خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

تقویم‌ها یکی از بخش‌های اصلی هر وب‌سایت به شمار می‌آیند. با ترکیب ماژول‌های تقویم و Date فضای تقویمی مناسبی برای کاربران سایت فراهم می‌شود. در ابتدا می‌توان از تنظیمات پیش‌فرض استفاده کرد. ولی در ادامه کار می‌توان با تغییر Viewها به شخصی‌کردن تقویم‌ها پرداخت.

سوال و جواب

سوال: آیا می‌توانم همزمان از چند تقویم در سایت استفاده کنم؟

جواب: بله ولی هرتقویم به یک گونه محتوای خاص لینک می‌شود(مثل pg_event در موردمثال ما).

سوال: آیا می توان عضو RSS feed یک تقویم شد؟

جواب: آسان‌ترین راه‌حل انجام این کار در سطح وقایع است نه در سطح تقویم. می‌توان یک اصطلاح طبقه‌بندی به وقایع تقویم اضافه کرد(همان اصطلاحاتی که برای طبقه‌بندی مقالات و storyها به کار گرفته می‌شوند). سپس می‌توان به یک واقعه در تقویم مراجعه کرده روی طبقه مربوط به آن کلیک کرد. در نتیجه صفحه‌ای از تمام مداخل آن اصطلاح ارائه می‌شود و یک آیکون RSS feed در قسمت پایین صفحه به نمایش درخواهد آمد. و می‌توان عضو آن اصطلاح شد تا مطالب به‌روز را دریافت کرد. اگر می‌خواهید عضوگیری تقویم وقایع‌محور را محدود کنید باید یک اصطلاح اضافی به لیست اصطلاحات طبقه‌بندی اضافه کنید.

کارگاه

امتحان
  1. چگونه می‌توانم دسترسی به داده‌های تقویم را محدود کنم؟
  2. چگونه می‌توان روز اول هفته را در تقویم تنظیم کرد؟
  3. من تمام تنظیمات را نهایی کردم؛ آیا باز هم مجبورم زمان را به صورت ساعت ۲۴ساعته وارد سیستم کنم؟
جواب‌
  1. داده‌های تقویم در یک بخش CCK date که توسط wizard ایجاد شده است جای می‌گیرند. بنابراین باید دسترسی به این بخش را از قسمت Content Permissions محدود کنید. (بخش date پیش‌فرض field_date است.)     
  2. به بخش Administer، پیکربندی سایت، تاریخ و زمان مراجعه کنید.
  3. گزینه Custom Input Format در تنظیمات بخش date برای گونه محتوای وقایع سایر تنظیمات را تغییر می‌دهد. ارزش پیش‌فرض همان ساعت ۲۴ساعته است.

فعالیت‌ها

بزرگ‌ترین مشکل برسر راه به‌روزرسانی تقویم در سایت، حفظ هارمونی تغییرات است. بنابراین از پیش باید فرد مسئول اضافه‌کردن و تصحیح وقایع و به‌روزرسانی تقویم سایت مشخص شود. اگر کاربران سایت هم مجاز به اضافه‌کردن داده به سایت هستند، از قبل باید تصمیم بگیرید چه مواردی باید در تقویم سایت لیست شوند.  

Buy Sneakers | Ανδρικά Nike

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)