ساعت شانزدهم/یک راه‌حل برای گسترش تجارت الکترونیک

آنچه در این بخش خواهید آموخت:

  • نحوه نصب Ubercart
  • راه‌اندازی کلاس‌های محصولات و کاتالوگ‌ها
  • مدیریت مالی در سیستم
  • فروش لینک‌های دانلود
  • نقل و انتقال محصولات و حفظ رابطه با سهام
  • ارائه عضویت با پرداخت حق عضویت

مقدمه

این بخش جنبه اجتماعی و تعاملی دروپال را تکمیل می‌کند. این روزها تجارت بدون فعالیت اجتماعی و برقراری روابط بی‌معناست و این تجارت(به معنای عام) است که به این بخش از زندگی مفهوم می‌بخشد. دنیای تجارت الکترونیک در مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و نشانه آن ماژول مشارکتی Ubercart است که توسط حدود ده هزار سایت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در کل Ubercart تمام نیازهای شما به یک plug-in تجارت الکترونیک را تامین می‌کند. به عنوان مثال در شکل ۱-۱۶ می‌توانید مشاهده کنید این ماژول به شما کمک می‌کند کارت فروش و کاتالوگ را در بلوک‌های مختلف سایت خود قرار دهید. (اکثر سایت‌ها کارت‌های فروش و کاتالوگ‌های خود را در تمام صفحات سایت جای می‌دهند تا درصد فروش محصولات خود را بالا ببرند.)

برای برخی کاربران، تجارت الکترونیک تنها هدف ممکن برای ایجاد یک وب‌سایت است و دروپال به کمک Ubercart به راحتی این آرزو را محقق می‌کند. 

شکل ۱-۱۶

البته ممکن است برخی اصلا تمایلی به استفاده از این جنبه دروپال نداشته باشند. اما بهتر است به یاد داشته باشید تجارت الکترونیک و Ubercart به طور خاص امکان برقراری ارتباطاتی را فراهم می‌کنند که خارق‌العاده است.

مثال‌های زیادی در این بخش وجود دارد:

فروش لینک‌های دانلود: با استفاده از این ماژول شما می‌توانید لینک‌های دانلود نرم‌افزار، تراک‌های موسیقی یا هرفایل قابل‌دانلود دیگر را بفروشید. بدین‌ترتیب امور نقل و انتقال و دارایی حذف می‌شود و بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند کالا و خدمات خود را سریع‌تر و راحت‌تر در اختیار مشتریان قرار دهند.

فروش لینک رزرو: شاید قصد دارید به فروش بلیت کنسرت بپردازید یا عملیات رزرو اتاق‌های هتل خود را تسهیل کنید؛ مهم نیست تمام این خدمات در دروپال ممکن است. در این مورد هیچ جسمی منتقل نمی‌شود ولی باید اسناد دانلود و رزرو را نگه‌داری کرد.

فروش فیزیکی: این در مورد فروش اجسامی است که باید به طور فیزیکی منتقل شوند: کتاب، ظرف مربا و غیره. این ماژول در دو جنبه از پروسه فروش این اجناس به شما کمک می‌کند: مدیریت پروسه نقل و انتقال اجناس و انجام امور دارایی. البته این ویژگی‌ها اختیاری هستند چون شاید بسیاری چنین اموری را دستی انجام دهند.

فروش حق عضویت: شاید این جالب‌ترین مورد از این ماژول در دروپال باشد. شما براساس نقش‌هایی که در سایت ایجاد کرده‌اید، به کاربران اجازه می‌دهید به منابع و کارکردهای ویژه مختلف سایت دسترسی پیدا کنند. شما می‌توانید نقشی چون Member ایجاد کرده و به اعضای آن اجازه دهید به بخش‌های خاصی از سایت دسترسی داشته باشند. سپس می‌توانید به کمک Ubercart عضویت در آن نقش را به فروش برسانید و حتی برای استفاده از آن بازه زمانی مشخصی معین کنید.

شاید این ماژول از سایر ماژول‌هایی که به کار گرفته‌اید بزرگ‌تر باشد. (درواقع این ماژول پنج بخش ماژول به لیست ماژول‌های شما اضافه می‌کند که باید فعال‌شان کنید.) اگرچه Ubercart بزرگ است اما برپایه همان ساختار دروپال طراحی شده: طبقه‌بندی، نقش‌ها و دانلود فایل. بنابراین نباید در استفاده از آن با مشکلات فنی مواجه شوید. البته اگر با تجارت الکترونیک آشنا نیستید، شاید با این جنبه این ماژول کمی دچار مشکل شوید. البته اگر مطالب این بخش را به خوبی مطالعه کرده از ابزارهای دروپال به درستی استفاده کنید، مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد. در ابتدا بهتر است از تنظیمات پیش‌فرض و پیشنهادات کتاب استفاده کنید تا کم‌کم با روند کار آشنا شوید.

تصاویر محصول SilverGraphics

تصاویر محصولات این بخش از سایت www.silvergraphics.com انتخاب شده‌اند.

Asics shoes | Jordan Ανδρικά • Summer SALE έως -۵۰%

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)