خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

پس از آشنایی کامل با مفاهیم پایه‌ای منوها می‌توانید این پروسه را تکرار کنید. کاربرد بلوک‌های منومحور سیستم navigation سایت شما را برای کاربران کاربردی‌تر می‌کند.

سوال و جواب

سوال: ما می‌خواهیم سایت خود را از نسخه ۶ دروپال به نسخه هفتم منتقل کنیم. برای اینکه کاربران ما بتوانند با ساختار جدید منوهای سایت آشنا شده مشکلی به وجود نیاید، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

جواب: این تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که شما در سایت از منوی navigation استفاده کنید وگرنه در صورت استفاده از منوهای شخصی هیچ تغییر خاصی ایجاد نمی‌شود. شما می‌توانید به یک سیستم navigation خاص برای سایت خود فکر کنید که وابستگی به ساختار اصلی نداشته باشد. در صورت داشتن زمان کافی به ویرایش گزینه‌های مختلف منوی navigation خود بپردازید. به عنوان مثال شما می‌توانید یک منوی کاربران در دروپال۶ طراحی کنید تا کاربران به این روش عادت کنند.

سوال: آیا برای اندازه منوها محدودیتی وجود دارد؟

جواب: متاسفانه نه. معمولا منوهای شلوغ و طولانی قدرت مدیریت را از مدیرسایت سلب می‌کنند. اگر از یک منوی pop-upشامل بیش از ۱۰۰ کشور استفاده کرده‌اید، می‌دانید که چقدر یافتن اسم کشور موردنظر کار سختی است.

کارگاه

امتحان
  1. چگونه می‌توان این ویژگی را فعال کرد: نمایش متن در صورت حرکت‌کردن با ماوس روی یک لینک؟
  2. چگونه می‌توان یک بلوک منومحور ساخت؟
  3. چگونه می‌توان منوهای با ترتیب سلسله‌مراتبی ایجاد کرد؟
جواب‌
  1. این بخش به قسمت توضیحات لینک منو مربوط است.
  2. دروپال پس از ایجاد منوی جدید توسط شما، این کار را به طور اتوماتیک انجام می‌دهد. (این بلوک‌ها متعلق به منوها هستند بنابراین در صورت اعمال هرتغییر در منو، بلوک‌ها نیز به‌روز می‌شوند.)
  3. این سوال دو معنی دارد:

            الف. پس از ایجاد یک لینک منو، باید لینک منوی مادر آن را انتخاب کنید.

            ب. برای لینک اولیه و ثانویه پیش‌فرض، باید لینک‌های ثانویه را به لینک‌های اولیه لینک کنید تا ترتیب سلسله‌مراتبی ساب‌منوهای لینک‌های

            اولیه در تب‌های لینک‌های ثانویه جای گیرند.

فعالیت‌ها

بهتر است در مورد طراحی ساختار منوی سایت خود با دیگران مشورت کنید. سیستم navigation سایت را روی کاغذ تست کنید تا مشکلات احتمالی را بیابید. اگر در سایت شما کلیدها در مرکز قرا دارند از نمای منومحور استفاده کنید و برعکس. سعی کنید اززاویه جدیدی به سایت خود نگاه کنید. 

Authentic Nike Sneakers | Nike nike dunk sb denim high heels sneakers fashion Shadow Pastel - Grailify

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)