آغاز کار با بخش مديريت دروپال

اگر در دروپال۶ در سمت چپ پنجره مرورگر روی لینک بخش مدیریت کلیک کنید، طبق شکل ۱-۴ می‌توانید ساب‌منوهای این قسمت را ببینید. البته با استفاده از ./?q=admin (دروپال۶و۷) هم می‌توانید وارد این قسمت شوید. شکل ۲-۴ نمای اولیه این صفحه در دروپال۷ را نشان می‌دهد. 

(شکل ۱-۴ )

همان‌طور که در اين شکل مشخص است هرساب‌منو(مثل مديريت محتوا) ممکن است ساب‌منوهای ويژه‌ای(مثل نظرات، محتوا، انواع محتوا و تنظيمات محل قرارگيری مطالب) داشته باشد. همان‌طور که مشخص است در

 صفحه دروپال۷ هیچ منویی در سمت چپ وجود ندارد و به جای آن لینک‌هایی در بالای صفحه تعبیه شده‌است. (شکل ۲-۴)

بخش اصلی این صفحه به شما در انجام امور مدیریتی سایت کمک می‌کند. در این بخش تکلیف‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام از آنها حاوی یک دستور مدیریتی ویژه است. طبق شکل ۳-۴ و ۴-۴ اگر در دروپال۶ از لینک‌های بالای صفحه و در دروپال۷ از کلیدهای بالا سمت راست صفحه استفاده کنید، می‌توانید صفحه را از حالت تکلیف‌محور به حالت ماژول‌محور تبدیل کنید.   

در دروپال۶ برای رفتن به قسمت مدیریت سایت به راحتی می‌توانید کلید مربوط را در منوی سمت چپ صفحه کلیک کنید. در دروپال۷ کلید داشبورد در بالای صفحه شما را به صفحاتی که در شکل‌های ۲-۴ و ۴-۴ می‌بینید، می‌رساند. 

(شکل ۲-۴ )

البته براي تبديل دستورهاي دروپال۶ به دروپال۷ مي‌توانيد به سايت نگارنده کتاب مراجعه کنيد. 

(شکل ۳-۴ )

(شکل ۴-۴ )

توجه داشته باشید که با افزودن ماژول‌های جدید، موارد جدیدی به منوی مدیریت سایت اضافه می‌شود. آنچه معمول است کاربران مختلف در این مرحله با هشدارهایی در بالای صفحه مدیریت مواجه می‌شوند. اگر شما از دروپال خواسته‌اید به طور اتوماتیک به جستجو برای نسخه‌های جدید نرم‌افزاری بپردازد، از این قسمت می‌توانید برای کنترل یافته‌ها استفاده کنید. به علاوه هشدارهایی مثل شکل ۱-۴ از شما می‌خواهد به عنوان مدیر سایت به سازمان‌دهی امور سایت بپردازید. در صورت دریافت چنین هشدارهایی، روی لینک گزارش وضعیت کلیک کنید. بدین‌ترتیب طبق شکل ۵-۴ وارد صفحه جدیدی می‌شوید که مشکل اصلی را تشریح می‌کند. 

(شکل ۵-۴ )

در این مورد باید مجوزهای دسترسی به قسمت‌های مختلف سایت را تغییر داد. پس از نصب اولیه معمولا چنین مشکلاتی به وجود می‌آید. طی مرحله نصب، فایل settings.php باید قابل بازنویسی باشد اما پس از آن باید به حالت تنها خواندنی تبدیل شود. 

Adidas shoes | Nike Air Force ۱'۰۷ Essential blanche et or femme - Chaussures Baskets femme - Gov

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)