خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

 در اين بخش با نحوه نصب دروپال آشنا شديد. شما براي اين کار به يک سروروب نياز داريد تا بتوانيد به آپلود فايل‌هاي خود بپردازيد. براي اين‌کار بايد پايگاه داده‌اي در اختيار داشته باشيد که براي شما امکان استفاده از دروپال، PHP و کاربرد ايميل را فراهم کند. و نکته اساسي اين است که براي باراول نصب دروپال وقت کافي اختصاص دهيد. 

سوال و جواب

سوال: اگر mod_rewrite نصب نشده باشد چه اتفاقي مي‌افتد؟

جواب: شما نمي‌توانيد گزينه پاک‌کردن URLها را فعال کنيد. البته پيامدهاي بعدي نيز وجود دارد. ماژول ImageCache که موردعلاقه همه کاربران دروپال است به اين ويژگي دروپال نياز دارد. بنابراين اين نياز ابتدايي سايت دروپالي شماست.

سوال: چه اتفاقي مي‌افتد اگر ايميل PHP ارسال نکنم؟

جواب: شما مي‌توانيد بدون ارسال ايميل‌هاي دروپالي هم از اين نرم‌افزار استفاده کنيد. چون بسياري ازوب‌سايت‌ها بدون اين ويژگي ‌هم به حيات خود ادامه مي‌دهند. اما چنين سايتي بسيار محدود خواهد بود و معمولا از اين گونه سايت‌هاي دروپالي تنها براي تست استفاده مي‌‌شود. به عنوان مثال اگرشما از کامپيوتر خود به عنوان شبکه محلي براي تست عمليات نصب استفاده مي‌کنيد، عدم استفاده از اين ويژگي‌ نمي‌تواند مشکلي براي شما به وجود آورد.

سوال: اگر بخواهم طبق توصيه کتاب سايت اوليه را کاملا حذف کنم، چه بايد بکنم؟

جواب: دروپال اطلاعات را در دو قسمت ذخيره مي‌کند: فايل‌هاي PHP که شما از سايت دروپال دانلود کرده‌ايد و پايگاه داده‌اي که خود شما مي‌‌سازيد. شما مي‌توانيد از ابزاري چون  مدير My SQL استفاده کنيد تا تمام جداول پايگاه داده دروپالي خود را انتخاب کنيد و سپس آنها را حذف کنيد. پايگاه داده شما کاملا خالي خواهد بود. بدين‌ترتيب مي‌توانيد يک پايگاه داده جديد بسازيد. 

البته معمولا حذف‌کردن تمام جداول راحت‌تر و سريع‌تر است. شما به راحتي مي‌توانيد تمام فايل‌هاي دانلودشده خود را حذف کنيد و فايل‌هاي جديدي دانلود کنيد. البته در اين مرحله نبايد به اين فکر باشيد که با استفاده دوباره از فايل settings.php سرعت کار خود را بالا ببريد. براي يک عمليات نصب بي‌نقص بايد اين فايل را همن‌طور که در اين بخش آموختيد بسازيد.

کارگاه

امتحان
  1. چه پايگاه‌داده‌اي با دروپال سازگاراست؟
  2. چرا بايد ازعمليات نصب مختصر و جانبي دروپال۷ استفاده کرد؟
  3. آيا براي يک سايت دروپالي بايد جداول جديد طراحي کرد؟
جواب‌
  1. MySQL و PostgreSQL با دروپال ۶و۷ سازگارند و SQLite با دروپال۷.
  2. اين قسمت براي سازندگان ماژول‌ها و قالب‌‌ها طراحي شده تا به تست محصولات خود بپردازند.
  3. نه فقط بايد يک پايگاه داده خالي بسازيد.

فعاليت‌ها

ابتدا نصب دروپال را يک بار به صورت تستي امتحان کنيد؛ مخصوصا اگر از يک سرور اشتراکي يا کامپيوتر خود استفاده مي‌کنيد. حتي اگر تا هفته‌ها و ماه‌ها قصد بهره‌برداري از سايت خود نداريد، تکميل فرآيند نصب دروپال، خيال شما را از بابت پايگاه‌داده و نسخه PHP راحت مي‌کند. هم‌چنين اگر قصد داريد براي بهره‌برداري از سايت از سروري غير از سرور تستي خود استفاده کنيد، به سرعت بايد دروپال را در آن سرور نصب کنيد. اگر شما مي‌خواهيد از يک سروروب اشتراکي براي به‌روزرساني نسخه PHP يا تغيير تنظيمات اشتراکي خود استفاده کنيد، بهتر است اين مرحله را هرچه سريع‌تر به پايان برسانيد.  

latest Nike release | NIKE HOMME

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)