خودتان امتحان کنید/ایجاد یک سیستم پیگرد پروژه

۱. clientها را راه‌اندازی کنید. شما می‌توانید یک گونه محتوای جدید  برای clientها ایجاد کنید یا از گونه‌های محتوای پیش‌فرض مقاله یا story استفاده کنید. در برخی موارد باید سه بخش custom اضافه کنید: وضعیت، client و هماهنگ‌کننده. هماهنگ‌کننده یک نقش دروپالی برای کاربران خاص خواهد بود و clientها توسط یک اصطلاح طبقه‌بندی شناسایی می‌شوند. (Clientها ممکن است یک گونه محتوایcustom باشند یا نباشند.)

۲. بخش وضعیت را اضافه کنید. این بخش حاوی گزینه‌های وضعیت است. از تکنیک‌های بخش هفتم و توضیحات صفحه ۱۰۷ استفاده کنید. گزینه‌های وضعیت شبیه گزینه‌های رنگ در بخش هفتم هستند.

۳. اصطلاح طبقه‌بندیclient را ایجاد کنید. همان‌طور که در بخش نهم آموختید باید این کار را انجام دهید.

۴. نقش هماهنگ‌کننده را ایجاد کنید. سپس حداقل یک کاربر به آن اختصاص دهید. طبق توصیه‌های بخش هشتم مجوزهای لازم را به این نقش اختصاص دهید.

۵. همان‌طور که در بخش هفتم مشاهده کردید بخش هماهنگ‌کننده را اضافه کنید. این بخش یک بخش مرجع کاربر خواهد بود.  برای widget می‌توانید کامل‌کردن اتوماتیک یا کلیدهای رادیو/چک‌باکس‌ها را انتخاب کنید. در این مثال گزینه کلیدهای رادیو/چک‌باکس‌ها انتخاب شده است. پس از کلیک‌کردن روی گزینه Save باید قسمت پیکربندی بخش هماهنگ‌کننده را کامل کنید. تنظیمات مهم این قسمت در شکل ۲۹-۲۳ به نمایش درآمده است. در بیشتر موارد، لینک‌های معکوسی مفید هستند که کاربر را از صفحه اکانت کاربری به قسمت ضبط‌شده این بخش هدایت می‌کنند(شکل ۲۸-۲۳). همان‌طور که در قسمت پایین صفحه مشخص است باید تمام نقش‌هایی که قصد دارید در قسمت نمایش کاربران فعال حضور داشته باشند را انتخاب کنید.

۶. تمام کارهای خود را چک کنید. این مرحله اختیاری است. اگر قصد دارید نحوه نمایش گونه محتوا را تست کنید، بخش‌ها را جابجا کنید و روی گزینه Save کلیک کنید. مجوزهای لازم را به بخش‌های جدید هماهنگ‌کننده و وضعیت خود اختصاص دهید (D۶: admin/user/permissions  D۷: admin/config/people/permissions). با استفاده از گونه محتوای جدید یک گره جدید بسازید. حالا صفحه مدخل شما شبیه شکل ۳۰-۲۳ خواهد بود. 

شکل ۲۹-۲۳

شکل ۳۰-۲۳

۷. یک view مخصوص client بسازید. چون معمولا تعداد نقش‌های یک سایت اندک است معمولا استفاده از گزینه کلیدهای راید/چک‌باکس‌ها انتخاب خوبی برای انتخاب نقش‌های در دسترس  برای یک گره کاربر است. البته گزینه‌ها  برای clientها فراوان است. شما می‌توانید از گزینه widget تکمیل اتوماتیک استفاده کنید اما تنها می‌توانید clientهایی که از یک view استفاده می‌کنند را فیلتر کنید. اگر یک گونه محتوایcustom بایپروژه‌ها ایجاد کردهای د می‌توانید از همان منمای بخش کاربران استفاده کنید. اگر از گونه محتوای عمومی‌تری چون مقالات و storyها استفاده می‌کنید، انتخاب‌های فراوانی خواهید داشت. یک view ایجاد کنید که از گونه محتوای مربوطه استفاده کند و برپایه اصطلاح طبقه‌بندیclient (مرحله ۳) به فیلترکردن بپردازد.

۸. یک بخش client اضافه کنید. این بخش یک مرجع گره خواهد بود.  برای widget یکی از گزینه‌های کلیدهای رادیو/چک‌باکس‌ها را انتخاب کنید. در صفحه بعدی گونه‌های محتوای مربوط به clientها را انتخاب کنید(شکل ۳۱-۲۳).

شکل ۳۱-۲۳

۹. مجوزهای لازم  برای بخش‌های جدید را کسب کنید(بخش هشتم: D۶: admin/user/permissions;  D۷: admin/config/people/permissions).

۱۰. با استفاده از یک view موارد ضبط‌شده را فیلتر کنید. به تنظیمات پیشرفته در قسمت پایین صفحه مراجعه کرده آن view که ایجاد کردهای د را انتخاب کنید(شکل ۳۲-۲۳).

۱۱. تمام شد. روی گزینه Save کلیک کنید. حالا می‌توانید داده را وارد کنید. 

شکل ۳۲-۲۳

حالا می‌توانید از سیستم پیگردی پروژه استفاده کنید. و اما اقداماتی که باید انجام دهید:

  • با استفاده از گونه محتوایcustom client خود یا یک گونه محتوای پیش‌فرض (صفحه یا مقاله) یک گره  برای هر client جدید ایجاد کنید. حتما از برچسب طبقه‌بندیclient استفاده کنید. کافیست این کار را تنها یک بار انجام دهید. 
  •  برای هر هماهنگ‌کننده یک اکانت کاربری ایجاد کنید و آن را به نقش هماهنگ‌کننده اختصاص دهید. کافیست این کار را تنها یک بار انجام دهید.
  •  برای هرپروژه یک گونه محتوای پروژه جدید ایجاد کنید. سپس هماهنگ‌کننده و client مناسب را انتخاب کنید. با استفاده از مکانیسم استاندارد آپلود فایل مطالب لازم را ضمیمه کنید.  برای شروع یک فاز جدید روی چک‌باکس New Revision کلیک کنید و توضیحات log وارد کنید. لازم نیست  برای هرپروژه جدید یک فاز ایجاد کنید: مکانیسم بازبینی دروپال همه‌چیز را به طور اتوماتیک کنترل می‌کند. 

best Running shoes brand | adidas Yeezy Boost ۳۵۰

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)