خودتان امتحان کنید/ایجاد یک صفحه پویا

این قسمت شبیه ایجاد یک صفحه ایستا یا صفحه دارای معیار جستجو(با انتخاب کاربر) است. پس از هر مرحله، باید روی گزینه Update کلیک کنید. پس از اتمام کار روی گزینه Save کلیک کنید. اگر به اتصال اینترنتی خود اعتماد ندارید یا نگران از دست رفتن کارهای خود هستید، می‌توانید در طول انجام این مراحل چندبار روی گزینه Save کلیک کنید. در این صورت ممکن است با چند پیام هشدار مواجه شوید. نگران نباشید در مراحل بعدی این مشکلات حل می‌شود.

۱. یک view جدید ایجاد کنید. به بخش admin/build/views مراجعه کرده روی گزینه Add کلیک کنید. بدین‌ترتیب صفحه های مشابه شکل ۵-۲۳ باز می‌شود.  برای view یک نام انتخاب کرده قسمت توضیحات آن را پر کنید. چون قرار است از این view چندبار استفاده شود، آن را با ویژگیgeneral_view می‌شناسیم. بخش توضیحات(که تنها  برای مدیران سایت نمایش داده می‌شود) به مدیر یادآور می‌شود که این ابزار از argumentهای پویا تشکیل شده است. هر view مثل این هرگونه گرهی را با اصطلاحات طبقه‌بندی مناسب به نمایش درمی‌آورد. حتما گزینه Node را  برای محتوایview استفاده کنید. پس از اتمام کار روی گزینه Next در پایین صفحه کلیک کنید. 

شکل ۵-۲۳

۲. پس از کلیک روی گزینه Next ویرایشگر view که قبلا با آن آشنا شدید روی صفحه ظاهر می‌شود(شکل ۶-۲۳).

۳. با کلیک‌کردن روی علامت + در کنار گزینه Fields در مرکز view سه بخش جدید به این قسمت اضافه کنید. این بخش‌ها Node: Title، Node: Teaser و Taxonomy: Term هستند. با اضافه‌کردن Taxonomy: Term رفع‌اشکال سایت و بازبینی داده آسان‌تر می‌شود. شما می‌توانید بعدا آن را حذف کنید. چون این بخش‌ها در قسمت‌های Node و Taxonomy قرار دارند باید منوی pop-up را به صورت <All> تنظیم کنید. بدین‌ترتیب تمام این بخش‌ها در لیست جای می‌گیرند. روی سه چک‌باکس این قسمت کلیک کنید و در قسمت پایین صفحه روی گزینه Add کلیک کنید.

۴. حالا به تنظیمات هربخش می‌رسیم. اولی تیزر نام دارد و نیازی به تغییر آن نیست مگر آنکه بخواهید لیبل بخش را حذف کنید.  برای این کار تنها کافیست عبارت Teaser: را از بخش لیبل پاک کنید. پس از اتمام کار روی گزینه Update کلیک کنید. دروپال وارد بخش بعدی می‌شود: Node: Title (شکل ۷-۲۳). 

شکل ۶-۲۳

شکل ۷-۲۳

۵. در صورت نیاز لیبل Title را حذف کنید و روی چک‌باکس آخر کلیک کنید تا بخش تیتر به full node لینک شود. روی گزینه Update کلیک کرده به بخش آخر بروید. در این قسمت هم لازم نیست تغییری ایجاد کنید. پس از کلیک روی گزینه Update  برای بخش آخر، پیش‌نمایشی از داده مشاهده خواهید کرد(شکل ۸-۲۳).

۶. همان‌طور که مشخص است اینجا داده‌ها کمی به‌هم‌ریخته است. دوباره به ویرایشگر view برگردید و روی فلش دوپر کنار گزینه Fields در مرکز ویرایشگر view کلیک کنید. بدین‌ترتیب می‌توانید ترتیب این قسمت را طبق شکل ۹-۲۳ تغییر دهید. تیتر را به بالای صفحه منتقل کنید و قسمت تیزر یا توضیحات اصطلاح را بعد از آن قرار دهید. پس از کلیک روی گزینه Update پیش‌نمایش جدید به نمایش درمی‌آید. 

شکل ۸-۲۳

شکل ۹-۲۳

۷. هنگام ایجاد یک view ایستا معمولا باید یک فیلتر  برای داده موردنظر انتخاب کنید. اما  برای view پویا نباید فیلتری ایجاد کنید بلکه باید با استفاده از کلیک‌کردن روی علامت + کنار گزینه Arguments یک argument ایجاد کنید. طبق شکل ۱۰-۲۳ می‌توانید این argument را تنظیم کنید. بخش درنظرگرفته‌شده  برای آن نیز باید Taxonomy: Term باشد. بهتر است از شناسه Taxonomy: Termکه یک عدد است استفاده کنید ولی فعلا استفاده از اصطلاح هم کافیست. (این قسمت را به یک لیست to-do اضافه کنید تا در صورت نیاز به این قسمت بازگردید.) روی گزینه Add کلیک کنید تا argument موردنظر اضافه شود. 

