سوئیچ‌کردن قالب‌ها

پس از انتخاب قالب دلخواه یا دانلود آن، به یاد داشته باشید مثل مساله ماژول‌ها، آن را در پوشه اصلی قالب‌ها نصب نکنید و فایل‌های دانلودی و ضمایم آن را به .sites/all/themes منتقل کنید. بنابراین بخش .sites/all/folder سیستم شما حاوی قالب‌ها و ماژول‌های دانلودشده شما خواهد بود.

سپس این قالب به لیست قالب‌های شما اضافه می‌‌شود(شکل ۸-۱۸). به جز کلید pop-up قالب مدیریتی در زیر لیست، این لیست درهردو نسخه دروپال یکسان است D۶: admin/settings/admin یا D۷: admin/appearance. پس از نصب قالب جدید باید روی چکباکس فعال‌سازی کلیک کنید. پس از فعال‌کردن قالب، باید روی لینک پیکربندی در سمت راست آن کلیک کنید. بدین‌ترتیب وارد صفحه‌ای چون شکل ۹-۱۸ می‌شوید. به خاطر داشته باشید که پیکربندی هرقالب منحصربه‌فرد است بنابراین ممکن است با تصاویر کتاب متفاوت باشند.   

شکل ۹-۱۸

در بالای صفحه می‌توانید قالب‌های متفاوت را مشاهده کنید. اگر کار را با قالب جدید خود شروع کنید، نیازی نیست تنظیمات را تغییر دهید. اگر قالب موردنظر شما از ماژول رنگ پشتیبانی کند، بخش اول تنظیمات شما تنظیمات رنگ خواهد بود. اگر در صفحه پایین‌تر بروید پیش‌نمایشی از قالب شما در سایت به نمایش درآمده است(شکل ۱۰-۱۸). در زیر این پیش‌نمایش، تنظیمات مختلف برای گزینه‌های قالب‌های سایت وجود دارد. برای نهایی‌کردن تنظیمات این بخش باید روی چک‌باکس‌ها کلیک کنید. 

شکل ۱۰-۱۸

طبق شکل ۱۱-۱۸ در پایین‌ترین قسمت صفحه، چک‌باکس‌ها و مسیرهایی وجود دارد که ممکن است حاوی آیکون سایت باشند. پس از اتمام کار حتما تغییرات اعمال‌شده را ذخیره کنید. به صفحه لیست بازگردید و روی کلید Default radio کنار قالب دلخواه خود کلیک کنید. با ذخیره‌کردن این تغییرات، قالب جدید شما راه‌اندازی می‌شود. با مراجعه به صفحه اصلی و سایر بخش‌های سایت می‌توانید تغییرات اعمال‌شده را مشاهده کنید(غیر از صفحه مدیریت). 

شکل ۱۱-۱۸

url clone | 【国内۴月۲۴日発売予定】ナイキ ウィメンズ エア アクア リフト 全۲色 - スニーカーウォーズ

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)