استفاده از طبقه‌بندی‌ها و کلاس‌های محصولات

این بخش‌ها در عین ارتباط ضمنی با هم مفاهیم متفاوتی در Ubercart ارائه می‌دهند. طبقه‌بندی‌ها مداخل طبقه‌بندی ساده دروپالی هستند که با نصب Ubercart به طور اتوماتیک ایجاد می‌شوند. شما به راحتی می‌توانید اصطلاحات جدید به این سیستم طبقه‌بندی سیستم اضافه کنید(به بخش admin/content/taxonomy/list مراجعه کرده روی گزینه افزودن اصطلاحات به لیست اصطلاحات طبقه‌بندی کلیک کنید). شما می‌توانید برای ایجاد این لیست از سلسله مراتب استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید اصطلاحی چون خرید انتخاب کنید و اصطلاحی چون لباس را زیرمجموعه آن قرار دهید. و با ادامه همین روند اصطلاحی مثل زنانه ایجاد کنید و آن را زیرمجموعه طبقه لباس قرار دهید.

پس از ایجاد مداخل طبقه‌بندی می‌توانید محصولات مربوط به هرکدام را مشخص کنید. البته یک محصول می‌تواند در چند طبقه قرار گیرد. به عنوان مثال یک سازمان غیرسودمحور ممکن است محصولاتی چون تی‌شرت را در قسمت لباس و قسمت Support Us قرار دهد.

البته این مدیریت جای‌دادن محصولات در طبقه‌بندی‌های مختلف بیشتر یک هنر است تا علم. تنها باید از به‌هم‌ریختگی و بی‌نظمی محصولات در طبقه‌های مختلف پرهیز کرد. کلاس‌های محصولات هم گونه محتوایی از Ubercart است مثل صفحات، storyها، بلاگ‌ها و نظرسنجی‌ها. برای مدیریت این قسمت طبق شکل ۱۱-۱۶ باید به بخش Administer، مدیریت فروشگاه، محصولات، کلاس‌های مدیریت مراجعه کنید.

همان‌طور که در شکل ۱۱-۱۶ مشخص است یک کلاس محصول فروشگاهی وجود دارد و یک کلاس جدید به نام Support اضافه شده است. کاتالوگ سمت چپ صفحه تفاوت کلاس‌های محصولات و مداخل کاتالوگ را نشان می‌دهد. از کلاس محصولات فروشگاهی برای ایجاد محصولاتی با برچسب Events، فروشگاه و عضویت استفاده شده است. تا زمانی که کلاس محصولات Support ذخیره شود، تمام محصولات تولیدی محصولات فروشگاهی به شمار خواهند آمد. پس از آن هم محصولات فروشگاهی و هم محصولات Support در فروشگاه د رمعرض نمایش قرار خواهند گرفت. 

شکل ۱۱-۱۶

پس از ایجاد یک کلاس محصولات، Ubercart آن را به عنوان یک گونه محتوا مشخص کرده بدان بخش‌های مخصوص محصولات اضافه می‌کند. 

Best Nike Sneakers | Sneakers Nike Shoes

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)