اگراین بخش را قبلا فعال کرده‌اید ممکن است نظراتی چون "به زودی آنجا خواهم بود" و "متاسفم، من مشغله زیادی دارم." دریافت کرده باشید. از Signups یا ماژول‌های Flag برای مدیریت حضور و رزروکردن استفاده کنید. همچنین می‌توانید بخش نظرات کاربران را حذف کنید.

گام نهایی انتخاب نامی جدید برای Viewهای پیش‌فرض تقویم است. به بخش Administer، طراحی سایت، Viewها مراجعه کنید. لیست Viewها در این قسمت بسته به سایر تنظیمات دروپالی شما متفاوت خواهند بود. اما طبق شکل ۱۸-۱۵ شما باید دو View تقویم از این میان انتخاب کنید. 

شکل ۱۸-۱۵

تیتر تقویم وقایع‌محور خود را تغییر دهید. شما می‌توانید این تیتر، Calendar را با تیتری چون What’s Happening عوض کنید تا آن را با تقویم گره‌محور اشتباه نگیرید. 

Nike Sneakers | 『アディダス』に分類された記事一覧

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)