خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

در این بخش آموختید چگونه از ابزارهای مدیریتی دروپال استفاده کرده به جستجو و نصب ماژول‌های جدید بپردازید. حالا شما اطلاعات کافی درباره مدیریت دروپال و ماژول‌ها در اختیار دارید. همچنین دربخش تغییر ساختار سایت آموختید چگونه سایت خود را آنلاین و آفلاین کنید.

سوال و جواب

سوال: آیا ماژول‌های خاصی وجود دارند که دانلود آنها ضروری باشد؟

جواب: در طول زمان تعدادی ماژول به هسته دروپال اضافه شده‌اند. در ضمن کاربرانی که از دروپال۷ استفاده می‌کنند کمتر از کاربران دروپال۶  به دانلود ماژول‌های مختلف می‌پردازند چون این نسخه جدید در هسته خود بسیاری از آنها را در اختیار دارد. در مورد ماژول‌های اساسی باید گفت به هدف شما از طراحی سایت بستگی دارد. به عنوان مثال برای یک سایت تجارت الکترونیک ماژول Ubercart یک ماژول ضروری و اساسی است.

سوال: آیا ماژول‌ها plug-in‌های مستقل هستند؟

جواب: همان‌طور که در شکل ۲۷-۴ مشخص است برخی ماژول‌ها به ماژول‌های دیگر نیاز دارند. دروپال پس از آنکه کاربر به ذخیره و فعال‌کردن ماژول‌ها پرداخت این ارتباطات را برقرار می‌کند. بنابراین نمی‌توان گفت ماژول‌ها plug-inهای مستقل هستند.

سوال: چگونه می توان به ارزیابی ماژول‌ها پرداخت؟

جواب: ابتدا به مطالعه مطالب منتشرشده در مورد آنها در سایت دروپال بپردازید و بعد سوالات خود را در گروه‌های آن مطرح کنید. در نهایت ماژول موردنظر را در یک نسخه تستی دروپال نصب کنید.

کارگاه

امتحان
  1. ماژول‌ها کجا نصب می‌شوند؟
  2. چه قالب‌هایی برای عملیات شخص‌سازی نیازی به برنامه‌نویسی ندارند؟
  3. چگونه می‌توان سایت را آفلاین کرد؟
جواب
  1. از پوشه ‎./sites/all/modules استفاده کنید نه ‎./modules .
  2. تمام عملیات تغییر رنگ، شخصی‌سازی لوگو و تصمیم‌گیری در مورد نمایش قسمت‌های مختلف سایت هیچ نیازی به برنامه‌نویسی ندارند.
  3. به قسمت Administer ، پیکربندی سایت، نگهداری سایت مراجعه کنید.

فعالیت‌ها

ابتدا در مورد عملکرد سایت خود برنامه‌ریزی کنید. سپس در سایت دروپال به جستجوی ماژول‌هایی که نیاز دارید بپردازید. برای نصب ماژول‌ها عجله نکنید تا در بخش‌های بعدی اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید.

Nike air jordan Sneakers | Jordan Ανδρικά • Summer SALE έως -۵۰%

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)