استفاده از مرجع‌های گره و بخش‌های مرجع کاربر

به یاد داشته باشید دروپال یک سیستم مدیریت محتواست و ظرفیت‌های وبی آن همان ویژگی‌های توسعه‌یافته هسته آن هستند. شما می‌توانید از دروپال  برای یافتن راه‌حل‌های قدرتمند پایگاه داده ای استفاده کنید؛ بسته به تنظیمات امنیتی که همه کاربران بتوانند محتوای سایت را ببینند یا تنها عده ای خاص.

در این بخش با نحوه ترکیب کارکرد هسته دروپال و ماژول های داخلی آن آشنا می‌شوید تا راه‌حلی مناسب  برای مشکلی رایج بیابید: پیگردی پروژه. مثال حاضر موردی خاص است اما دارای گروهی از پارالل‌های جهان واقعی در بخش‌های مختلف است. ساختار داده ساده است:

  • پروژه‌ها نقطه مرکزی سیستم هستند. این پروژه‌ها گونه محتوایcustom سایت خواهند بود.
  • هرپروژه به یک client ربط داده می‌شود. اگر پروژه ای با چند client در اختیار دارید بسیاری از سازمان‌ها یک client داخلی جدید ایجاد کرده‌اند که ترکیبی از دو مورد هستند. یک client می‌تواند چند پروژه در اختیار داشته باشد.
  • یک هماهنگ‌کننده به مدیریت پروژه پرداخته، پروسه پیگردی آن را تسهیل می‌کند. یک هماهنگ‌کننده می‌تواند چند پروژه در اختیار داشته باشد اما هرپروژه می‌تواند یک هماهنگ‌کننده در اختیار بگیرد. در یک شرکت حقوقی می‌توان آن را معادل یک شریک دانست و در یک شرکت بازاریابی هم‌سنگ یک مدیر بخش دادوستد. به هرحال نکته مهم نحوه سازمان‌دهی شرکت است.
  • پروژه‌ها فازهای مختلفی دارند. یک هماهنگ‌کننده پروژه را از یک فاز به فاز دیگر منتقل می‌‌کند یا آن را  برای بازبینی، بازمی‌گرداند. در برخی موارد یک پروژه تنها یک فاز دارد.

بخش اجرایی دروپال از دو گونه بخش CCK استفاده می‌کند: مرجع‌های گره و مرجع‌های کاربر. این بخش‌ها با بخش‌های حاوی داده ای چون متن، متفاوت هستند. این بخش‌ها به سایر گره‌ها یا کاربران وصل می‌شوند. دروپال راه‌اندازای این بخش‌ها را آسان میکند.

شما می‌توانید viewهای پیچیده ایجاد کنید تا پروژه‌ها و شرایط آنها را به نمایش درآورید. اگر تنها از حالت پیش‌فرض دروپال استفاده کنید و هیچ عملیات شخصی‌سازی انجام ندهید می‌توانید به راحتی به پیگردی داده خود بپردازید. شکل ۲۶-۲۳ نمای یک گره پروژه را به نمایش درآورده است.

شکل ۲۶-۲۳

گره پروژه یک گونه محتوایcustom است که سه بخش بدان افزوده شده است: وضعیت، client و هماهنگ‌کننده. وضعیت یک بخش متنی است، client یک بخش مرجع گره و هماهنگ‌کننده یک بخش مرجع کاربر است. در نحوه نمایش پیش‌فرض که در شکل ۲۵-۲۳ کاملا مشخص است، هم client و هم هماهنگ‌کننده به صورت یک لینک به داده مناسب نمایش داده شده‌اند.

شکل ۲۷-۲۳ نشان‌دهنده log بازبینی برای یک پروژه است. شما تنها کافیست داده را در log  برای یک نسخه بازبینی جدید وارد کنید. 

شکل ۲۷-۲۳

همان‌طور که در شکل ۲۸-۲۳ مشخص است دروپال به صورت اتوماتیک ارتباط بین هماهنگ‌کننده و پروژه‌ها را حفظ می‌کند. شکل ۲۸-۲۳ نشان‌دهنده تمام پروژه‌های ارائه‌شده به یک هماهنگ‌کننده است که در بخش Related Content پروفایل کاربر جای گرفته و به صورت لینک به کاربر ارائه می‌شوند. 

شکل ۲۸-۲۳

Authentic Sneakers | New Balance ۳۲۷ WOMENS White Birch - Afterpay Available

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)