شکل ۱۰-۲۳

۸. باید نحوه استفاده از این argument را مشخص کنید. صفحه بعدی که به شما ارائه می‌شود مشابه شکل ۱۱-۲۳ است. در این قسمت می‌توان از حالت پیش‌فرض استفاده کرده هیچ تغییری به وجود نیاورد. مهم‌ترین قسمت دسته چک‌باکس‌هایی است که مشخص می‌کند در صورت مفقودشدن argument چه چیزی باید به نمایش درآید. دو انتخاب درست  برای این قسمت انتخاب همه ارزش‌ها یا صفحه خطای مفقودشدن اطلاعات است. البته این به سایت شما بستگی دارد که آیا در آن جستجو  برای اصطلاح طبقه‌بندی که داده های بدان لینک داده‌نشده به یک خطا ختم می‌شود یا نه. (اگر نگران هستید یک argument مفقوده ممکن است باعث بازیابی داده فراوان شود آسوده‌خیال باشید که یک پیجر در صفحه نتایج قرار می‌گیرد تا میزان داده را کاهش دهد.)

شکل ۱۱-۲۳

۹. اگر در صفحه پایین‌تر بروید می‌توانید نحوه تایید اعتبار argument را نیز مشخص کنید. چون این argument یک اصطلاح طبقه‌بندی است می‌توانید  برای تایید اعتبار آن از دروپال استفاده کنید. اگر از آن به عنوان تیتر صفحه استفاده کردهای دیگر نیازی نیست اعتبار آن تایید شود. شما می‌توانید پروسه تایید اعتبار را  برای کاربران، گره‌ها و اصطلاح‌های طبقه‌بندی استفاده کنید. شکل ۱۲-۲۳ گزینه‌های تایید اعتبار یک اصطلاح طبقه‌بندی را به نمایش درآورده است. در این قسمت باید action لازم  برای مواقعی که اعتبار تایید نمی‌شود را تنظیم کنید.

شکل ۱۲-۲۳

۱۰. طبق شکل ۱۳-۲۳ پروسه را در پایین صفحه تکمیل کنید. شما می‌توانید قوانین نوشتن حروف argument با حروف بزرگ (capital) را در این قسمت مشخص کنید(البته اگر از این argument در تیتر استفاده می‌کنید). معمولا باید به جای فاصله از خط تیره در URL استفاده کرد. و اگر داده هایی را بازیابی می‌کنید که هیچ ارزشی ندارد می‌توانید تنظیمات را به‌گونه ای نهایی کنید که در خلاصه ارائه‌شده ثبت نشوند. در این مورد نیازی به نگرانی نیست چون یکی از مواردیکه بازیابی می‌کنید تیتر گره است و هرگرهی دارای یک تیتر است. پس از اتمام کار روی گزینه Update کلیک کنید. در صورت نیاز می‌توانید argument دیگری اضافه کنید. باید ترتیب argumentها را مشخص کنید که کدام argument به انتخاب داده، تیتر و... بپردازد.

شکل ۱۳-۲۳

۱۱. تا به حال view پیش فرض را ایجاد کرده اید پس از آخرین به‌روزرسانی این قسمت را ذخیره کنید. حالا یک نحوه نمایش صفحه طبق شکل ۱۴-۲۳ اضافه کنید. طبق شکل ۱۵-۲۳ به محض انجام این کار با یک پیام خطا مواجه می‌شوید. یک صفحه، مسیر نیاز دارد.

۱۲. در تنظیمات صفحه قسمت مسیر به صورت None پر شده است. روی این کلمه کلیک کنید تا بتوانید مسیر را مشخص کنید(شکل ۱۶-۲۳). اگر مقرر است این view یک utility باشد باید نامی عمومی مثل general  برای آن انتخاب کنید. 

شکل ۱۴-۲۳

شکل ۱۵-۲۳

شکل ۱۶-۲۳

۱۳. حالا  برای تست‌کردن آماده هستید. یک پنجره جدید باز کنید و مسیر خود را وارد کنید. در این مورد full URL موردنظر x.com/general/y۲k-problems خواهد بود(اگر این یکی از اصطلاحات طبقه‌بندی شماست). به یاد داشته باشید که به جای فاصله باید از خط تیره استفاده کنید. 

۱۴. با استفاده از تنظیمات viewمی‌توانید نمای آن را تغییر دهید. یک تغییر رایج در این قسمت طبق شکل ۱۷-۲۳ افزودن یک پیجر است. به عنوان مثال ممکن است بخواهید داده‌ها را طبقه‌بندی کنید. اگر طبق توصیه‌های کتاب پیش‌ رفته اید حالا زمان حذف‌کردن بخش Taxonomy: Term است. 

شکل ۱۷-۲۳

Best Nike Sneakers | Air Jordan ۱ High OG "University Blue" ۲۰۲۱ Release Info - Pochta

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)