خودتان امتحان کنید/تکمیل پروسه فروش یک محصول قابل نقل و انتقال

خودتان امتحان کنید

تکمیل پروسه فروش یک محصول قابل نقل و انتقال

برای ادامه کار باید با دو مفهوم پایه‌ای به خوبی آشنا باشید:

بسته: بسته‌ای که شامل یک یا چند محصول شماست.

محموله: یک یا چند بسته که پس از نقل و انتقال تحویل مشتری می‌شود. در مورد خدمات قابل ردیابی چون FedEx یا برخی محصولات USPS هرمحموله دارای یک شماره ردیابی است.

در بسیاری از موارد این تفاوت‌ها اهمیت چندانی ندارند. مثلا اگر یک مشتری یک محصول سفارش دهد، یک بسته یا یک محوله به او تحویل داده می‌شود. اما در مورد سفارش‌های سنگین‌تر Ubercart پروسه‌ای دیگر در اختیار شما قرار می‌دهد تا محصولات را به صورت بسته و محصوله ارسال کنید. در نمونه حاضر، مشتری دو تی‌شرت و یک لیوان سفرش داده است. این محصولات در دو بسته ارسال می‌شوند؛ یکی از تی‌شرت‌ها و لیوان در بسته اول و تی‌شرت دوم در بسته دوم.

در زمان ارسال محصول شما باید:

۱. طبق شکل ۸-۱۶ به بخش Administer، مدیریت فروشگاه، سفارشات (admin/store/orders) مراجعه کنید.

۲. در بالای لیست، سفارشات ارسال‌نشده قرار دارند. در این قسمت یک آیکون Package برای این محصولات وجود دارد. با کلیک‌کردن روی این گزینه صفحه محصولات سفرش‌داده شده باز می‌شود. در ابتدا این قسمت کاملا خالی است و باید با کلیک‌کردن روی گزینه Create Packages در قسمت پایین لیست بسته‌ها، بسته جدید ایجاد کنید. سپس صفحه بسته جدید طبق شکل ۲۶-۱۶ باز می‌شود. تنظیمات پیش‌فرض برای تمام محصولات Sep (جداگانه) است. بدین‌ترتیب هرمحصول در بسته‌ای جداگانه قرار می‌گیرد. در صورت نقل و انتقال کالاهای بسته‌بندی‌شده این گزینه بسیار مناسب است (به عنوان مثال فروش و نقل‌وانتقال لیوان‌هایی که به صورت بسته‌بندی‌شده در انبار قرار دارند.) همان‌طور که در شکل ۲۶-۱۶ مشخص است یک مورد از هرمحصول برای حمل در بسته شماره یک انتخاب شده است. 

شکل ۲۶-۱۶

۳. پس از ایجاد بسته شما می‌توانید بسته نهایی را ایجاد کنید. حالا فقط یک محصول برای ارسال باقی مانده؛ تی‌شرت دوم. بنابراین باید یک بسته دیگر برای آن ایجاد کنید. حالا می‌توانید لیست بسته‌ها را طبق شکل ۲۷-۱۶ با کلیک‌کردن روی گزینه Packages در بالای صفحه، مشاهده کنید.

۴. حالا باید محموله را ایجاد کنید. در بالای صفحه روی گزینه Shipments کلیک کنید تا یک محموله جدید ایجاد شود. 

شکل ۲۷-۱۶

۵. صفحه نمایش‌داده‌شده در شکل ۲۸-۱۶ به شما کمک می‌کند بسته‌های موردنیاز را انتخاب کنید. در مورد نمونه حاضر، هردو بسته باید ارسال شوند. البته اگر موجودی نداشته باشید ممکن است از یک محمله جنبی استفاده کنید. 

شکل ۲۸-۱۶

۶. حالا باید اطلاعات حمل بار را وارد کنید؛ مثل محل دریافت و محل تحویل بار. همچنین وسیله حمل، اطلاعات ردیابی و تاریخ دریافت و تحویل بار.

۷. طبق شکل ۲۹-۱۶ محموله به سفارش مربوطه اضافه می‌شود. همان‌طور که قبلا در شکل‌های ۹-۱۶ و ۱۰-۱۶ مشاهده کردید اگر این محموله، آخرین محموله است، باید سفارش مربوطه را تکمیل‌شده علامت بزنید. 

شکل ۲۹-۱۶

bridge media | Air Jordan ۱ High OG "University Blue" ۲۰۲۱ Release Info - Fitforhealth

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)