نصب و به‌روزکردن يک ماژول در دروپال

پس از دانلود یک ماژول باید آن را نصب کنید:

۱. ممکن است شما در ابتدا این ماژول را به صورت تستی نصب کنید. به هرحال شرط احتیاط آن است که قبل از نصب، سایت را آفلاین کنید. ماژول دانلودی شما در یک فایل فشرده tar.gz قرار دارد که باید ابتدا از حالت فشرده خارج کرده سپس به صورت یک پوشه در پوشه ماژول‌های مناسب در دروپال نصب کنید. طبق شکل ۳۳-۴ نباید ماژول دانلودی را در ریشه پوشه ماژول‌های سایت نصب کنید. محل صحیح نصب پوشه ماژول‌ها در پوشه sites/allاست. اگر می‌خواهید تنها یک ساب‌سایت خاص بدان دسترسی داشته باشد، باید پوشه‌ای برای آن سایت بسازید. طبق شکل ۳۴-۴ پوشه sites/all/modules در ابتدا خالی است. اگر ماژول‌ها را در ‎./modules نصب کنید، می‌توانید از آنها استفاده کنید اما بهتر است ماژول‌های دانلودی خود را از ماژول‌های نصب‌شده در هسته دروپال جدا کنید.

(شکل ۳۳-۴ )

(شکل ۳۴-۴ )

۲. پس از قراردادن ماژول‌ها در پوشه مربوطه، می‌توانید تمام ماژول‌های دانلودی خود را در لیست پروژه‌های پیکربندی سایت ببینید. به خاطر داشته باشید برای استفاده از این ماژول‌ها ابتدا باید آنها را فعال کنید. 

۳. اگر نسخه قدیمی‌ ماژولی را در اختیار دارید قبل از نصب و اجرای نسخه جدیدتر، آن را حذف کنید. در این مورد باید از آدرس ‎./update.php فایل update.php را اجرا کنید. در این صورت طبق شکل ۳۵-۴ ابتدا باید به تهیه کپی پشتیبان از پایگاه داده خود بپردازید. 

(شکل ۳۵-۴ )

۴. قبل از شروع عملیات به‌روزرسانی طبق شکل ۳۶-۴ می‌توانید کپی دروپالی خود را تغییر دهید. در اغلب موارد بهترین کار استفاده از تنظیمات پیش‌‌فرض است.
۵. مرحله آخر کاملا اختیاری است. اگر خواستید ماژولی را حذف کنید باید طبق شکل ۳۷-۴ از قسمت Administer ، طراحی سایت، ماژول‌ها، لیست ماژول‌های دروپال را یافته ماژول موردنظر را با استفاده از کلید Uninstall حذف کنید. 

(شکل ۳۶-۴ )

(شکل ۳۷-۴ )

Mysneakers | Mens Flynit Trainers

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)