خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

این روزها تجارت الکترونیک به هسته اصلی فعالیت‌های اقتصادی جهان تبدیل شده است. به عنوان نمونه Ubercart از ویژگی‌های دروپال استفاده کرده با مجموعه‌ای از ماژول‌های کاربردی بخش اعظمی از امور فروش اینترنتی اجناس را انجام می‌دهد.

سوال و جواب

سوال: بزرگ‌ترین مانع بر سر راه توسعه تجارت الکترونیک چیست؟

جواب: مهم نیست سازمان بزرگ باشد یا کوچک، سودمحور باشد یا غیرسودمحور، چالش اصلی اکراه افراد از آزمودن تجربه‌ای نوین است. به عنوان مثال شرکتی غیرسودمحور که اعطای حق عضویت یک‌ساله خود را به دروپال سپرده ممکن است با دلخوری و برخورد منفی کاربران خود مواجه شود. از سوی دیگر شرکتی که کلیه امور مربوط به تجارت الکترونیک خود را به شرکتی ثالث سپرده، به خاطر نداشتن مهارت و تجربه تمایل چندانی ندارد کنترل تمام امور را خود برعهده بگیرد. از تست گیت‌وی و نصب تستی استفاد کنید تا خود را در این زمینه بیازمایید. به خاطر داشته باشید که حالا این مساله، مساله روز جهان است.

سوال: سایر گزینه‌های موجود در Ubercart چه کاربردی دارند؟

جواب: در یک محیط تستی در Ubercart گردش کرده ویژگی‌های مختلف را امتحان کنید. به کمک راهنمایی‌های این بخش می‌توانید پایه‌های بخش‌های ایجاد و فروش محصولات را بسازید. به عنوان مثال یکی از ویژگی‌های Ubercart مدیریت معاوضه اتوماتیک اجناس است. شما می‌توانید پیام‌ها و اخطارهای سیستم را شخصی کنید.

سوال:‌ ما حق عضویت‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت در اختیار داریم. چگونه باید آنها را به مرحله اجرا درآوریم؟

جواب:  دو استراتژی پایه‌ای وجود دارد. شما می‌توانید محصولات جدا با قیمت‌های متفاوت ایجاد کنید(مثل Basic Membership، Sponsor و Donor). همچنین شما می‌توانید با کمک ویژگی Member Type تنها یک محصول عضوگیری برای سیستم ایجاد کنید. از ابزارهای دیگر هم می‌توانید برای بالابردن قیمت پایه خود استفاده کنید: مثلا گزینه Sponsor برای افزایش ۱۰۰دلاری و گزینه Donor برای افزایش ۲۵۰ دلاری. شما می‌توانید با ترکیب‌کردن این گزینه‌ها بازه‌های زمانی متفاوتی برای عضویت کاربران مشخص کنید(یک ماه، شش ماه، یک‌سال یا بیشتر) و ویژگی Member Type نیز برای هربازه زمانی عضویت، قیمت جداگانه‌ای درنظر می‌گیرد. به هرحال درطول استفاده از دروپال و Ubercart شما می‌توانید با آزمایش گزینه‌های مختلف، به تنظیمات دلخواه خود برسید.

کارگاه

امتحان
  1. یک attribute چه تفاوتی با یک گزینه دارد؟
  2. چگونه می‌توان با استفاده از شماره جعلی کارت اعتباری سیستم را تست کرد؟
  3. چگونه می‌توان یک طبقه جدید به کاتالوگ اضافه کرد؟
جواب‌
  1. یک attribute به محصول یا کلاس محصولات ضمیمه می‌شود و شامل اصطلاحاتی چون رنگ یا اندازه محصول است. هر کدام از این attributeها می‌تواند شامل چند گزینه باشد که به مشخصات محصول یا کلاس محصولات اشاره دارند(سیاه، سفید، قرمز و زرد). یک محصول می‌تواند از attributeهای کلاس محصولات مربوطه استفاده کند یا به تنهایی حاوی چند گزینه باشد.
  2. در تنظیمات پرداخت گزینه تست گیت‌وی را فعال کنید و در قسمت Credit Card Debug Mode گزینه Operate را روشن کنید. سپس در قسمت Checkout گزینه Validate Credit Card Numbers را خاموش کنید.  
  3. به بخش Administer، مدیریت محتوا، طبقه‌بندی (D۶:admin/content/taxonomy, D۷:admin/structure/taxonomy) مراجعه کرده گزینه Catalog Taxonomy را ویرایش کنید.

فعالیت‌ها

چند سایت تجارت الکترونیک خوب انتخاب کنید. سپس به این فکرکنید که چگونه می‌توان به کمک Ubercart آنها را به مرحله اجرا درآورد. چه کلاس محصولاتی می‌توانید در سیستم خود تعریف کنید. سپس سعی کنید در یک فضای تستی یک سایت با تمام امکانات و ویژگی‌های موردنظر خود ایجاد کنید. 

Adidas shoes | Nike Air Force ۱'۰۷ Essential blanche et or femme - Chaussures Baskets femme - Gov

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)