استفاده از Triggers

این دو ماژول با هم کار می‌کنند:  Triggers و Actions. پس از یک اتفاق مشخص (trigger) یک action اجرا می‌شود. این دو در کنار هم پروسه‌ای را تشکیل می‌دهند که پس از راه‌اندازی، به طور اتوماتیک در زمان موردنیاز فعال شده به امور لازم رسیدگی می‌کند. برای شروع باید به نصب و فعال‌سازی ماژول Triggers طبق جدول ۱-۲۲ بپردازید. 

وقتی شروع به مدیریت این ماژول می‌کنید(D۶: admin/build/trigger; D۷: admin/structure/trigger/node) طبق شکل ۱-۲۲ می‌توانید در بخش‌های مختلف به مدیریت امور آن بپردازید. در این قسمت triggerهای نصب‌شده لیست می‌شوند. برای فعال‌کردن هر trigger باید یک action را بدان اختصاص دهید. 

شکل ۱-۲۲

شکل ۲-۲۲ actionهای در دسترس برای ذخیره و به‌روزکردن یک پست را به نمایش درآورده است. به یاد داشته باشید که برخی از این actionها (مثل sticky کردن برخی موارد) ممکن است با استفاده از تنظیمات پیش‌فرض هم راه‌اندازی شوند ولی بقیه نه. 

شکل ۲-۲۲

پس از اختصاص یک action به یک trigger می‌توانید آن را در صفحه Triggers مشاهده کنید. به علاوه طبق شکل ۳-۲۲ می‌توانید این عملیات را بازگردانده آن action را حذف کنید. 

شکل ۳-۲۲

البته actionهای triggerهای مختلف، متفاوت هستند. شکل ۴-۲۲ triggerهای نظرات کاربران را نشان می‌دهد. ترکیب trigger و action که در شکل ۴-۲۲ به نمایش درآمده است به شما اجازه می‌دهد به طور اتوماتیک پس از افزوده‌شدن یک نظر کاربری به یک پست، آن را به صفحه اصلی سایت منتقل کنید. بدین‌ترتیب صفحه اصلی شما جذاب و به‌روز خواهد شد. و صفحه اصلی شما همیشه حاوی پست‌های داغ خواهد بود. 

شکل ۴-۲۲

Best Authentic Sneakers | Nike sneakers

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)