ویرایش تنظیمات یک صفحه پنلی

در بخش قبلی با نحوه ایجاد چنین صفحه‌ای آشنا شدید. همان‌طور که در شکل ۴-۲۰ مشخص است می‌توانید با کلیک‌کردن روی گزینه Edit در سمت راست صفحه قبلی به ویرایش تمام این قسمت ها بپردازید.

  • تنظیمات پایه‌ای

طبق شکل ۸-۲۰ با کلیک‌کردن روی گزینه Edit وارد صفحه خلاصه می‌شوید. تنظیمات پایه‌ای این بخش را قبلا در شکل ۵-۲۰ مشاهده کرده‌اید. 

شکل ۸-۲۰

  • تنظیمات دسترسی

روی گزینه Access کلیک کنید تا تنظیمات مشابه شکل ۹-۲۰ را مشاهده کنید. این تنظیمات همان تنظیمات دسترسی است که در سایر قسمت‌های دروپال نیز وجود دارد. شاید نمای صفحه کمی متفاوت باشد اما کارکرد آن همان است. 

شکل ۹-۲۰

از منوی pop-up شما می‌توانید یکی از چهار گروه تنظیمات دسترسی را انتخاب کنید. پس از کلیک روی گزینه  Add پنجره‌ای باز می‌شود که به شما اجازه می‌دهد تنظیمات را پیکربندی کنید. شکل ۱۰-۲۰ این پنجره را نشان می‌دهد. در مورد پنجره‌های مربوط به تنظیمات دسترسی آیکون‌های سمت راست نوار تیتر برای بستن پنجره یا پیکربندی تنظیمات به کار می‌رود. 

شکل ۱۰-۲۰

- کد PHP به شما اجازه می‌دهد کد لازم برای ارزیابی را وارد کنید تا مجوز دسترسی صادر شود.(قراردادن چنین تنظیماتی در اختیار کاربران کار خطرناکی است.)

- کاربر: نقش به شما اجازه می‌دهد نقش موردنظر برای دسترسی به سیستم را مشخص کنید.

- کاربر: زبان به شما کمک می‌‌کند دسترسی به سایت تنها با تعیین زبان خاص ممکن شود.

- کاربر: مجوزها به شما کمک می‌کنند تنها به کاربرانی اجازه دسترسی به سایت دهید که دارای مجوز هستند. اگر این گزینه را انتخاب کنید و روی گزینه Add کلیک کنید پنجره نمایش‌داده‌شده در شکل ۱۱-۲۰ باز می‌شود و شما می‌توانید مجوزهای لازم برای دسترسی به سایت را انتخاب کنید. 

پس از اینکه لیست قوانین دسترسی خود را ایجاد کردید، می‌توانید از کلیدهای radio برای مشخص‌کردن این نکته استفاده کنید که آیا همه قوانین می‌توانند اجرا شوند یا فقط یکی. این تنظیمات دسترسی بسیار کاربردی هستند. 

شکل ۱۱-۲۰

البته دروپال ابزارهای لازم برای کنترل دسترسی به سایت را در اختیار شما قرار می‌دهد اما صفحه‌ای که حاوی یک پنل است ممکن است گره‌های فراوانی با قوانین دسترسی گوناگون در خود جای دهد. بنابراین دروپال هرتعداد گره که مجوز داشته باشد را به نمایش درمی‌آورد. پس از اینکه لیست قوانین دسترسی را ایجاد کردید می‌توانید از کلیدهای رادیو استفاده کنید تا مشخص کنید تمام قوانین اجازه اجرا دارند یا فقط یکی. برای مثال چهار گره باید در یک صفحه به نمایش درآیند و یک کاربر تنها به سه تای آنها دسترسی دارد. شما باید تنظیمات دسترسی آن صفحه را به گونه‌ای نهایی کنید که هرچهار گره به نمایش درآیند یا هیچ‌کدام از آنها. به هرحال شما می‌توانید تنها سه گره را در اختیار وی قرار دهید ولی انتخاب خوبی نیست. 

  • تنظیمات منو

تنظیمات منو را می‌توانید در شکل ۱۲-۲۰مشاهده کنید. این تنظیمات به صفحه ای مربوط است که شما ایجاد کرده‌اید و با سایر تنظیمات منو در دروپال تفاوتی ندارد. 

شکل ۱۲-۲۰

  • ویرایش تنظیمات متغیر

شما می‌توانید چند پنل در یک صفحه داشته باشید. چون هرپنل ممکن است تنظیمات منحصر به‌فردی داشته باشد و هرکدام از این تنظیمات پیچیدگی‌های خاصی دارد، هرمتغیر صاحب تنظیمات مخصوصی است(شکل ۱۳-۲۰).

شکل ۱۳-۲۰

  • تنظیمات عمومی

در شکل ۱۴-۲۰ می‌توانید تنظیمات عمومی را مشاهده کنید. در این قسمت می‌توانید CSS صفحه را تنظیم کنید. همچنین در این قسمت می‌توانید بلوک‌ها و بخش‌های دروپالی را در صورت نیاز غیرفعال کنید. 

شکل ۱۴-۲۰

Nike footwear | Air Jordan ۱ Retro High OG "UNC Patent" Obsidian/Blue Chill-White For Sale – Fitforhealth

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)