آشنایی و شروع کار با Ubercart

شروع کار با Ubercart

چند ماژول در Ubercart وجود دارد که می‌توانید نصب کرده به کار گیرید. بنابراین در ابتدا باید سیاست و اهداف خود را مشخص کنید تا انتخاب‌های بهینه‌ای داشته باشید.

آشنایی با Ubercart

بخش‌های مختلف ماژول‌های Ubercart عبارتند از:
  • هسته Ubercart: مانند هسته دروپال، باید این ماژول‌ها را نصب کرده فعال کنید.
  • هسته Ubercart (اختیاری): فعال‌کردن این ماژول‌ها اختیاری است. یکی از مهم‌ترین آنها ماژول پرداخت است. اگر این ماژول را فعال نکنید نمی‌توانید از هیچ‌کدام از ماژول‌های پرداختی Ubercart استفاده کنید. همچنین ماژول‌های مالیات‌ها و گزارشات مالیاتی برای پروسه مالیات فروش ضروری هستند. سایر ماژول‌های پرکاربرد این قسمت عبارتند از: Attribute، کاتالوگ و گزارشات. اگر این سه ماژول را نیز فعال کنید با مشکل روبرو نخواهید شد. اگر به نقل و انتقال کالا خواهید پرداخت، باید ماژول‌های نقل و انتقال و قیمت‌های نقل و انتقال را نیز فعال کنید. در نهایت ماژول‌های دانلود فایل و نقش‌ها را فعال کنید تا بتوانید به فروش لینک‌های دانلود و حق عضویت یا سایر محصولات نقش‌محور بپردازید.
  • بخش‌های اضافی Ubercart: در این بخش ماژول‌های اختیاری قرار دارند. بسیاری از کاربران از ابزار GoogleAnalytics برای مدیریت سایت‌های خود استفاده می‌کنند. ماژولی به همین نام در دروپال وجود دارد(برای دانلود به این آدرس بروید:
  • (Drupal.org/project/google_analytics) که اگر نصب کرده فعالش کنید، می‌توانید بخش GoogleAnalytics ماژول Ubercart استفاده کنید. ماژول سهام به طور خودکار به مدیریت امور دارایی می‌پردازد و می‌توانید از آن برای مدیریت امور دارایی اجناس یا رزرو‌ها(بلیت یا اتاق) استفاده‌ کنید. ماژول بسته محصولات به شما کمک می‌کند چند محصول را در یک گروه جای داده بسته‌ای با صرفه اقتصادی به وجود آورید. بدین‌ترتیب کاربران می‌توانند اجناس در کنارهم با قیمت پایین‌تری (نسبت به خرید تکی آنها) خریداری کنند.
  • اجزای تکمیلی Ubercart: این ماژول‌ها هزینه انتقال اجناس را محاسبه می‌کنند. هر کاربری می‌تواند از ماژول‌های Flat Rate و Weight Quote استفاده کند. اما برای استفاده از ماژول UPS حتما باید یک اکانت UPS در اختیار داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس www.ups.com مراجعه کنید. برای استفاده از ماژول USPS نیز باید یک شناسه کاربری Web Tools در اختیار داشته باشید که می‌توان در آدرس www.usps.com/webtools قابل دسترسی است.
  • پرداخت Ubercart: ماژول Ubercart چند ماژول پرداخت دارد که برای استفاده از آنها باید ابتدا ماژول پرداخت در هسته Ubercart را فعال کنید. بسیاری از کاربران ماژول Test Gateway را نیز فعال می‌کنند تا بدون نیاز به شارژکردن اعتبار کارت، به تست پروسه مالی سایت پرداخت. (پس از اتمام تست می‌توانید آن را غیرفعال کنید.) ماژول بسته متد پرداخت به مدیریت معاملاتی که با کارت اعتباری انجام نمی‌شوند(مثل چک‌ها و CODs) می‌پردازد. ماژول کارت اعتباری درصورت استفاده از خرید با کارت اعتباری باید فعال شود. برای پروسه استفاده از این کارت‌ها خدمات مختلفی وجود دارد که در Ubercart از Authorize.net، CyberSource Silent Payment و Google Checkout استفاده می‌شود. البته تنها فعال‌کردن یکی از این خدمات آنلاین هم کافیست. برای تکمیل کار خود می‌توانید از ماژول PayPal استفاده کنید. 

Running sport media | Nike

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)