نحوه عملکرد دروپال

یکی از بهترین ویژگی‌های دروپال این است که شما نیازی به رمزنویسی کامپیوتری ندارید. هرچند بهتر است شما اطلاعات پایه‌ای از نحوه مدیریت دروپالی داشته باشید. البته نباید نگران بود چون دراین بخش رمزنویسی اصلا دشوار نیست چون دروپال از ساختار محکمی برخوردار است. سایت‌های دروپالی را به راحتی می‌توان تغییر داد یا گسترش داد. با شخصی‌کردن سایت خود می‌توانید ویژگی‌های جدیدی به آن بیفزایید. پس به راحتی می‌توانید طرح‌های جدید را از سایت رسمی دروپال دانلود کرده در سایت خود نصب کنید.

پس از دانلود دروپال، پوشه‌ای در سرور وب شما ایجاد می‌شود که نصب برنامه‌های اساسی در آن قسمت انجام می‌شود(ریشه سایت یا پوشه زیرین آن). البته برای استفاده از این پوشه لازم نیست آن را یا پوشه زیرین آن را درسایت قرار دهید؛ فقط کافی است از یک پوشه زیرین در URL سایت خود استفاده کنید: مثال: www.northcountryconsulting.com/drupal۱

یا می‌توانید در دامین یا دامین زیرین سایت به آن پوشه اشاره کنید.

خودراه‌اندازها و تنگراه‌های دروپال

فایل .htaccess در ریشه ساختار فایل دروپال قرار دارد. این فقط مجموعه‌ای ساده از تنظیمات Apache است که در واقع مرجع تمام درخواست‌هایی است که به دایرکتوری دروپال ارسال می‌شود و با تغییر آدرس به فایل index.php فرستاده می‌شوند که در طی این مراحل دچار قالب‌بندی مجدد شده‌اند. البته این عملیات کاملا توسط دروپال انجام می‌شود و لازم نیست نگران آن باشید.

سپس درخواست‌ها به bootstrap.inc ارسال می‌شوند که فایلی در پوشه includes دایرکتوری مزبور است. همان‌طور که در این رمز مشاهده می‌کنید درخواست هرصفحه از یک منطق واحد پیروی می‌کنند.

متغیر حامل بخش اصلی صفحه دروپال است که به دست کاربر می‌رسد. پس از اینکه در index.php  مراحل چک‌کردن errorها به اتمام رسید، صفحه توسط این دستور render می‌شود:

Print drupal_render_page()‎;‎

برای این کار باید صفحه را با این رمز رندر کرد:

این به آن معناست که هردرخواست برای یک صفحه دروپال از همان تنگراهی می‌گذرد که پردازش اضافی (مثل تغییردادن URLها) در آن صورت می‌گیرد و هردرخواست برای رندرکردن صفحه از تنگراهی شبیه به آنچه انواع گوناگون پردازش اضافی(مثل مسدودکردن صفحه درجایی که متن اصلی صفحه به پایان می‌رسد) انجام می‌شود، می‌گذرد.  

در واقع این یک ساختارعادی برای appهای یک وب‌سایت مدرن است. به عنوان مثال appهای فیس‌بوک همه در قالبی قرار می‌گیرند که سایت فیس‌بوک به تنهایی و از پیش مشخص کرده است.

کاربرد هوک‌ها

هوک‌های دروپال چیزی شبیه تنگراه‌ها هستند. در لحظات مشخص، مثل زمانی که محتوای سایت برای مطالعه، ذخیره یا حذف‌شدن آماده می‌شود یا زمانی که یک کاربر وارد سایت شده یا از آن خارج می‌شود، دروپال طرح‌ها را چک می‌کند(شامل همه طرح‌هایی که دانلود کرده نصب کرده‌اید). بنابراین یک طرح می‌تواند نحوه نمایش داده یا ورود و خروج کاربر را تغییر دهد. اجرای این هوک‌ها توسط رمزنویسی برای هرطرح میسرمی‌شود. البته تمام هوک‌ها را نمی‌توان درتمام طرح‌ها اجرا کرد. هرهوک در دروپال، ترکیب خاص خود را داراست و به نام طرح مخصوص خود نامیده می‌شود. به عنوان مثال هوکی که به هنگام مشاهده گره به کار می‌رود طبق جدول ۱-۲ تعریف می‌شود.

برای طرح mymodule عملیات اجرا در فایل طرح به صورت mymodule_view یا mymodule_node_view اجرا می‌شود.

Artículos deportivos para ni?os

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)