نصب و فعال‌کردن Ubercart

طبق روال همیشه باید ابتدا Ubercart را دانلود و فعال کنید. فایلی که دانلود می‌کنید شامل چند ماژول است که ابتدا پنج بخش در لیست ماژول‌های شما ایجاد کرده سپس نصب می‌شوند.

Ubercart و دروپال۷

Ubercart۲ نسخه کنونی این بسته ماژول است. این نسخه برای دروپال۶ آماده شده است. به همین خاطر هیچ لینکی مربوط به دروپال۷ در این بخش وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به سایت ubercart.org یا سایت نگارنده مراجعه کنید.

جدول ۱-۱۶ ماژول‌هایی که باید فعال شوند را به نمایش درمی‌آورد:

از Ubercart در محیط مخصوص خود استفاده کنید

ماژول Ubercart بزرگ است ولی پیچیده نیست. بنابراین شاید شما بخواهید در صورت ناآشنایی با معقوله تجارت الکترونیک اولین فروشگاه اینترنتی خود را به کمک Ubercart و در فضای دروپال تجربه کنید.

بخش Store Administration ‪(admin/store)‬ در شکل ۲-۱۶ کاملا مشخص است. شما می‌توانید لینک‌های مربوط به هرماژول را نمایان یا پنهان کنید. 

شکل ۲-۱۶

اگر در صفحه کمی پایین‌تر بروید می‌توانید وضعیت گزارش نمایش‌داده شده در شکل ۳-۱۶ را مشاهده کنید. این یک نمای کلی سطح بالاست؛ شما باید به تصحیح یا تشریح هرناهنجاری بپردازید. به عنوان مثال در شکل ۳-۱۶ می‌توانید به وضوح ببینید کددارکردن کارت اعتباری تنظیم نشده است. شما نمی‌توانید بدون نهایی‌کردن تنظیمات این بخش از کارت‌های اعتباری در سایت استفاده کنید؛ هرچند برای تست مناسب است. خطاهای مربوط به تصاویر جدی‌تر است. هرچند شما می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را بدون هیچ تصویری راه‌اندازی کنید، نباید این ویژگی را از سایت خود حذف کنید. بنابراین مشکل عدم استفاده از عکس در سایت می‌تواند مشکل‌ساز باشد. اگر با این پیام خطا مواجه شدید، به دنبال راه‌حلی برای رفع مشکل باشید. چنین مشکلاتی گاهی در نصب تستی دروپال به وجود می‌آید. معمولا دلیل بروز چنین مشکلاتی فعال‌نبودن ویژگی URLهای پاک است و در نتیجه فایل .htaccess به درستی پیکربنید نمی‌شود. فایل .htaccess خود را لیست کرده به نظرات درمورد پیکربندی توجه کنید. این فایل کوچک است اما پنهان است پس به یاد داشته باشید که باید کلاینت FTP خود را به گونه‌ای پیکربندی کنید که فایل‌های پنهان را نیز در لیست بگنجاند. 

شکل ۳-۱۶

latest Running Sneakers | Women's Designer Sneakers - Luxury Shopping

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)