خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

يک view میتواند بدون تغيير کد يا لينک‌ها، داده‌ها را تغيير دهد. همچنين میتوانيد نماهای جديد دروپالی را به مداخل داده توسعه دهيد.

سوال و جواب

سوال: يکی از دوستان من معتقد است برای بازيابی داده custom بهتر است از نوشتن کد PHP استفاده کنيم. درست است؟ آيا بايد درباره آن مطالعه کنم؟

جواب: بيشتر امور دروپالی را میتوان با نوشتن کد انجام داد. برای برنامه‌نويس‌های باتجربه نوشتن کد سريع‌ترين و بهترين راه انجام اين امور است. اما به هرحال دروپال گزينه‌های مختلفی در اختيار کاربران قرار میدهد. اما در مورد نوشتن کد بايد به يک مسئله مهم توجه کنيد: اين کد در طول سال‌ها به نگهداری و تغييرات لازم نياز دارد.

سوال: من ساده بودن پروسه ايجاد viewها را به کاربران سايت خود اثبات کردم. حالا آنها برای هربخش از سايت viewهایشخصیشده میخواهند؛ viewهايی برای نمايش داده‌های يکسان. چه کاری بايد انجام دهم؟

جواب: ممکن است به نظر شما ايجاد viewهای شخصی شده مختلف برای نمايش داده‌های يکسان اتلاف وقت باشد. اما میتوان اين پروسه را بهره‌ور نيز دانست. چون ممکن است هربخش از سايت و هردسته از کاربران آن به فرمت خاصی نياز داشته باشند. به هرحال استفاده‌کردن از انعطاف‌پذيری فناوری به‌گونه‌ای وظيفه شماست.

کارگاه

امتحان
  1. آيا اين حقيقت که ممکن است URLهای دروپالی حاویargument باشند به اين معناست که کاربران وبی خارج از دروپال نمیتوانند از آن استفاده کنند؟
  2. آيا میتوانم کليد Submit برای محتوای جديد را به بالای فرم منتقل کنم؟
  3. چگونه میتوانم از مسيری برای رسيدن به يک view پويا استفاده کنم؟
جواب‌
  1. نه. اين ويژگیها باعث تغيير URLهای دروپالی نمیشود. دسترسی به اين صفحات به مکانيسم امنيتی سايت دروپالی شما بستگی دارد(مثل پروسه ورود به سايت که برای بازديد از برخی موارد الزامیاست).
  2. بله اما بايد مطمئن شويد دچار مشکل نمايش داده نمیشويد. اگر برای ورودی چندستونه از صفحات پنلی استفاده میکنيد، میتوانيد بعد عمودی صفحه را باريک‌تر کنيد تا محل قرارگيری کليد Submit تغيير کند.
  3. آن را در يک بلوک custom تايپ کنيد يا در يک story قراردهيد. هرجا که خواستيد میتوانيد از آن استفاده کنيد چون يک URL است؛ به همين سادگي.

فعاليت‌ها

اگر محتوای سايت شما بيشتر توسط کاربران سايت ايجاد میشود با آنها در مورد نمای صفحه مدخل داده مشورت کنيد. شما میتوانيد يک گروه از آنها را در اين جلسه گردآوری کنيد. برایviewهای پويا نيز میتوان اين کار را انجام داد.  

best Running shoes brand | Air Jordan ۱ High Switch Light Smoke Grey CW۶۵۷۶-۱۰۰ Release Date - SBD

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)