ساعت سوم / نصب دروپال و نهایی کردن تنظيمات

آنچه در این بخش خواهید آموخت:

  • آنچه برای سایت دروپالی خود نیازدارید
  • درک ساختار نسخه دروپال
  • نحوه نصب

اگر بار اول است نسبت به نصب دروپال اقدام می‌کنید، بهتر است نسخه اولیه را به طور آزمایشی نصب کنید تا باردوم با خیال راحت به نصب و افزودن مطالب و نهایی‌کردن تنظیمات بپردازید و بدین‌ترتیب اشتباهات خود در باراول را در نصب دوم تکرار نخواهید کرد. 

طرح‌ریزی برای نصب بعدی

بهتر است قبل از نصب دروپال، مراحل نصب بعدی را برنامه‌ریزی کنید. سرعت تغییروتحول وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارها بالاست و شما باید به توجه و نگه‌داری دائم ازسایت دروپالی خود بپردازید.

امروزه شرکت‌های فروشنده محصولات تبلیغی از سیاست جدیدی استفاده می‌کنند: آنها همیشه با ورود نسخه جدیدی از محصول به بازار، با استفاده از بسته‌های تکمیلی به رفع نقایص نسخه‌های قبلی می‌پردازند تا ازآنها پشتیبانی کنند. به علاوه تنها کسانی که نسخه های قبلی را از طریق قانونی خریداری کرده‌اند، می‌توانند از امکانات به‌روزکردن محصول استفاده کنند. این شرایط در مورد دروپال هم صادق است اما نه در مورد قیمت، چون دروپال کاملا رایگان است. البته در مورد بازبینی و مرور مشخصات فنی محصول هم سازندگان دروپال هردوسال یکبار به تغییرات لازم می‌پردازند. در دنیای open source دیگر نیازی به پرداخت پول بابت نسخه‌های جدید نیست اما همچنان باید برای پشتیبانی از محصولات به نصب بسته‌های تکمیلی پرداخت. به عنوان مثال در دروپال۷ استفاده از PHP ۵.۲ یا نسخه جدیدتر الزامی است اما در دروپال۵ نسخه ۴.۳.۵ یا جدیدتر. برای کسب اطلاعات مختلف در مورد انتشار نسخه‌های جدید دروپال و ابزارهای موردنیاز آن می‌توانید به سایت رسمی دروپال مراجعه کنید. 

Nike sneakers | ۲۰۲۱ adidas Yeezy Release Dates Updated , Gov

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)