دریافت پول

پس از اینکه یک مشتری تسویه حساب کرد، عملیات فروش تمام شده است. البته تفاوت‌های کوچکی وجود دارد که به نحوه پرداخت پول، جنس فروخته‌شده و نحوه انتقال آن بستگی دارد(به عنوان مثال در روش کارت اعتباری همه چیز اتوماتیک است). اینجا ما روند کلی را بررسی می‌کنیم:

کاری که مشتری انجام می‌دهد

مشتری صفحه‌ای شامل سفارشات، اطلاعات مالیاتی و انتقال کالا تحویل می‌گیرد(مانند هر سیستم تجارت الکترونیک دیگر). در قسمت پایین صفحه طبق شکل ۶-۱۶ کاربر نحوه پرداخت را انتخاب می‌کند. اگر مشتری بخواهد از طریق کارت اعتباری پول را پرداخت کند، اطلاعات لازم را باید در این قسمت وارد کند.

امنیت SSL

شما برای ارائه این صفحه از طریق SSL باید از HTTPS استفاده کنید. برای این کار شاید لازم باشد با مسئول هوستینگ خود ارتباط برقرار کنید اما نکته مهم حفظ اعتبار شما و حفظ امنیت اطلاعات مشتریان شماست. بسیاری از این هوستینگ‌ها محصولات add-on ی ارائه می‌دهند که از SSL پشتیبانی می‌کند. به drupal.org/project/securepages مراجعه کنید تا ماژولی دروپالی برای مدیریت این عملیات دریافت کنید. 

شکل ۶-۱۶

پس از اتمام این مرحله طبق شکل ۷-۱۶ سفارش توسط مشتری مرور می‌شود. سپس سفارشات تاییدشده توسط یه ایمیل برای شما ارسال می‌شوند. 

شکل ۷-۱۶  

کاری که شما انجام می‌دهید

در مورد سفارشات ارائه‌شده از طریق کارت اعتباری که نیازی به حمل‌ونقل ندارند، Ubercart می‌تواند به طور اتوماتیک تمام عملیات را انجام دهد. اما سایر معاملات به دخالت مستقیم شما نیاز دارند. به بخش Administer، مدیریت فروشگاه، سفارشات (admin/store/orders) مراجعه کنید تا بتوانید لیست سفارشات را طبق شکل ۸-۱۶ مشاهده کنید. 

شکل ۸-۱۶

بسته به شرایط و گونه سفارش، تعدادی آیکون در سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد اما برای تمام سفارش‌ها، سه آیکون ابتدایی عبارتند از View، Edit و Delete. برای سفارش‌هایی که نیاز به حمل‌ونقل دارند آیکونی دیگر طراحی شده تا تمام محصولات سفارش‌داده‌شده را در بسته‌ای واحد جمع‌آوری کنید. آیکونی دیگر در این قسمت به شما کمک می‌کند دستور حمل‌ونقل بسته‌ها را صادر کنید. برای استفاده از این امکانات تنها کافیست روی ایکون موردنظر کلیک کنید. در شکل ۹-۱۶ می‌توانید یک View استاندارد سفارش را مشاهده کنید.

در بالای صفحه کلیدهایی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد با تهیه صورتحساب لیست پرداخت‌ها را دریافت کنید. در صورتی که مشتری از چک برای پرداخت استفاده کند، به طور مستقیم می‌توانید چک را از طریق نمایش آیکون View دریافت کنید (به لینک دریافت چک در بالای صفحه سمت راست توجه کنید). کلید Payments به شما کمک می‌کند از روش‌های ترکیبی پرداخت‌ استفاده کنید: پرداخت پیش‌قسط و پرداخت چندمرحله‌ای (به عنوان مثال ترکیب چک و کارت اعتباری برای پرداخت وجه). وقتی روی گزینه Receive Check کلیک کنید باید جزئیات این بخش را کامل کنید: تاریخ تصفیه کامل، مقدار وجه پرداختی، نظرات(مثل شماره چک).

در نهایت باید شرایط سفارش را به‌روز کنید تا لیست آن در قسمت پایین صفحه کامل شود(شکل ۹-۱۶). قسمت پایین صفحه هم در شکل ۱۰-۱۶ به نمایش درآمده است. البته این دستورات تنها در مورد سفارشات غیرکارت اعتباری یا سفارشاتی که روند فیزیکی دارند صادق است. 

شکل ۹-۱۶

شکل ۱۰-۱۶   

Nike shoes | Nike Air Force ۱ , Sneakers , Ietp STORE

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)