خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

انتخاب قالب مناسب نکته بسیار مهمی در طراحی یک سایت است. ممکن است در طول پروسه طراحی سایت بارها تصمیم بگیرید قالب سایت را تغییر دهید. به هرحال این پروسه – جستجو و یافتن قالب مناسب – ممکن است وقت زیادی ازشما و گروه شما بگیرد. به هرحال همیشه اولین انتخاب بهترین انتخاب نیست.

سوال و جواب

سوال: ما می‌خواهیم سایتی با نمای منحصربه‌فرد و متفاوت داشته باشیم. آیا برای این کار حتما باید نمونه‌ای از قالب‌های تبلیغاتی را خریداری کنیم و که تنها به یک کاربر یا شرکت فروخته می‌شوند؟

جواب: این آسان‌ترین و قانونی‌ترین راه برای شماست. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد. چون نمای سایت به محتوای سایت نیز مربوط است. با افزودن تصاویر متنوع و جذاب به مقالات و storyها می‌توانید نمای بهتری به سایت خود هدیه کنید. به عنوان مثال سایتی که به آخرین تحولات بازار موسیقی یا کتاب می‌پردازد، در صفحه اصلی باید آخرین محصولات موجود در بازار را نمایش داده از تصاویر مربوط به آنها اضافه کند. اگر این پروسه کاملا اتوماتیک باشد شما همیشه صفحه اصلی جذاب و متنوعی در اختیار خواهید داشت. به هرحال این بهترین نوع ایجاد تنوع در صفحه اصلی سایت است.

سوال: یک سایت WordPressی با طراحی جذاب پیدا کرده‌ام. می‌توانم از آن استفاده کنم؟

جواب: شرکت‌ها و مراکزی که به طراحی سایت‌های مختلف می‌پردازند معمولا نسخه دروپالی مشابه نیز در اختیار دارند. می‌توانید به چنین وب‌سایت‌های مادری رفته نمونه‌های مختلف آنها را مرور کنید. چون آنها برای پوشش انواع سیستم‌های طراحی سایت، نمونه‌های متفاوتی از کارهای خود به نمایش می‌گذارند تا بتوانند تمام کاربران را راضی نگه دارند.

سوال: ما قصد داریم از ماژول‌های مشارکتی در سایت خود استفاده کنیم. آیا ممکن است درمورد سازگاری ماژول‌ها با سایت مشکلی بروز کند؟

جواب: اگر ماژول‌ها و قالب‌های مورداستفاده شما به خوبی طراحی و تولید نشده باشند، امکان بروز مشکل وجود دارد. معمولا بهتر است اول ماژول‌های موردنظر خود را نصب کرده فعال کنید تا پس از آن به انتخاب قالب سایت بپردازید. همچنین با جستجوی نام ماژول‌ها و قالب‌های منتخب خود، می‌توانید گزارش‌های احتمالی ناسازگاری آنها با سیستم‌های مختلف را بیابید.

کارگاه

امتحان
  1. چند قالب می‌توان نصب کرد؟
  2. قالب‌ها کجا نصب می‌شوند؟
  3. وقتی ازیک قالب مایع استفاده می‌کنیم چگونه باید از تغییر اندازه تصاویر سایت جلوگیری کنیم؟
جواب‌
  1. شما می‌توانید یک قالب پیش‌فرض سایت داشته باشید و یک قالب بخش مدیریتی. اما در مورد نصب قالب‌ها در سایت و فعال‌سازی آنها محدودیتی وجود ندارد.
  2. قالب‌هایی که بخشی از دروپال به شمار می‌آیند(مثل Minnelli و Garland) پس از دانلود دروپال، در پوشه قالب‌ها قرار می‌گیرند. اما قالب‌های دانلودی را باید در .sites/all/themes نصب کنید.
  3. تصاویر سایت خود را در بنرها، هدرها یا سایر بخش‌های سایت که در چنین قالب‌هایی با تغییر اندازه مواجه می‌شوند قرار ندهید. بهتر است آنها را در متن قرار دهید تا با تغییر اندازه صفحه مشکلی به وجود نمی‌آید.

فعالیت‌ها

حتی اگر قالب دلخواه خود را انتخاب کرده‌اید، دانلود، نصب و پیکربندی قالب‌ها را تمرین کنید. بدین‌ترتیب با این پروسه آشنا می‌شوید در صورت لزوم می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. البته سوئیچ کردن قالب‌ها در مورد سایت تولیدی که حاوی صدها مگابایت داده است، کار خطرناکی است.   

Best jordan Sneakers | Nike

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)