تغییر یک صفحه داخلی

شما می‌توانید با استفاده از پنل‌ها و صفحات، صفحات داخلی را تغییر دهید. برخی نماها در ویرایشگر view کاملا مشخص است مخصوصا صفحاتی که کدنویسی شده و می‌توانید متغیرهایی که ایجاد کرده اید را در آنها جای دهید. بدین‌ترتیب می‌توانید صفحات داخلی را تغییر دهید. مثال حاضر در مورد تغییر پایه های صفحه ایجاد محتوا است.

چرا باید چنین کاری را انجام دهید؟ دلیل اول ممکن است این باشد که می‌خواهید نمای متفاوتی برای کاربران سایت یا همکاران شما داشته باشد. اما در سایت‌هایی که افراد زیادی درگیر هستند صفحات مداخل داده بهتر است مشخص‌تر و متفاوت‌تر باشند. ممکن است بخواهید لوگوی خود را در این صفحات جای دهید یا لیبل بخش‌ها را تغییر دهید.

طبق شکل ۱۸-۲۳ به بخش Administer، طراحی سایت، صفحات (admin/build/pages) مراجعه کنید. در این قسمت می‌توانید هرصفحه ای که ایجاد کرده اید را ببینید. همچنین صفحات داخلی را مشاهده خواهید کرد که به صورت پیش‌فرض غیرفعال هستند. 

شکل ۱۸-۲۳

صفحه اول را با کلیک‌کردن روی گزینه Edit ویرایش کنید؛ node_edit صفحه ای که هنگام اضافه‌کردن یا ویرایش یک گره مورداستفاده قرار می‌گیرد. سپس وارد صفحه خلاصه می‌شوید(شکل ۱۹-۲۳). نمایش یا عدم‌نمایش متغیرها به شرایط نصب و تنظیمات دروپالی شما بستگی دارد. در بخش بعدی یک متغیر جدید اضافه خواهید کرد. 

شکل ۱۹-۲۳

در پایین صفحه روی گزینه Add a New Variant کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل ۲۰-۲۳ باز می‌شود. 

شکل ۲۰-۲۳

در صورت نیاز تیتر صفحه را مشخص کنید. سپس روی گزینه Create Variant کلیک کنید تا صفحه مشابه شکل ۲۱-۲۳ باز شود. حالا می‌توانید layout دلخواه خود را انتخاب کنید. 

شکل ۲۱-۲۳ 

حالا می‌توانید روی گزینه Continue کلیک کنید. همان‌طور که در شکل ۲۲-۲۳ مشخص است شما وارد دنیای صفحات و پنل‌های دروپال شدید. تنها تفاوتی که حالا به وجود آمده این است که می‌توانید چند پنل دیگر به سیستم اضافه کنید. طبق شکل ۲۲-۲۳ روی گزینه Add Content کلیک کنید. همچنین طبقه‌های محتوای جدیدی دارید که می‌توانید به گونه‌های محتوای سیستم بیفزایید. شکل ۲۳-۲۳ انتخاب‌های محتوای فرم را به نمایش درآورده است. این اجزا همان اجزای فرم Add Node هستند. 

شکل ۲۲-۲۳

شکل ۲۳-۲۳

شکل‌های ۲۴-۲۳ و ۲۵-۲۳ قسمت بالا و پایین یک صفحه Create Content را به نمایش درآورده‌اند. (layout پایه ای layout منعطف است.)

شکل ۲۴-۲۳

شکل ۲۵-۲۳

spy offers | Patike – Nike Air Jordan, Premium, Retro Klasici, Sneakers , Iicf

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)