خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

صفحات پنل به شما اجازه می‌دهند از طراحی کلاسیک layout صفحه استفاده کنید. با استفاده از ساختار تیزری دروپال می‌توانید تنوع بیشتری در صفحه اصلی سایت خود ایجاد کنید و با اعمال تغییرات و جابجایی‌های متوالی، به تناسب و توازن دلخواه خود برسید. با افزودن تکه‌های حاوی داده‌های به‌روز (به عنوان مثال آخرین نظرات کاربران) صفحه پنل شما و layout آن به طور اتوماتیک به‌روز می‌شود.

سوال و جواب

سوال: من منابع سه نسخه Panelرا به دست آورده‌ام. به نظر می‌رسد دو نسخه اول دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و هیچ اشاره‌ای به به‌روزرسانی آنها نمی‌‌شود. چرا؟

جواب: این بخش از دروپال با سرعت فراوانی رشد کرده است. پنل‌‌ها کارکردی ارائه می دهند که سایت‌ها را به روزنامه‌ها و نشریه‌ها شبیه می‌کنند. البته نیازی نیست در مورد این رشد سریع نگران باشید. برعکس باید آن را نکته‌ای مثبت ارزیابی کنیم. چون به هرحال در صورت بروز هرمشکلی امکان ندارد دروپال داده‌ها و اطلاعات شما را حذف کند. هرگرهی با هر نسخه از پنل ایجاد کرده‌اید تا همیشه در دروپال شما باقی می‌ماند. شاید مجبور باشید layout برخی صفحات را تغییر دهید اما داده‌ها ثابت هستند.

سوال: من از توصیه شما استفاده کرده صفحه اصلی سایت خود را به صفحه‌ای پنلی تبدیل کردم. حالا این صفحه پراکنده و خالی به نظر می‌رسد. آیا کار اشتباهی انجام داده‌ام؟

جواب: نه. پنل‌ها به مدیریت محتوای شما می‌پردازند. وقتی شما از سیستم قبلی سایت خود به دروپال کوچ می‌کنید یا صفحه پنلی خود را ایجاد می‌کنید، حجم زیادی از مطالب و محتوا که گردآوری کرده‌اید در فضای ساختارمند صفحه ممکن است اندک به نظر برسد. بنابراین این اتفاق کاملا طبیعی است. اگر واقعا احساس می‌کنید مشکلی وجود دارد می‌توانید تیزرهای صفحه را طولانی‌تر کرده از تیزر در مقاله اصلی استفاده نکنید. همچنین می‌توانید در متن گره از تصاویر مختلف استفاده کنید.

کارگاه

امتحان
  1. چگونه می‌توان ویژگی بخش‌های دروپالی برای صفحات پنلی را غیرفعال کرد؟
  2. آسان‌ترین راه ایجاد یک صفحه پنلی کاملا به‌روز چیست؟
  3. چگونه می‌توان یک صفحه پنلی را به صفحه اصلی سایت تبدیل کرد؟
جواب
  1. از تنظیمات عمومی در ویرایشگر متغیر پنل استفاده کنید.
  2. با استفاده از گره‌ها، viewها یا بلوک‌های به‌روز مثل کاربران جدید، آخرین نظرات کاربران یا موضوعات فعال در forumها می‌توانید تکه‌های سایت خود را پیکربندی کنید.
  3. برای تعیین مسیر به بخش Administer، پیکربندی سایت، بخش URL (مسیر) صفحه پنلی مراجعه کنید. همچنین در زمان ایجاد یک صفحه پنلی نیز می‌توانید این مورد را تنظیم کنید.

فعالیت‌ها

صفحات پنل مختلف را برای صفحه اصلی سایت خود آزمایش کنید. تلاش کنید ابتدا در ایجاد چنین صفحاتی تبحر کسب کنید سپس آن را به صفحه اصلی سایت تبدیل کنید. پس از ایجاد هرصفحه آن را پرینت کرده در مورد نکات مثبت و منفی آن با گروه و دوستان خود مشورت کنید. اگر محتوای سایت شما و پنل‌ها ثابت باشد به راحتی می‌توان با چندبار مقایسه به نتایج بهتری رسید. وقتی از مطالب و محتوای واقعی استفاده می‌کنید تغییرات و نقایص طراحی صفحه بیشتر به چشم می‌آیند. 

bridgemedia | Nike Shoes

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)