خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

با اضافه‌کردن تصاویر و طرح‌های گرافیکی دلخواه می‌توانید سایت خود را بیشتر شخصی کنید. بنابراین باید هنگام انتخاب قالب، به درجه انعطاف‌پذیری آن توجه کنید. همچنین باید به ساختار و شیوه نام‌گذاری فایل‌ها در آن دقت کنید.

سوال و جواب

سوال: علاوه بر تغییر CSS و تصاویر، چه تغییرات (آسان) دیگری می‌توان در نمای یک سایت دروپالی اعمال کرد؟

جواب: ماژول Charts ‪(project/charts)‬ را بیابید(اگر داده‌های کمی زیادی در سایت دارید). حالا می‌توانید از امکانات مختلف آن چون تغییر و رسم جداول متنوع استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک بخش تصویر CCK به گونه‌های گره اولیه خود اضافه کنید.

سوال: چه قوانینی در مورد استفاده از تصاویر صاحب حق مولف به عنوان تصویر پس‌زمینه وجود دارد؟

جواب: گزینه‌ها متفاوت است. شما می‌توانید از تصاویر موجود در قالب‌ها به راحتی استفاده کنید. البته با شخصی‌کردن تصاویر پس‌زمینه به راحتی می‌توانید از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.

سوال: آیا استفاده از تصاویر با اندازه‌های مختلف مشکل است؟

جواب: این به تنوع آنها بستگی دارد. راحت‌ترین راه تست دو نمونه از آنهاست تا اندازه آنها کنترل شود. در بسیاری از موارد مشکلات کوچکی به وجود می‌آید.

سوال: من افکت transparent را دوست دارم. چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

جواب: با استفاده از CSS می‌توان به این افکت دست یافت. چالش مهم ایجاد یک تصویر با شفافیت بالاست. به تصاویر پس‌زمینه توجه کنید چون معمولا یک قسمت از آن (بالا یا پایین آن) روشن‌تر یا تیره‌تر از سایر قسمت‌هاست. بدین‌ترتیب می‌توانید type روشن یا تاریک خود را در این قسمت قرار دهید. شاید مجبور باشید چندبار تصاویر را چک کنید تا بهترین تصویر برای type را بیابید.

کارگاه

امتحان
  1. چگونه باید نحوه عمل فایل‌های CSS را در سایت خود مشخص کنیم؟
  2. علاوه بر چک‌کردن اندازه تصاویر جدید، به چه ویژگی‌هایی باید توجه کرد؟
  3. فایل‌های rtl CSS چه کاری انجام می‌دهند؟
جواب‌
  1. آنها در لیست فایل info قالب جای می‌گیرند.
  2. شفافیت تصویر را چک کنید تا مجبور نباشید تصاویر بزرگ را بیهوده دانلود کنید.
  3. این فایل‌ها برای مدیریت scriptهای راست به چپ به کار گرفته می‌شوند.

فعالیت‌ها

حالا وقت پیوستن شما به دنیای دروپال است. شما اطلاعات و تجربه کافی برای این کار را کسب کرده‌اید. شما می‌توانید با مراجعه به آدرس groups.drupal.org گروه‌هایی را بیابید که به شاخه فعالیت شما در دروپال علاقه‌مندند. حالا دروپال در حال رشد و ورود به فازی نوین است و شما می‌توانید بخشی از این آینده روشن باشید.  

womens nike shoes

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)