خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

بلوک‌ها نما و احساس متفاوتی به سایت شما هدیه می‌کنند. با استفاده از بلوک‌ها می‌توان نظم و ترتیب بیشتری به محتوای سایت داد. البته برای این کار لازم است کاربرد مناسب قالب‌ها را نیز فراگرفته باشید. البته تعداد و محل قرارگیری بلوک‌ها در سایت به سلیقه شما و نیاز سایت بستگی دارد. البته می‌توان برای نقش‌های مختلف نحوه نمایش صفحات سایت را متنوع‌تر کرد.

سوال و جواب

سوال: در یک بلوک، HTML من کار نمی‌کند. آیا راه‌حل ساده‌ای برای آن وجود دارد؟

جواب: اطمینان حاصل کنید که از فرمت ورودی HTML کامل استفاده می‌‌کنید.

سوال: اگر یک کاربر در چند نقش عضو باشد، چگونه می‌توان در مورد مشاهده بلوک‌ها برای وی تصمیم گرفت؟

جواب: مجوزهای دروپال مثبت هستند نه منفی. یعنی شما تصمیم می‌گیرید کاربران بتوانند از قسمت‌های مختلف سایت استفاده کنند. بنابراین اگر تنها یکی از این نقش‌ها هم چنین مجوزی در اختیار کاربر مربوطه قرار دهد هیچ راهی برای جلوگیری از آن نیست.

کارگاه

امتحان
  1. اندازه استاندارد قسمت متن یک بلوک یا کد HTML چقدر است؟
  2. ترتیب بالا به پایین بلوک ها را چگونه می‌توان تعیین کرد؟
  3. چگونه می‌توان تیتر یک ماژول را تغییر داد؟
جواب‌
  1. محدودیت خاصی وجود ندارد اما در صورت طولانی‌بودن ممکن است صفحه را از حالت طبیعی خارج کند.
  2. با استفاده از فلش چهارپر می‌توانید بلوک‌ها را در لیست بلوک‌ها برداشته جابجا کنید. البته قبل از اتمام مرحله پیکربندی باید روی گزینه Save Blocks کلیک کنید.
  3. ۱. تیتر جدید را در قسمت تیتر وارد کنید. ۲. برای استفاده از تیتر پیش‌فرض آن را خالی بگذارید. ۳. از عبارت <none> استفاده کنید تا هیچ تیتری ثبت نشود.

فعالیت‌ها

نحوه مدیریت سایت و استفاده بجا از ابزارهایی چون بلوک‌ها، نقش‌ها، صفحات و نحوه نمایش بخش‌های مختلف نکته کلیدی این بخش است. بهتر است برای برنامه‌ریزی در مرحله اول از کاغذ و مداد یا ماژیک و تخته‌سفید برای طراحی اولیه صفحات سایت استفاده کنید. سپس می‌توانید بخش های مختلف هر بلوک را تعیین کنید. البته در مورد subregionهای هر بلوک باید به ماژول مربوطه نیز توجه داشته باشید. هرسایت که layout منسجمی داشته باشد برای کاربران سایت نیز جذاب‌تر است. 

Best Authentic Sneakers | Air Jordan ۱ High Switch Light Smoke Grey CW۶۵۷۶-۱۰۰ Release Date - SBD

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)