خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

از ابزارهایی چون triggers، actions و rules می‌توانید برای اتوماتیک‌کردن امور سایت خود استفاده کنید. درواقع شما می‌توانید امور سایت خود را برمحور این اتوماسیون طراحی کنید. به عنوان مثال صفحه اصلی سایتی که حاوی اطلاعات و نظرات جدید کاربران است ارزش فراوانی دارد. البته باید قوانین این قسمت را در بخشی چون About Us یا بلوکی در صفحه اصلی، برای کاربران سایت تشریح کنید.

سوال و جواب

سوال: کدام‌یک بهتر است: ترکیب trigger و action یا ماژول Rules ؟

جواب: در برخی موارد ممکن است انتخاب با شما نباشد و مجبور باشید تنها یکی از این دو روش را انتخاب کنید. البته اموری چون ارسال پیام‌های ایمیل توسط tokenها در دسترس هردو ابزار قرار دارد. بهتر است به اموری از سایت که قصد دارید اتوماتیک کنید فکر کنید. به هرحال اتوماتیک‌کردن امور سایت خیلی بهتر و به‌صرفه‌تر از انجام‌ندادن این کار است.

سوال: آیا تمام ruleها همزمان اجرا می‌شوند؟

جواب: بسیاری از آنها در زمان یکسانی اجرا می‌شوند اما برخی triggerهای ارزشمند قبل از یک واقعه فعال می‌شوند. به عنوان مثال triggerهایی وجود دارند که در زمان ذخیره‌شدن یا بازدید از گره‌ها اجرا می‌شوند. شما می‌توانید این روند را تغییر دهید یا ارسال پیام هشدار به مدیرسایت را جایگزین آن کنید. همچنین می‌توانید در ماژول Rules چند ruleset ایجاد کرده ترتیبی مهیا کنید آن دسته از ruleها با هم اجرا شوند.

کارگاه

امتحان
  1. آیا یک trigger می‌تواند باعث اجرای دو action شود؟
  2. آیا triggers، actions و rules باعث افت بهره‌وری و کیفیت عملکرد سایت می‌شوند؟
جواب‌
  1. بله.
  2. در کل نه؛ چون از نظر طراحی و اجرا بهره‌وری بالایی دارند.

فعالیت‌ها

ابزارهای اتوماسیون دروپال از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن هستند. در انتخاب ماژول‌ها باید به پشتیبانی آنها از ماژول rules توجه کنید تا بتوانید از ترکیب triggers و actions استفاده کنید. برای شروع عملیات اتوماسیون سایت بهتر است به نقاط مختلف سایت که به این ویژگی نیاز دارند فکرکرده triggerهای لازم را ایجاد کنید تا در نهایت مجموعه این ترکیب‌های کوچک به اتوماسیون کلی سایت شما ختم شود.

به عنوان مثال می‌توانید ارسال ایمیل توسط tokenها را با فیلترهای ایمیل ترکیب کنید. بدین‌‌ترتیب ایمیل‌ها نه تنها برحسب آدرس بلکه برپایه موضوع (باید در قسمت موضوع ایمیل‌ها action ایجاد کنید) فیلتر می‌شوند.

trace affiliate link | Nike Little Posite Pro USA CZ۲۵۲۰-۶۰۰ Release Date - SBD

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)