نحوه کار reCaptcha و استقبال webmasterها از کاربرد آن

همان‌طور که در قسمت پایین شکل ۱-۱۷ مشخص است این ابزار دو کلمه را به شکل کج و نامنظم به نمایش درمی‌آورد. برای اثبات اینکه انسان هستید نه یک bot باید متن را خوانده تایپ کنید. اگر در خواندن متن هم مشکل داشتید می‌توانید از سیستم بخواهید متنی دیگر به شما ارائه دهد(معمولا در reCaptcha می‌توانید از شنیدن فایل صوتی و تایپ آن نیز استفاده کنید).

این ابزار یکی از خدمات وبی است و کلمات از طریق سرور به صفحه ارسال می‌شوند. البته از نگاه reCaptcha تنها لغت اول برای تست است و لغت دوم تنها نتیجه اسکن یک تصویر است و نرم‌افزار تشخیص نوری کاراکتر (OCR) مثل اسکن متون قدیمی کامل و بی‌نقص نیست. بنابراین معمولا لغت دوم توسط سیستم شناسایی نمی‌شود پس اگر شما لغت اول که شناسایی شده را به درستی تایپ کرده وارد کنید، می‌توانید از این تست عبور کنید.

شما باید کد مربوطه را از سایت reCaptcha دانلود کنید تا بتوانید از ماژول آن استفاده کنید. این کد را می‌توان از آدرس recaptcha.net/plugins/php/index.html در یک فایل آرشیوی دانلود کرد. سپس می‌توانید پوشه مربوط به ابزار را با استفاده از کد در پوشه ماژول reCaptcha نصب کنید.      

سپس این فایل در .sites/all/modules/recaptcha جای می‌گیرد. شما با جستجوی فایل recaptchlib.php در این پوشه می‌توانید از تکمیل پروسه دانلود و نصب مطمئن شوید. این فایل در .sites/all/modules/recaptcha/recaptcha/recaptchalib.php جای می‌گیرد. حالا می‌توانید به بخش Administer، مدیریت کاربر، کپچا (admin/user/captcha) مراجعه کنید. شما از تمام گونه‌های آن می‌توانید در سایت خود استفاده کنید و می‌توانید طبق شکل ۲-۱۷ گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر reCaptcha را دانلود و نصب کرده‌اید اما نمی‌توانید آن را ببینید، مطمئن شوید آن را فعال کرده مجوزهای لازم برای دسترسی به کپچا و reCaptcha تنظیم شده است. به بخش admin/user/captcha مراجعه کنید و روی کلید reCaptcha کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید کلیدهای عمومی و شخصی که از http://recaptcha.net/api/getkey دریافت کرده‌اید را وارد کنید. 

شکل ۲-۱۷

best shoes | Nike for Men

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)