ساعت بیست و چهارم/شخصی‌سازی قالب‌ها و CSS آنها

آنچه در این بخش خواهید آموخت:

  • نگاهی به فایل‌های info قالب‌ها
  • تغییر فایل‌های CSS قالب‌ها
  • تغییر تصویر پس زمینه

مقدمه

معماری منعطف و مستحکم دروپال از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن است. به جر برخی قسمت‌های حساس هسته، شما می‌توانید همه‌چیز را در دروپال تغییر داده شخصی کنید. قبلا هم دیدید که می‌توانید پوشه‌های قالب‌ها، ماژول‌ها و libraryهای مخصوص به خود داشته باشید. حتی اگر به نوشتن کد‌ نیز تمایل داشته باشید، دروپال به پوشه sites شما مراجعه کرده آنها را اجرا می‌کند و نیازی نیست شما به هسته دروپال وارد شده تغییری ایجاد کنید.

تغییرات عمده اعمال‌شده توسط کاربران دروپالی به دو بخش تقسیم می‌شود: کارکرد جدید(مثل ماژول‌های مشارکتی) و افزایش بهره‌وری دروپال برای کاربران و طراحان سایت‌های دروپالی.

حالا دروپال در دوران گذر به سر می‌برد و اخیرا بخش عظیمی از کاربرانی که هیچ اطلاعات دقیق و تجربی در مورد نوشتن کد PHP ندارند، به خیل کاربران دروپالی افزوده شده‌اند(شاید بسیاری از آنها هیچ علاقه و حوصله‌ای برای مطالعه بخش‌های مختلف برای انجام چنین امورفنی نیز ندارند). به هرحال این یک امتیاز ویژه برای دروپال به شمار می‌آید. 

این بخش در مورد کدنویسی است اما نه کد برنامه‌نویسی. دروپال نیز مثل سایر سیستم‌ها و وب‌سایت‌ها از Cascading Style Sheets ‪(CSS)‬ برای تغییر نمای صفحات استفاده می‌کند. شما می‌توانید CSS را برای سایت خود شخصی کنید. شما مجبور نیستید برای سایت خود قالب‌های custom ایجاد کنید. البته این نکته در مورد برخی سایت‌ها صادق است نه همه آنها. درواقع کافیست تنها از یک قالب کار خود را آغاز کنید و از دو تکنیک ساده زیر برای شخصی‌سازی استفاده کنید:

  • CSS:CSS را شخصی‌ کنید. فایل‌های CSS طراحی شده‌اند که توسط کاربران مختلف تغییر یافته شخصی شوند. برای تغییر یک فایل CSS بهترین راه تغییر فونت‌ها، رنگ‌ها و ابعاد است. این پروسه راحت‌تر از شروع کار با یک طرح ساده است.
  • تصاویر پس‌زمینه: بهترین راه شخصی‌کردن یک قالب، تغییر تصویر پس‌زمینه است. شما با CSS به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

trace affiliate link | Mens Flynit Trainers

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)